Doğaya Dost Hedef Tahtamiz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar ERHAN ÖZÇELİK abimizden esinlenerek yaptığım yeni hedef tahtamızı paylaşmak istedim. malum pelletler kurşun toprakta zehir demek.
    1cm kalınlığındaki tahtayı hiç niyetine deldiği için arkasına saç koymayı düşündük saç kalınlığı 0,4 mm 8o felandı. onuda delince çift kat yapalım dedik. bazende tahtayı deldiği için arkadan çıkınca sekip gidiyor tehlikeli oluyor. şimdi güzel oldu. bi tane daha yapıcam. pelletleri toplamak için arkasında küçük biyer yapmayı planlıyorum. :thumbup:
    [Resim Engellendi: http://e1204.hizliresim.com/w/b/48z36.jpg] erhan abimizin geri dönüşüm eseri bize fikir oldu

buda bizden
    [Resim Engellendi: http://img801.imageshack.us/img801/2482/sam0010p.jpg]

[Resim Engellendi: http://img88.imageshack.us/img88/6532/sam0011nm.jpg] artık arkada delik yok

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen name-20: fazla sallamışım:) ().

• Umarım doğayı koruma adına açılan konuların ve mesajların yarısı kadar böyle fotolar görürüz. Söylediğin saç kalınlığını doğru ölçtün mü? O ne biçim tüfek öyle hangi mesafeden delebiliyor. Aynı tüfekten ben de mi alayım diyorum.
    İnan benim 3 tüfeğim 0.45 mm sacı 30 mt den delemiyor #hims

• abi fazla sallamışım düzelttim.

• abi fazla sallamışım düzelttim.

;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

Evanix Windy City Sidelever 22.cal ---> Hawke Sport-HD IR 4-12X50 AO IR
    Hatsan Mod 125 Sniper 22.cal ---> Optima 3-9X44E

• Attığımız pelletler metalik kurşun değildir. Dolayısıyla doğaya zararlı da değildir.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Metalik kurşun 12cal. tüfeklerdeki 3 lü saçmalarda kullanılır. Bizim attığımız kurşun metalik değil , içinde çeşitli bileşenler olmakla beraber dökümden önce zehirinden arındırılması sağlanmaktadır. Yoksa şimdiye dek atılmış tonlarca pelletten dünyada toprak kalmazdı.

filinta

dulce bellum inexpertis

• ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

likamaru sen ne durumdasın ben akrabam ile beraber mod 99 la mazot filtresi üzerinde çalışmaya başladık. top sende :thumbup: 8o g;$i

• Metalik kurşun 12cal. tüfeklerdeki 3 lü saçmalarda kullanılır. Bizim attığımız kurşun metalik değil , içinde çeşitli bileşenler olmakla beraber dökümden önce zehirinden arındırılması sağlanmaktadır. Yoksa şimdiye dek atılmış tonlarca pelletten dünyada toprak kalmazdı.

Oh be içim rahatladı...
    8o 8o 8o

bizi aydınlattığın için teşekkürler. :thumbup:

• Oh be içim rahatladı...
    8o 8o 8o

ALINTI

En zararlı ağır metallerden birisi olan kurşun; olta ve tüfekle yapılan avlanmalar da dahil olmak üzere her geçen gün artarak, doğal hayatı tehdit ediyor.
    Olta ile balık avlayan veya tüfekle ava çıkan avcıların farkında olmadan doğal hayata zarar verdiğini belirtildi. Olta, mermi ve av saçmalarında bulunan 10 gr kurşunun 200.000 M3 suyu kullanılmaz hale getirdiği, toprağa atılan kurşunun yağmur, kar, yer altı suları ile toprağı zehirleyip bitkilere ve besinlere geçtiği belirtildi.
    KURŞUN’UN ZARARLARI
    Vücuda solunum, içme suyu ve gıda zinciri yolu ile giren kurşun; doğrudan beyin hücrelerini etkileyerek zehirlenme yoluyla insanlarda zeka ve hafıza kaybına yol açıyor. Yavaş yavaş birikerek uzun yıllar sonra ortaya çıkan kurşun zehirlenmesi bazı durumlarda karın ağrısı, bulantı, kusma, yorgunluk, bazen de koma hali gibi kendisini gösteriyor

Bütün av tüfeklerinin ve havalı silahların kullandığı, sözü edilen doğaya zararlı kurşundur. Metalik olarak adlandırılan alaşımlı mermi çekirdekleri ise büyük kalibreli yivli silahlarda kullanılır. Arkadaşlar böylesine ciddi zararı biz atıcıların neden olduğunun bilincinde olalım.
    Sadece benim atışlarımdan topladığım saçmalarla döktüğüm toplam dört kilo ağırlığı zararımızın ölçüsü olarak tekrar koyuyorum. Ayrıca bilinçli avcıların olta için kurşun yerine yaptıkları taş ağırlıklarda aşağıdadır. Biz de bu hassaslığı gösterip hedef arkasına saç levha...? Hepsi bu, yapamaz mıyız? Bende yaptım diyerek foto koyup atıcılara örnek olamaz mıyız? :thumbup: Saygılar

[Resim Engellendi: http://d1204.hizliresim.com/w/f/4dn7l.jpg] [Resim Engellendi: http://d1204.hizliresim.com/w/f/4dnbf.jpg]

• Demek her sohbette duyduğumu buraya yazmamalıymışım . ;grin;

filinta

dulce bellum inexpertis

• Demek her sohbette duyduğumu buraya yazmamalıymışım . ;grin;

Sen yazmasaydın bu bilgilere dikkat çekme fırsatı da olmayacaktı :thumbup: Titizlendiğim konuya sebep oldun. Sağ ol

• erhan abi emanetler geldi. çok sağolasın. tahribat kaçınılmaz. şişeler tenekeler mazot filtreleri korksun benden.

HATSAN MOD99 LİMİTED EDİTİON 5.5mm - OPTİMA 3-9x32

• erhan abi emanetler geldi. çok sağolasın. tahribat kaçınılmaz. şişeler tenekeler mazot filtreleri korksun benden.

Sizde sağ olun. Zevkli dağıtmalar

• Arkadaşlar merhaba,
    Bu konuyu açan arkadaşa ve güzel cevaplar veren tüm hobidaşlara çok teşekkür ederim.
    Merakımı bağışlayın,peki bu topladığımız kurşun artıklarını ne yapacağız? Dönüşüm için herhangi bir yere verilyormu?
    Bilgisi olan lar cevaplarsa iyi olur. g;$i

''Sig Sauer p229 9x19 mm''

"S&W 357 magnum"

"Beretta F81 inox 7.65 mm"

"Zig M 1911 .45ACP"

"Cz 550 .308 Win Yivli "

''Walther Cp99''

''Air Arms S510 S/lite xtra fac 5,5 mm PCP+Hawke 8.5-25x42 Sidewinder 30' :love:;tacli#
    ''Webley Raider 10''
    ''HW 97K 5.5 mm''

''Safir T14 Classic-s 36 ''
    ''Hüsan arms 20 ve 12 Cal"
    "Huğlu Trap "
    "Mag-1618 20 cal Bolt action"

• biz şu anda 2 arkadaş sürekli beraberiz erhan abi kabul ederse ona vericez. sizde atık pil kutularına atabilirsiniz diye düşünüyorum. neticede pillerin içindede kurşun var. amaç geri dönüşümse bi şekilde yapılır.