PCP tüfeklerde ses seviyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam ben stoeger x20 supp. kullanıyorum ve genelde depoda daha fazla atış yapma şansım olduğundan dolayı en az sesi çıkan yaylıyı tercih edip almıştım. Bu aralar PCP lere ilgim arttı fakat hiç PCP tüfekler ile yapılan atışları görmediğimden ses seviyelerini tahmin edemiyorum. x20 supp ses seviyesi benim için ideal, acaba pcp tüfeklerde moderatör takılarak aynı ses seviyesine ulaşan tüfekler var mı bildiğiniz ?

Saygılar.

• Aynı ses seviyesine moderatörlü de olsa ulaşan pcp ler vardır tabiki. Mesela Sumatra, Condor gibi.

Ama standart bir pcp ile moderatörlü atış yaptığınızda, stoeger kükrüyormuş beya diyeceksiniz.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Aynı ses seviyesine moderatörlü de olsa ulaşan pcp ler vardır tabiki. Mesela Sumatra, Condor gibi.

Ama standart bir pcp ile moderatörlü atış yaptığınızda, stoeger kükrüyormuş beya diyeceksiniz.

Teşekkürler. O zaman at44 long alıp moderatör taksam x20 supp kadar ses yapar en fazla değil mi ?

• Moderatörle çok daha az ses yapar.

Weihrauch HW 97 kt Thumbhole * V-Mach
    Hawke Panaroma IR 4*12-50 AO
    Hawke Panaroma EV 4*12-50
    Dan Wesson Revolver 6'' Silwer
    Umarex Tanfoglio Witness 1911 Full Metal
    Sumatra Reservior 6,35 Lever Action. (Ex.)

• benim mod 54 moderatörsüz dahi, standart at 44 ün moderatörlü halinden bile daha sessiz, biraz karışık bir cümle oldu , arkadaşın stüdyosunda ses testi yapmıştık bununla ilgili bir topickim mevcut

• Ses sadece namludan çıkan havanın hacmine ve merminin ses hızına yakınlğıyla alakalı. Eğer az hava harcayan bir PCP niz varsa , moderatör ile herhangi bir yaylının zonklama sesinden daha az ses çıkartır. Ama atış başına 1 lt. hava harcayan ve ses üstü hızlarda atış yapan bir condor varsa 250 TL lik moderatör şart.

filinta

dulce bellum inexpertis