Yarı otomatikle kurma kollular arasındaki fark?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sayın abilerim, pcp lerde kurma kollu modellerle yarı otomatikler arasında ne türk fark vardır?
    Tam otomatik bir kaç model harici göremedim. avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılar, ;grin;
    Emre ALPER.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen emresea ().

• Mermiyi kurma kolu ile namluya sürerseniz manual, her atıştan sonra mekanizma sürer tekrar tetikle atış yaparsanız yarı otomatik, tetiği basılı tuttuğunuzda seri atış yaparsa tam otomatik olarak biliyorum. Saygılar

• Erhan abi biraz düzeltme yapayım izninle,

tek tek pellet yükleme manuel
    şarjörlü sistem bol yada sıde lever kollu olan yarı otomatik
    tetiğe her basışda (bolt kolu olmayan sistemler) atış yaptıgında olan sistem fx revo gibi otomatik
    ve tetiğe basılı tuttugunda sürekli atış yapan evanıx speed ve yenı cıkan gıant,max modeli tam otomatik oluyor

Ama eger konu havalı ise bolt ve sidelever kullanmamnın zevki başkadır.saygılar erhan abi ve emre kardeşim..

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• sayın erhan abime ve 262626 abime cevapları için çok teşekkürler. sizin cevaplarınızdan sonra sorumu yanlış sorduğumu farkettim.

Aslında sormak istediğim yarı otomatikler veya tam otomatikler bir süre sonra arıza veya bu çalışma sisteminin isabete olan etkisi idi. Kurma kolu ile hava almada alış süresi daha uzun yarı otomatik yada tam otomatikte süre çok kısa olduğundan dolayı basınç farkları nasıldır?
    Ve son olarak regülatör oluyor mu bunlarda yoksa olmuyor mu?

Ve sizin fikirlerinizi alabilirmiyim bu konuda? Şuan air arms s510 kullanıyorum ama bazen tam konsantre olmuşsun atmışsın havaya sokmuşsun kendini.
    eee kurma kolunu çek bıktırıyor yada canım istemiyor. ama isabetten ödün olacaksa tam otomatik 2. bir tüfek almayı planlıyorum o yüzden değerli fikirlerinizi istedim.