gamo cfx namludan duman geldi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selamun aleykum

gamo cfx royal 4.5 mm aldım. yaklaşık 6. veya 7. atışta namludan duman geldi. namlunun ucunda ve odamda yanık kokusu oluştu.

kullandığım pellet gamo pro magnum 4.5 mm.

bu normal midir.namlu içerisinde yağ varsa duman çıkar diye biliyorum. ne temizleme işlemi yaptım ne de yağ sürdüm.

yardımcı olursanız sevinirim.

edit

ayrıca pelleti yuvaya koydumuda bazı pelletlerin tam oturmadığını ve döner sistemin pelletin kıç tarafını yiyip namluda çevirdiğini gördüm. bu pelletin hatası mı tüfeğin mi benim mi ?

• yeni alınan havalılarda ilk bir kaç atışta namludan duman gelmesi çok normal içindeki yağ yanıyor .
    tüfeği kurmada bir saron yaşamıyorsan

bir iki atış içinde bir şeyi kalmaz

Beretta FS-92

Torun Süper Poze Tek Tetik

Sarsırlaz Frenchi

stoeger x20 suppressor Combo 4,5

Leydi Diana :) Mod 460 5,5 ve Leapers 6x24-50

• ilgi ve bilgi için teşekkür.

kurma problemi yok. zaten silahı da yeni aldım. zamanla oluşabilecek durumlardan sizleri haberdar etmeye çalışacağım.

şimdilik 7-8 metreden atabildim. dürbünün ayarsız olduğunu farkettim. onun dışında başka bir sorun şu için yok.

yalnız pelletin konulduğu döner sistem bazı pelletlerin kıç tarafını yiyor ve döner sistemin içinde bırakıyor. bu normal mi? çünkü bazıları tam oturuyor.

bunu görünce diğer pelletlere baktım ve standart olmadıklarını çıplak gözle bile görebildim.

bazılarının içinde kurşun birikintisi var.

bazı pelletlerin yan tarafın yuvarlak hatlara sahibken bazı pelletlerde iki çizgi halinde kaynaşma nokatalarının kaynaşmadığını gösteren çizgi şeklinde üretim hatları gözüküyor. bunlar normal midir yoksa gamonun magnum serisine ait hususlar mıdır?

kısaca pelletin kıç tarafının yenmesi doğal bir şey midir öğrenmek isterim. ayrıca namluya zararı var mıdır?

ilgi bilgi ve yorumlar için teşekkürler. hayırlı akşamlar hayırlı kandiller dilerim...

• döner hazne içinde dolum yaparken peleti namlu içine yerleştirdikten sonra parmağınızla hafifce bastırısanız yerine oturur.aksi taktirde peletin eteğini tıraşlar.için den duman çıkarması gayet normal biraz atış yaptıktan sonra kendiliğinden geçecektir.isabetli atışlar dilerim

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• Sevgili Ozzytheguitar ın cfx royal tüfeğini ben ilk satınaldığımda hemen yağladım ve biraz fazla kaçırmışım ilk 30 atışta felaket bir yanık yağ kokusu çıktı ve yakın çevreye yağ sıçrattı ama daha sonra geçti. peleti koyduktan sonra tırnağımın tersiyle biraz itip oturmasını sağlıyorum sonra bir sorun kalmıyor. Ama halen tüylü pelet gibi uzun peletleri yerleştirirken biraz zahmetli oluyor.

isabetine göre çok güçlü bir yaylı silah

güle güle kullan.

• ilginiz için teşekkürler. inşallah güzel deneyimler edinir sizlerle de paylaşırım.