yardım GAMO WHİSPER İGT pellet çok düşüyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mrb üstatlarım bundan yaklaşık 1 buçuk ay önce gamo whisper igt sistem 4.5 kalibre bir tüfek aldım. airgunturk ten yatagun dampa ve gamo 8-32x50 dürbün aldım herşey yolundaydı ancak 1 hafta önce bir sorun ortaya çıktıdaha önce gamo hunter ve gamo magnum pelletler kullandım sonra gamo ts10 geçtim ilk hirbirşey yoktu sonra mermi çok aşağıya düşmeye başladı gamo ts 10 da hunter da magnumda aynı şekilde okadar düşüyorki mermi dürbündeki klikler yetmedi sonra az da olsa çözdüm ama hala mermi çok fazla aşağıya düşüyor ne yapabilirim tüfeğin gücü mü düştü ne oldu yardımlarınızı bekliyorum şöyle söyleyeyim yaklaşık 20 bilemedim 25 metrede 1 metre kadar aşağıya düşüyor mermi ve dürbünün klikleri şuan sonuna kadr yukarıda ...

Hatsan AT44 WX-10 LW 5.5 ;grin;

GAMO WHİSPER İGT 4.5
    GAMO 8-32*50

• 25 metreden 1 metre düşüş normal değil tabiki. Tüfeğinizde gaz-piston sistemi var, kurulum esnasında gazı sıkıştırıyor tetiği çektiğinizde ise pistonu ileri doğru itiyor. Stabil bir yöntem olmakla beraber kullanıcıları piston içindeki o-ringlerin çabuk deforme olduğundan ve güç düşüşünden şikayetçi.
    Servisine göndermenizde fayda var.
    Gwçmiş olsun.

• teşekkr ediyorum peki buna kendim bir çözüm bulamazmıyım sürekli bu sorunla karşılaşıcaksam eğer

GAMO WHİSPER İGT 4.5
    GAMO 8-32*50

• Tüfeği sökecek o ringlerini, keçeyi, pistonu vs bakımını yapacak veya değiştirecek teknik bilgiye sahipseniz deneyebilirsiniz. Ben şahsen işin tamir boyutundan anlamadığım için servisine gönderirdim.

• bide bu sistem gasram gibi sanırım.Yanlış biliyorda olabilirim.bildiğim kadarıyla gasram sistemlerde söktükten sonra belirli bir hava basmak gerekiyor.normal yay pistonlu gibi değiller diye biliyorum.

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• bide bu sistem gasram gibi sanırım.Yanlış biliyorda olabilirim.bildiğim kadarıyla gasram sistemlerde söktükten sonra belirli bir hava basmak gerekiyor.normal yay pistonlu gibi değiller diye biliyorum.

Aynen kardeşim ben de o şekilde hatırlıyorum, arkadaşa servise göndermesini tekrar tavsiye ederim, sistem yaylıdan biraz daha karmaşık olabilir :)
    [Resim Engellendi: http://www.pyramydair.com/images/zoomed/Whisper_Gas_1519_zm-1.jpg]

• mrb dürbünü söktüm ve gez göz den atış yaptım sonuçlar çok başarılı sorun dürbünde tüfekte bir sorun yokmuş allaha şühür herkeze çok teşekkür ederim iyi atışlar konu kapanabilir

GAMO WHİSPER İGT 4.5
    GAMO 8-32*50