Hatsan BT-65 için hangi pellet kullanılmalı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yiv, set yüksekliği ve derinliği ile ilgili olduğunu sanıyorum.

Bir çok nedeni var. Aynı model silahlarda da farklılık olabiliyor.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• benim tahminim buraya kadardı ama sanırım siz daha çok bilgilisiniz

• benim tahminim buraya kadardı ama sanırım siz daha çok bilgilisiniz

Her silah aynı kalitede olmayabiliyor. Kök neden bu.
    Pellet iticiden tutun, şarjör, namlu girişi, hava transfer deliği, namlu, crown vs. Hepsinin etkisi var.
    Bunlardaki en ufak farklılık, bir önceki silaha göre pellet seçtirir.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Bt-65 te İnce Mehmeti tavsiye ederim ancak şarjör mermiyi tutamadığı için problem oluyor. Dikkatli kullanmak lazım, tüfeği kurarken sıkışıp tüfeğe zarar verebilir.

Alparslan bey zannedersem yakında İnce Mehmet 6,35 piyasaya çıkacak ve başarılı olursa önemli bir boşluğu dolduracak.

• rvrt merakla bekliyorum, isabeti artıracak herhalde ama menzili ve tahribatı nasıl olacak acaba

• İnce Mehmet Point Lead Pellets aldım ve her konuda türk malından uzak durmak gerektiğini bir kere daha anladım. Şarjöre pelletleri dizdim ve tüfeğe taktım. 1 atış bile yapamadım, şarjör sıkıştı çıkmıyor. Ne yapmam lazım, bilen var mı?

• Bt-65 te İnce Mehmeti tavsiye ederim ancak şarjör mermiyi tutamadığı için problem oluyor. Dikkatli kullanmak lazım, tüfeği kurarken sıkışıp tüfeğe zarar verebilir.

Alparslan bey zannedersem yakında İnce Mehmet 6,35 piyasaya çıkacak ve başarılı olursa önemli bir boşluğu dolduracak.

bu mesajla size uyarı yapılmış keşke dikkate alsaydınız,geçmiş olsun

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Merhaba, BT65 imde piyasada bulunan ucuz-pahalı birçok pellet denemde sonuç olarak 20grain ve üzeri pelletlerin vede özellikle kubbe başlı olanların çok daha isabetli olduğunu gördüm. Bunlar içinde en iyileri HN Rabbit Magnum ve Norica Ban oldu, ikisi arasında ise isabetlilikte bir fark olmamasına rağmen fiyatta ciddi fark var; Norica Ban'ı tavsiye ederim. 200 adetlik kutusunu 10TL civarı almıştım...

HN Rabbit Magnum oldukça pahalı, Norica Ban da oldukça ucuz:) İnce memet 30 grain denedim, namluda sıkıştı. Şimdi Samyang Domed Pelet deneyeceğim, deneyiminize dayanarak Norica Ban da deneyeceğim.

Samyang Domed Pelet (28,4 grain)kullanan var mı, varsa yorum yapabilir mi?

• 6.35 te de aynı, 18-20 stabil atış hem 6.35 lerin BC değeri daha düşük yani hava sürtünmesi daha fazla ve en ağırı yine 31 gr. , ince mehmetin 5.5 u bile 30 gr. ve BT65 in hızını 900 lere düşürmeye yetiyor , ayrıca aynı enerjide 5.5 ve 6.35 i yanyana atarsanız 6.35 daha fazla düşer yine hava sürtünmesinden dolayı , eğer 6.35 e gidilecekse solid şart , o da herale 50 gr. den aşağı olmaz , 31 gr. 900 lerde atan BT65 50 gr. ile 600 falan verir heralde , siz yine 5.5 kalın mehmetten şaşmayın derim. Şahsen evanix s10 tüfeğimde atıyorum 770 fps ile bile çok yıkıcı bir etkisi ve uzun bir menzili var.

filinta

dulce bellum inexpertis

• [Resim Engellendi: http://f1208.hizliresim.com/10/r/c5bl3.jpg]

[Resim Engellendi: http://f1208.hizliresim.com/10/r/c5bln.jpg]

[Resim Engellendi: http://f1208.hizliresim.com/10/r/c5bmg.jpg]

piyasadaki tüm saçma çeşitleri şuan elimde mevcut , ancak ince memet gibi bi saçmayı tüfeğe sürme gibi bir hata yaptım , saçma yatağında plastik bi conta var onu kopardım , saçma sıkışıyor , şarjörü çıkarıncaya kadar akla karayı seçtim , sonrada tüfeği gönderim contayı tekrar taktırdım . penjamin discovery en sağlam ve en isabetli saçma bana göre .

• İnce Mehmet Point Lead Pellets aldım ve her konuda türk malından uzak durmak gerektiğini bir kere daha anladım. Şarjöre pelletleri dizdim ve tüfeğe taktım. 1 atış bile yapamadım, şarjör sıkıştı çıkmıyor. Ne yapmam lazım, bilen var mı?

Şarjöre sıkışan pellet sorunu :

ince Mehmet Solidleri : yüzeyi düz iki demir levha gibi şeyin arasında hafifce yuvarla , rahatlıkla girmesi için ... Çok az yuvarlamak kafi gelebilir...(üretici firma tavsiyesidir, bizzat denedim hafifce yuvarlamak pelletin calibresini düşürüyor...)

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• bende at44 var bende tavsıye uzerıne ınce memet aldım ve sımdıye kadar kullandıgım en ıyı ve en ısabetlı pelet bence sarjorde sıkısma ısne gelınce ben hıc karsılasmadım yaklasık 3 kutu kulandım ama hıc basıma gelmedı

• AT-44 için, deneyen oldumu bilmiyorum ama şiddetle onerenilicegim bir pellet var.
    DIANA MAGNUM
    Medium-weight pellet, smooth, with excellent precision.
    Cal. 5,5 mm/. 22”
    500 St./Pack.; 14,66 grs

AA S510 - Hawke 8.5-25x42 SW Tactical

• Şahsen İnce mehmet mermilerini eski bir bez barçasına 4 köşeli bohça şeklinde doldurup içine biraz WD40 sıkıyorum vebohşayı kapatıp 1-2 dk. çalkalıyorum , tüm pelletler yağlanmış ve üzerindeki oksitlenmeden arınmış oluyor , uzun süre de öyle kalıyor , yalnız havayla temasını kesmeniz lazım , eski bir JSB kutusu veya Crosman kutusu yeterli olacaktır. Çok da kaygan bir şekilde hem şarjöre hem namluya sürülüyor.

filinta

dulce bellum inexpertis

Aynı sorun bende de oldu, nedeni pellet biraz uzun geliyor ama dikkatli yerleştirince sığıyor. Benim çözüm yolum pelletleri şarjöre yerleştirdikten sonra şarjörü ön tarafı alta gelecke şekilde düz bir zeminde düzenlemek; ön tarafa taşmaları önlemek; değilse şarjör dönmüyor.
    Yinede farkettiğim bir nokta; 5.52 denmesine rağmen şarjörde kenarlarda boşluk bırakıyor, bu nedenle sarsıntı durumunda öne veya arkaya kaymalar olabiliyor, bu da şarjörün dönmesini engelliyor.
    Jsb Monsterla uğraşmaktan (dürbün ayarı) henüz İ.Mehmet grupman deneyemedim.

• sevgili arkadaşlar

bende bir AİR ARMS s510 aldım.fakat pellet konusunda yardımlarınızı bekliyorum.tek çeşit pellet kullanmak isterim..sevgilerle...

Air Arms S510 Superlite Xtra SL-FAC Ambi Deluxe 5.5 mm PCP Havalı Tüfek

• Forumda AirArms silahlarla ilgili detaylı çalışmalar var bunları incelemenizi tavsiye ederim.
    Kullandığınız tüfeğin aynısından kullanıyorum. Rüzgarsız havada Air Arms ( JSB ) Exact Jumbo 5.52 - 15.89grain kullanıyorum. Bununla beraber genellikle kullandığım pellet AirArms Diabolo Field Heavy 5.52 - 18grain.
    Tahribat için H&N Diabolo Baracuda tavsiye ederim.

• AT-44 için, deneyen oldumu bilmiyorum ama şiddetle onerenilicegim bir pellet var.
    DIANA MAGNUM
    Medium-weight pellet, smooth, with excellent precision.
    Cal. 5,5 mm/. 22”
    500 St./Pack.; 14,66 grs

hocam air arms s510 için öneriniz nedir.saygılarla...

Air Arms S510 Superlite Xtra SL-FAC Ambi Deluxe 5.5 mm PCP Havalı Tüfek

• İnce Mehmet 30,25grn BC sini bilen var mı?
    Bt65 için fps de lazım; gerçi bir arkadaş 880 ölçmüş ama acaba başka veride var mı?