Gamo cfx royal

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamun aleykum

Gamo cfx royal marka bir tüfek almayı düşünüyorum. 50- 120 Mt de isabet kaydetmek için, kalibre olarak 4.5 mm lik olanı mı yoksa 5.5 mm lik olanı mı tavsiye edersiniz.

özellikle bu markayı kullanmış olub da 100 mt ve üzeri deneyimlerinizi de duymak isterim.

4.5 mm lik olanın hızı 305 mt/sn

5.5mm lik olanın hızı 260 mt/sn

Ayrıca uygun bir tüfek dürbünü de tavsiye ederseniz sevinirim.

ilginiz için şimdiden teşekkürler.

• a.s bu forma yeni katıldıgınızı gördüm öncelikle hoş geldiniz ;tüfek konusuna gelince aradıgınız tüfegi kullanmış biri olarak isabeti hızı +kalıtesi çok çok iy olmammakla beraber orta yollu denebilecek bit r tüfektir haa yüz metrelerdegilde 60 70 metrelere kadar atışı zevkli ve güzeldir saygılar

hatsan mod 33 4,5mm 177cal

hatsan mod 70 4,5mm 177cal

hatsan mod1055.5mm 22cal winchester3-9*32

gamocfx5.5mm 22 cal square3-9 40

at44wx 10 lw 5.5 22 cal optima 3.12,44 AOE ;tacli#
    armsan phenoma carbo 12 cal otomatik av tüfeği tacli.png

• selamun aleykum

hoşbulduk. cevab için teşekkürler.

pcp silahlardaki tüp zorunluluğu alttan kurmalı bir model arayışını doğurdu.

belirtilen mesafeler için alttan kurmalı tavsiyeniz varsa memnun olurum.

ilginiz için şimdiden teşekkürler.

• benim cfx royal 4.5 yaylı silahım var isabeti çok iyidir ama 60 m den uzak mesafelerde 15 cm den dar bir grup düşünmeyin . Ben yapamadım ama yapanlar varmış. hem 60 m den sonra düşme net belli oluyor. Bununla birlikte piyasanın en isabetli yaylılarından biridir. Fazla güçlü değildir. ve zaten de çıkış hızı 305 değildir. O özel hafif peletlerle yapılan hız ölçümüdür. genellikle 287 nin üzerinde olmaz.

bana biraz ağır gibi geldi ayakta fazla atış yapamadım, pelet doldurmak uzun zaman alıyor ve biraz dar alanda yapılıyor hv 97 k yada diana 460 magnum gibi alttan kurma kollu olan yaylılar bana daha ferah gibi geldi. başka bir sorunla karşılaşmadım. Dağda kırda bayırda akşama kadar atsam canım sıkılmıyor insanı bunaltmayan bir yaylı. Ben yaylılar için en iyisisin hep 4.5 olacağını dşünüyorum ama hatsan mod 125 gibi yaylılar 5.5 ile ancak zaptedilebilir.

Güç konusunda iddialı olmasa da 20 - 30 metrede tehlikeli olabilir.

14 m den, 2 cm lik bir suntanın ortasına kadar girebiliyor ama dışına çıkamıyor. Aynı mesafeden teneke bir tepsiyi delemiyor ama üzerinde çok kötü izler bırakıyor (nerdeyse dışarı çıkacak kadar)

• yeterince paran varsa dianalara bir bak., bir de gamo hunter 1250 de güçlü sayılır.

• diana da yandan kurmalı bir model varmış ve güçlü bir silahmış bir bak istersen. Diana pahalıdır ama yıllar sonra da değerinden satablirsin ve nerdeyse bütün dianalar bir klasiktir.

• diana biraz gamoya göre pahalıdır ancak sizi en iyi tatmin edecek yaylıdır bunu derkende o mesafelare yani 100 metrelere yaylı bi tüfekle çok iyi işler yapamazsınız ha ben atacam gurupmanla işim yokderseniz mod 125 olabilir ancak nereye attıgınızı bilemeye bilirsiniz ^^ saygılar

hatsan mod 33 4,5mm 177cal

hatsan mod 70 4,5mm 177cal

hatsan mod1055.5mm 22cal winchester3-9*32

gamocfx5.5mm 22 cal square3-9 40

at44wx 10 lw 5.5 22 cal optima 3.12,44 AOE ;tacli#
    armsan phenoma carbo 12 cal otomatik av tüfeği tacli.png

• Ben de kullaniyorum gayet memnunum isabet ve tahribat 50 ve 60 metrelerde cok tatmin edici hatta arkadasim kazlarini yiyen tilkiyi 25 metreden oldurmustu

• ben de cfx 5.5 var canlı üzerinde denemedim ama gayet etkili olduğunu söyleyebilirim.