tüfek sürekli scubaya bağlı atış nasıl yapılıyor ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkeze merhaba son günlerde dikkatimi çeken bir konu var bazı videolarda ve fotoğraflarda görüyorum bunu pcp tüfeklere scuba tüpü bağlayıp bağlı şekilde atış yapıyorlar bu nasıl yapılıyor bunun için bir aparat gereklimi bu işlemin ne gibi artıları ve eksileri var üstadlarım bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Hatsan AT44 WX-10 LW 5.5 ;grin;

GAMO WHİSPER İGT 4.5
    GAMO 8-32*50

• Bazen hortumdaki hava israf olmasın diyerekten tüfeğe hava bastıktan sonra hortumun havasını boşaltmadan dolum ucunu tüfeğe takılı bırakarak sanki scubaya sürekli bağlı gibi görülebilir bazen de tüpün basıncı tüfeğin kullanım basıncının dengi yada altındaysa scubadan direk tüpe hava transferi açık şeklinde atışlarda yapılabilir tüp çok büyük olduğundan çok stabil atışlar yapılır bunun bi yanlış tarafı yok diye biliyorum hani belki tüfeği masadan kaldırmanız imkansızlaşır yada neredeyse oradan kaldıramazsınız tüpe bağlı olmuş olur sadece. Saygılar

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• yani tüfeğin tüpü yerine scuba kullanılıyor diyebiliriz peki bunun için bir aparat gereklimi yada scuba dolum aparatı yeterli olurmu birde bunun için 200 bar tüp gerekli sanırım 300 bar olmaz diye güşünüyorum

GAMO WHİSPER İGT 4.5
    GAMO 8-32*50

• Tüp tüfeğinizin stabil atış yaptığı basınca düşünce tüfeğinize bağlayıp sürekli açık bırakabilirsiniz. Ancak dolum aparatı için uzun hortum almanız gerekiyor. Saygılar

• herkeze merhaba son günlerde dikkatimi çeken bir konu var bazı videolarda ve fotoğraflarda görüyorum bunu pcp tüfeklere scuba tüpü bağlayıp bağlı şekilde atış yapıyorlar bu nasıl yapılıyor bunun için bir aparat gereklimi bu işlemin ne gibi artıları ve eksileri var üstadlarım bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Bu işlemi gerçekleştirmek için ayrıca bir aparata ihtiyacınız yok, "Dolum Aparatı" bu işi yapar. Burada bence önemli nokta 200 yada 300 barlık olması fark etmez Scuba tüple alakalı bir durum nedir bu durum; Scuba tüp içerisinde ki hava sizin pcp tüfeğinizde ki kullanım basıncı ile aynı seviyeye yada altına düştüğü vakit sürekli bağlantı halinde kullanabilmenizdir. Normal şartlarda gerekli olur mu? Bence olmaz ama, şu gibi durumda gerek duyabilirsiniz,

Örn: Scuba tüpde ki hava miktarı 170 bar a kadar düştü, hliyle pcp ye her dolum işlemi uyguladığınızda max170 bar basabiliyorsunuz ve örneğin 110 bara kadar atış yapıyorsunuz. Haliyle 200bar doldurup 110bar a kadar yaptığınız atış sayısına ulaşamıyorsunuz. İşte böyle bir durumda zırt pırt dolum işlemiyle uğraşmak zor gelecekse ( lakin 10-15 atışta bir dolum yapmanız gerekecek basınç düştüğü için ) direkt scuba pcp ye bağlı kullanılabilir. Stabil atış konusu bence o kadar alakalı değil her pcp nin atış eyrisi farklı olacağından bunu tam kestiremeyiz. Ayrıca her atıştan sonra pcp nin tüpünde ki hava bir miktar azalacağından sürekli bağlı olan scuba aradaki farkı kapatacak ve bence dolum aparatınız adı üstünde dolum aparatı uzun süreli hava transferi yaptığından zorlanacaktır. Umarım anlatabilmişimdir:)))) Saygılar

• çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz :thumbup:

GAMO WHİSPER İGT 4.5
    GAMO 8-32*50