Mildot yardım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hawke varmınt 4x16x44 dürbünümde ortalama 70-80 mt , 16 graın dıablo barracuda pellet ile mıldotun son noktası atış sağlıyor peki şimdi ?

daha uzak bir mesafeye mesela 100 metre için ne yapmak lazım mildot bitiyor çizgi başlıyor ?saygılar

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• yani zoomlu küçültün diyorsunuz mesela 14 yada 16 zoomda atıyorum bu atışı 100 metrede 10 amı düşüreyim bunun gibimi ?

AirArms S510 Extra Fac

• alçak ayak kullanıyorsanız yüksek ayak kullanın yada çift taraflı bantı ayak içine yapıştırın (sanırım arkadaki olması lazım)dürbünü bu şekil monte ediniz.

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• dürbünde bant var ayaklarda yüksek ayak alparslan bey ,olmazsa birazdaha yükselteyim arka tarafı..saygılar

AirArms S510 Extra Fac

• Caner dürbünün üstündeki taret "up" yönünde sona dayandıysa küçük zoom ile atış yapman gerekiyor. Ya da gerideki ayağın alt kısmını biraz daha yükseltmen gerekiyor ama tavsiye etmem ben zaten bir hayli yükseltmiştim.

• yasin abi up sonda değil ortalarda sağga sola yeterınce fazla clıck bıraktım dürbünü takarken , sanırım mıldot yetmıyor zoom yaptıkca buyuse sorun olmayacak neyse bakalım...saygılar

AirArms S510 Extra Fac

• Ben 4x zoomla 100 metredeki pek şişeye 10 da 8 atabiliyorum. Zoom u 16 dan 14 veya 12 ye alırsanız mildot yeter. Hedefi daha perspektif ve net görürsünüz çünkü zoom yaptıkça merceğin kalitesi ortaya çıkıyor , düşük zoomda gözler o farkı anlayamaz ondan netlikler düşük zoomda tüm dürbünlerde neredeyse aynıdır.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Belki soruyu anlamadım ise pardon ama çelişki var. Arka ayağı yükseltmekle sadece clickleri bitirmekten kurtulabilirsiniz mildotta rolü olmaz. Siz sadece mildotla atış yapacaksanız en üst nokta ile 10 mt sıfırlama yaparsanız 16 grain ve sizin tüfeğinizle 100 mt de 16 zoom da olsa orta noktadan aşağı inmemesi ve en alt nokta da 150 mt civarına atabilmeniz gerekiyor. Aklıma sadece tüfeğinizde sorun olduğu geliyor. Ya da soruyu ben anlamadım :)

• Dürbün kaç zoomda ve kaç metrede sıfırlandı?

Saygılar,

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Dürbün 8 zoomda 10 metrede sıfırlandı...

AirArms S510 Extra Fac

• Bir gariplik var,ben 18.1 JSB peleti 100 metre hedefe 3 mildot atıyorum.10X büyütme ve 10 metre sıfırlanmış bir dürbünle.

Namlu çıkış hızınız nedir bu arada?

Saygılar,

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• sorunu buldum sanırım atışlarım 21 grain pelletle yapıldıgı için bu sonuç ortaya çıkıyor...

silahımın çıkış hızı sanırım 700 fps olması gerek,12ft airarms s410 classıc modlanmamışp orjınal halı..

AirArms S510 Extra Fac

• son mildota attıgımda hedefliğin altına düşüyordu,elımde 16 grain kalmadı alıp denemem lazım...saygılar tşk ederim..

AirArms S510 Extra Fac

• muhtemelen silahı sıfırladığınız mesafe yakın sılahı daha uzak mesafeye sıfırlayın 30 metreye sıfırlarsanız sorun kalkacaktır .