Gun Power SSS (condor) nasıl bir tüfektir ? alınırmı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sevmiyorum gerçekten :D
    Kullandığım süre boyunca boynum ağrıdı. En tasarrulu ayarda bile 1 lt. hava tüketiyordu. Yani 6 lt. bir scuba tüpte 300-200 e kadar 100 bar ile 6x100 den 600 litre hava var, 600 mermi atabilirsiniz o da bir kutu JSB gibi birşey. Dolum sırasında salınan havadan bahsetmiyorum bile.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Tabiki at 44 le kıyaslanmaz ama "hem isabet hemde güç derseniz condor " demişsiniz buna katılmıyorum condorla 150 metre bir 10 atış grupman yapın ve bizle paylaşın lütfen..saygılar

300 Yard atışlar ... Atış tabelayı salladığı görülüyor...

[Resim Engellendi: http://img694.imageshack.us/img694/5724/300yard.jpg]

Condor konusunda yanlış bir algı olduğunu sanıyorum : Basıncın kaç atıştan sonra düştüğünü ve pelletin ne kadar düştüğünü
    yakalarsanız birbirine yakın atışlar elde edebilirsiniz ... (tabii ki rüzgar ve pelletin durumu gibi etkenleri de unutmamak lazım)
    Gerçi ne kadar iyi bir grupman elde etmeye çalışsanızda bir pellet çıkıyor arada grupmanı berbat edebiliyor ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 6 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• Bu air arms gerçekten çok iyi bir tüfek mi???Bir arkadaşımız fabrika görüntülerini yayınlamıştı.Adamlar tek tek elde montaj yapıyorlardı.Kullanan arkadaşların grupmanlarını da yakından takip ediyorum.Son noktadan bir önceki tüfek anladığım kadarıyla...Benim de Daystate AirWolf hoşuma gidiyor...

Evet gerçekten çok iyi bir pcp aksini söyleyen görmedim Dünyada... Saygılar

Uzaklara atış yapmak istiyorsanız alınır.
    Güçlü bir tüfek. AirArms kullanıyorum, isabet ve imalat kalitesi açısından çok iyi ama, güç olarak fazla birşey beklememek gerekir.

AA nı gücünde bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Çok basit bir çekiç modifiyesiyle 16grain peleti 1050-1070 arası atabiliyor ki bu bahsi geçen mesafeler için oldukça tatminkar. Saygılar

• Condoru tecrübe etmiş biri olarak (ki sahibi olan arkadaşlar kadar uzun vakit geçirmedim) bence tercih edilecek bir pcp değil. Tek tek yükleme yapması çok problem değil evet ama her defasında tüpün sökülerek dolum yapılması bence sorun hele ki hava sarfiyatı güçlü olduğu için çok olacağından bu bence iş değil. Tüpü arkada ve Fx Glad da ki gibi dipçik ergonomik olmadığından atışlar esnasında boynunuz tutuluyor. Tetik bana göre sert ve tepme güçlü olduğundan yüksek. Şimdi bazı arkadaşlarında dediği gibi birçok modifiye yöntemine açık bir pcp; regülatör, tetik, hızlı dolum, manometre vs vs evet bunlarla uğraşmak isteyenler için zevkli olabilir ama bizim Ülkemizde zor, bakınız bu pcp yle ilgili %99 modife hangi ülkelerde yapılıyor bu parçaların temini ne şekilde oluyor maliyeti nedir bunları iyice sindirmeden bu pcp yi tercih etmek hele ki ilk kez pcp ye geçiceğinizi düşünürsek canınızı sıkabilir.
    Pcp işi gerçekten döküntüsü fazla bir zevk diyebilirim. Tüfeğin kendi, tüpü, pompası vs derken hem maliyetli hem çetrefilli bir iş bunu mutlaka düşünün.
    Şayet taksitli alacaksanız ve birkere yapacaksanız bu işi her arkadaşıma önerdiğim gibi size de AA s510 önereceğim asla pişman olmayacağınız gönül rahatlığıyla kullanacağınız bir pcp. Saygılar

• condor vahşi bir at gibi. herkes ona binmek istiyor. ancak kullandıkça diyorsunuzki bana daha uysal bişey lazım. regulator, dipçik pedi, hızlı dolum işi bilen için zor şeyler değil. zaten pcp konusunda birçok marka ve model var. aslında burda bilirkişi olan arkadaşlar marka değilde çıkış ,hızı namlu kalitesi, fpe/joule gibi teknik değerlerden bahsetmeli. gerisini bulmak vatandaşın kendisine kalmış. ben burda en iyi pcp hangisi diye bir konu açsam aynı cevapların yazılacağına eminim. şu aralar air arms 510 un bu isteklere cevap verdiği doğru ama bunu doğru kabul etsek herksin air arms a geçmesi de kaçınılmaz.
    dediğim gibi teknik veriler kafa yormak daha mantıklı.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Resimler ABD den sanırım.

Olabilir üstad ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• condor vahşi bir at gibi. herkes ona binmek istiyor. ancak kullandıkça diyorsunuzki bana daha uysal bişey lazım. regulator, dipçik pedi, hızlı dolum işi bilen için zor şeyler değil. zaten pcp konusunda birçok marka ve model var. aslında burda bilirkişi olan arkadaşlar marka değilde çıkış ,hızı namlu kalitesi, fpe/joule gibi teknik değerlerden bahsetmeli. gerisini bulmak vatandaşın kendisine kalmış. ben burda en iyi pcp hangisi diye bir konu açsam aynı cevapların yazılacağına eminim. şu aralar air arms 510 un bu isteklere cevap verdiği doğru ama bunu doğru kabul etsek herksin air arms a geçmesi de kaçınılmaz.
    dediğim gibi teknik veriler kafa yormak daha mantıklı.

Şu sıralar değil baya baya bir zamandır AA lar bu isteklere cevap veriyor. Önce s410 du şimdi s510 zaten aralarında fark yok. Özellikle bu pcp işinin çok popüler olduğu İngilterede ki forumlara bakarsanız hemen hemen her üyenin bu markanın bir-iki modeline sahip olduğunu görürsünüz. İşin teknik kısmına gelirsek namlu çıkış hızı, namlu kalitesi vs konularda internette sayfalar dolusu bilgi mevcut hemde ilk ağızdan bilgiler. Bizim tecrübelerimize gelince zaten hep söylüyoruz "ABD yi yeniden keşfe gerek yok, tonla para harcayıp her markayı deneyip 2.elde satıp zarar etmenin alemi yok, alın bir AA yada Hw isabetide, gücüde, kaliteside vs ne derseniz deyin ömürlük bir pcp dir" diye ama malesef yine arkadaşlarımız dostlarımız bildiğini okuyor. Evet işin maddi boyutu elbette var ama bu hobi böyle malesef. Saygılar

• evet genel olarak yorumlara bakınca ya biraz daha birikim yapıp aa s510 almak lazım, yada ucuz bir pcp ile başlamak lazım, en azından bende amerikayı yeniden keşfeden tayfasına katılmayayım :)