YENi ! Camiamıza hayırlı uğurlu olsun.Bir Yerli malı pellet daha..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu süre içinde ince mehmet 6.35 solist pelet çıktı; Sumatra 500 için denemelerini moderatörlerimizden wrangerler ile yaptık ve beğendik. umarım bunlar da hobi camiamızda beğenilir. Mersin gittikçe ısınıyor galiba. Hadi bakalım hayırlısı. :)

• E hani çıktı da nerede ben niye göremiyorum?

Bakalım kalitesine de ona göre 6.35 e geçicem :rolleyes:

• Makinadaki problem halledilmesi için yeni bir sisteme geçilmeye çalışılıyor ... O sebeple iş uzadı ... Değişik bir sistem deneniyor ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Cevap için teşekkürler.Yaza yetişirmi peki?

Elin gavuru yapıyorsa biz neden yapamayalım ki?yada yerli malı neden kullanamayalım ki?Değil mi?

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• Cevap için teşekkürler.Yaza yetişirmi peki?

Elin gavuru yapıyorsa biz neden yapamayalım ki?yada yerli malı neden kullanamayalım ki?Değil mi?

Rica ederim ...
    Elin gavuru bu şekilde(bizdeki 6,35 gibi) yapabiliyormu bilmiyorum ama gavurdan aşağı değildir sanıyorum (ayrıca 23 ve 25 grain solid dünyada ilk biz üretiyoruz diye biliyorum)... Seri üretimden sonra bir parça da devamlı sorun vermeye başladı o sebeple yeni sistem deneniyor...
    Sistem bir kere halloldumu 6,35 sıkıntınız giderilir İNŞ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Rica ederim ...
    Elin gavuru bu şekilde(bizdeki 6,35 gibi) yapabiliyormu bilmiyorum ama gavurdan aşağı değildir sanıyorum (ayrıca 23 ve 25 grain solid dünyada ilk biz üretiyoruz diye biliyorum)... Seri üretimden sonra bir parça da devamlı sorun vermeye başladı o sebeple yeni sistem deneniyor...
    Sistem bir kere halloldumu 6,35 sıkıntınız giderilir İNŞ...

Teşekkür ediyorum abi.

AB Rh (-)

• 23-25 grain dünyada yok demek yanlış.

24gr Rapid magnum var ki isafetsiz ki ince memet 23-25 de isabetsiz.

En ideali 30-32 grain arası 5.5 de. 6.35 de 40-45 arası.

• Teşekkür ediyorum abi.

Rica ederim...

23-25 grain dünyada yok demek yanlış.

24gr Rapid magnum var ki isafetsiz ki ince memet 23-25 de isabetsiz.

En ideali 30-32 grain arası 5.5 de. 6.35 de 40-45 arası.

Rapid magnum un tipi tıpatıp aynısı mı ?
    İsabetsiz meselesine gelince : Condor gibi stabil olmayan bir pcp ile yapılan atışlar aşağıda: 25 grain İncemehmet ...
    AT44 ile deneyen görüştüğümüz arkadaşlar 25 graini tercih ediyorlar...
    Baştan şunu söylüyorum PCPnizin twistine göre hangisi uygun gelecek bakarsınız 23 mü 25i mi seviyor ...
    Şahsen 25 yada 23 grain kullanıyorum , tercih meselesi ...
    Ama sizin Pcpniz 30 graini sevmiş olabilir yada siz ağır pelleti tercih edersiniz oda sizin tercihiniz ...

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img145/3959/160m25grainteneke.jpg]

• en iyi pellet tüm tüfeklerde en iyi isabeti veren pellettir ki bunu başaran bir kaç firmadan biri JSB, bir pelletin başka bir tüfekdeki performansı diğer bir tüfekde farklı ise dizaynında sorun var demektir bana göre...ince mehmete gelince 30grain solidleri at44 üm çok sevdi aynı zamanda bt65de deneme şansım oldu gerçekten güzel işler çıkarıyor 25 grain olan modelini denemedim fakat en kısa zamanda deniyeceğim şu ana kadar 2 hatsan kulandım biri yaylı olarak 2 side pro hunterı sevdi adi pellet fakat benim tüfekler çok sevdi hatta hatsanların çoğu seviyo hemen hemen ama daystate taktık sonuç hüsran :) buna karşın jsbler her tüfekte hatrı sayılır isabet sağlıyor sanırım bunun nedeni pelletlerin yumuşak olup her türlü namluya göre şekil alması sert pelletlerde bu sorundan dolayı düzgün terk etmiyor sanırm namluyu..
    kısaca sadeete gelirsek ince mehmet üreten firmayı tebrik ediyorum bize böle güzel seçenekler sunup sesimize kulak verip bir şeyler üretmeye çalıştıkları için...

• en iyi pellet tüm tüfeklerde en iyi isabeti veren pellettir ki bunu başaran bir kaç firmadan biri JSB, bir pelletin başka bir tüfekdeki performansı diğer bir tüfekde farklı ise dizaynında sorun var demektir bana göre...ince mehmete gelince 30grain solidleri at44 üm çok sevdi aynı zamanda bt65de deneme şansım oldu gerçekten güzel işler çıkarıyor 25 grain olan modelini denemedim fakat en kısa zamanda deniyeceğim şu ana kadar 2 hatsan kulandım biri yaylı olarak 2 side pro hunterı sevdi adi pellet fakat benim tüfekler çok sevdi hatta hatsanların çoğu seviyo hemen hemen ama daystate taktık sonuç hüsran :) buna karşın jsbler her tüfekte hatrı sayılır isabet sağlıyor sanırım bunun nedeni pelletlerin yumuşak olup her türlü namluya göre şekil alması sert pelletlerde bu sorundan dolayı düzgün terk etmiyor sanırm namluyu..
    kısaca sadeete gelirsek ince mehmet üreten firmayı tebrik ediyorum bize böle güzel seçenekler sunup sesimize kulak verip bir şeyler üretmeye çalıştıkları için...

Aslında jsb 18.13 grain isabeti hoşuma giden pelletlerden (ama kendimde incemehmet solid kullandığımdan 3 kutu bantları açılmamış şekilde bekliyor), 15 grain jsb ise 18 grain'e kıyasla aynı isabeti veremiyor zannediyorum... BT65 e gelince Murat 25 grain kullanıyor BT65 inde (AT44 de de kullanan arkadaşlarım var) ... 6,35 solidlerdede çeşitli pcp leri bulunan arkadaşlara numuneler gönderildi görüşleri ve önerileri alındı en iyi netice alınması için (makinadaki sorun giderilirse çıktıktan sonrada ince ayarlar yapılması düşünülüyor daha iyi isabet için) ...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen army ().

• Isa kardeşim Spoton üretime ve denemelere devam ediyor şekil itibarı ile h&n barracuda ya dönüyorlar.
    Piyasa ya çıkma ve üretim ile ilgili farkı gelişmeler var ve bende onların duyurmasını bekliyorum.Sonra yanlış anlaşılıyor.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• mehmet abiye helal olsun :)

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Isa kardeşim Spoton üretime ve denemelere devam ediyor şekil itibarı ile h&n barracuda ya dönüyorlar.
    Piyasa ya çıkma ve üretim ile ilgili farkı gelişmeler var ve bende onların duyurmasını bekliyorum.Sonra yanlış anlaşılıyor.

Teşekkürler Togay abi.

İnşallah güzel birşey çıkar.Solid olsun normal pelet olsun dışarıya bağımlılığımızın kalkması süper olur :)

AB Rh (-)

• jsb nin etekleri daha ince olduğu halde daha isabetli.Daha önce bize gelen numunelerde etekler kalındı..namlu içinde kalibre olmuyordu yeterince.
    Yapanların bir bildiği vardır herhalde biz yanlış biliyor olabiliriz.:D

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• arkadaslşar pellet üretimi su an ne durumda bilgisi olan var mı? ayrıca böyle girisimler havalı tüfek camiasının bir yerlere gelecegine isarettir. ciddi ye alınıyor ki yatırımlar geliyor. dısa bagımlı olmaktan kurtuluruz insallah. :P

• iyi dileklere katılıyorum. Bizimde bu peletlere ihtiyacımız var. Umarım hesaplı şekilde ulaşabiliriz.

• Seri üretim başlamış şu an kusursuz netlikte etekler ve domed uçlar çıkıyor.Bakalım hayırlısı.
    Firma yetkilileri piyasaya çıkışı ile ilgili net bilgiler verebiliriler sanıyorum.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• her kalibrede, yalnız bir tip pelet üzerine mi çalışıyorlar ?

• Emek verenlerin emekleri inşallah zayi olmaz. Yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı diyor kolay gelsin diyorum..