superpoze (tek tetik çift tetik)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar bir ateşli silah edinmek istiyor ya pompalı yada superpoze düşünüyorum pompalıları anladımda superpozeleri bir türlü anlayamadım gitti bir sürü şey var tek tetik çift tetik, enjektör; anlamadım tek tetikle başlayalım tek tetik alırsam ne olur çift tetik alırsam enjektörlü mü almalıyım yoksa enjektörsüz mü biri şu süperpozeleri şöyle dip bucak anlatsada bizde anlasak ne iyi olurdu

• Selektörsüz pozelerde çift tetik var, selektörlülerde tek.
    Ejektör ise tüfeği kırdığınızda fişekleri namludan dışarı çıkartıyor.
    Satın alırken kullanım amacınıza göre namlu ve atacağınız fişeğe göre fişek yatağı olmasına dikkat edin.

• pompalı ve poze ayrı katagoride silahlar. öncelikle hangisini alacağınıza karar vermeniz gerekir. pompalıda mermi kapasitesi fazladır.sekiz mermiye kadar çıkar , her atış sonrası alttan kurarak namluya mermi sürülür. havası vardır. ama yeni başlayana yaramaz . yeni başlayana otomatik tavsiye ederim.
    poze ler de dediğn gibi çift tetik olanları tek tetik olanları enjektörlü sellektörlüleri vardır. iki mermi ile sınırlıdır.çift tetikler birazcık mazide kaldılar , genelde tek tetik kullanılıyor. enjektör atış sonrası boş kapsulü dışarı kendisi atıyor. sellektör ise istediğiniz namluyu ateşlemenizi sağlıyor. bunun yanında tek tetik olup enjektör selektör olmayan yada biri olup diperi olmayan pozelerde var. istekler arttıkça fiyat da artıyor. ama silah amaca göre alınmalı. bence kullanım alanları farklı ve önemli.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Tamamen kullanım amacına bağlı alacağınız tüfek mesela domuz avına gidecekseniz asla poze önerilmez kekliğe bıldırcına gidecem dersenizde otomatik (ben sevmiyorum) önerilmez, yok arkadaş ben düğünde sıkacam derseniz otomatik alın denir. Enjektörlü çok havalı bişey ama tamamen fantezi amaçlı pek bir artısı yok, tavsiyem tek tetik alın. Daha genel konuşacak olursak benim tavsiyem pozeden yana olur ne kadar az parça o kadar az sorun ve pozeler daha şık bence :) Bizde bi otomatik bi poze var geçen avda otomatiğin tutup çekilen kurma kolu(o ufak zibbik) düşmüş av yeleğinde birde çivi gezdiriyorum :S Poze traktörten uçtu dipçiği kırıldı hâlâ köpek gibi çalışıyor :D (ikisinin markasıda huğlu) saygılar

Lütfü...
    Çakal gibi dostum olacağına aslan gibi düşmanım olsun...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

• zaten genelde huğlunun pozesi çok tercih edilirken otomatiklerde diger markalar tavsiye edilir. Bu arada sakın düğünde felan özellikle pompalıyla ve diğer ateşlilerle ateş açmayalım. Allah muhafaza .pompalıyı kurarken zaten namlu 8 çiziyor. bide kalabalıkta aman.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim lakin çok tuhaf herkes söz birliği etmişcesine yeni başlayanlar için pompalıdan uzak durun diyor o kadar tepiyor mu isabet ettirmek bu kadar zor mu