Yaylı pistonlularda yay ucu ağırlığının tepmeye etkisi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yay ucu ağırlığı konusunda MOd 125 te bir çalışma yapmıştım.

Bu yaptığım plastik parça
    [Resim Engellendi: http://img413.imageshack.us/img413/7941/dsc00047af1.jpg]

Mod 125iin nasıl teptiğini bilenler bu videoda tepmenin ne kadar azaldığını görebilirler. Ama tabi Seffah ile yanılmıyorsam enginin bir pellet testi vardı (Atıştan önce cfxin dürbünün üzerine bir pellet koyup atış yapıyorlar, atıştan sonra dürbünün üzerindeki pellet hala yerinde duruyordu). Onun kadar değil ama eskisine göre iyi.

http://rapidshare.com/files/68455554/MOD_125_.zip.html

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• yayla beraber sadece yay ucu ağırlığı değil keçe tüpü ve yayın kendiside ağırlık teşkil eder parende arkadaşın söylemek istediği bu olsa gerek saygılarımla.

• Tamam arkadaşlar olay şimdi anlaşılmıştır, daha önceki yaylı pistonlumda böyle bir yay ucu ağırlığı olmadığı için ben o yayı düz tutan parçadan bahsediysunuz sanıyordum ve o parçanın tepmeye nasıl bir etkisi olabileceğini düşünüp durdum :\. Emeğini ve bilgisini esirgemeyen arkadaşlara çok teşekkürler :).

Düzenleme: legolas videoyu henüz izledim, oda ne sanki tepme diye birşey yok ama arkadaşlar bunun gücü olumsuz yönde etkileyeceğini söylemişler peki güçteki bu düşüşü yüzde ile ifade edersek tahmini olarak ne kadar bir güç kaybı vardır?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen airguncu ().

• crono ile ölçüm yapılması taraftarıyım saygılarımla

• Bence de ölçüm yapılması lazım, mantığıma göre (ara sıra yanılırım :d ) pek bir güç kaybı olmaması lazım.

• Ben de derimki bir plastiğin pistona ağırlık katması itibari ile itmesi ile , Çelik yada demirin pistona kattığı itme kuvveti kesinlikle farklıdır.

• Ben de derimki bir plastiğin pistona ağırlık katması itibari ile itmesi ile , Çelik yada demirin pistona kattığı itme kuvveti kesinlikle farklıdır.

+1

Biz de öyle diyoruz fakat bunu yüzde olarak hesaplayalım diyoruz ama büyük ihtimalle her silahta farklı sonuç vericektir.

• Elimde crono olmadığı için net bir şey söyleyemem ama ben bu modifiyeyi yapmadan önce Mustafa beyin bir yazısında % 5 gibi bir düşüş olacağını okumuştum. Daha önceki yaptığım atışlarla kıyaslama yaparsam %5-10 gibi bir düşüş var. Bence bu silahının pistonu yeterince ağır. Konu tepme olunca kesinlikle plastik kullanılmalı veya hafif bir materyal. Yay zaten pistonu iterken zorlanıyor. birde buna demir bir yay ucu ağılığı eklenince yayın ittirmesi gereken ağırlık bence haddinden fazla oluyor. Ve bu bize aşırı tepme olarak geri dönüyor. Ama sonuçta benim silahın namlusu kötü idi ordan 125'i kaybettim. Ama crono ölçümleri onurun 135i ile yapılabilir. Çünki bu yay ucu ağırlığı konusunda o da bir şeyler yapmıştı.
    Selamlar...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png