Şarjör sıkıştı çıkmıyor, yardım lütfen...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • BT-65 için ince mehmet point lead pellets aldım ve her konuda türk malından uzak durmak gerektiğini bir kere daha anladım. Şarjöre pelletleri dizdim ve tüfeğe taktım. 1 atış bile yapamadım, şarjör sıkıştı çıkmıyor. Ne yapmam lazım, bilen var mı?

• çıkmıyorsa fazla zorlama .namluyu tutan iki vidayı gevşet ve namluyu çıkar olsun bitsin.

namluyu tutan vidalar hangileri? bilmediğim için yanlış birşey yapmak istemiyorum. teşekkürler

• Şarjör nasıl sıkışır?

Bir fotoğraf koyar mısınız?

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Arıza her tüfekte olabilir ki benim AirRanger'da da oldu.Şarjör çıkmadığı gibi girmediği de oldu.Direk olarak Türk Malı'nın hemen kötülenmemesi taraftarıyım.İngiliz malında da oldu ve arızayı bir şekilde giderdim.Problem devam ederse fabrikayla görüşmenizi tavsiye ederim.
    Sayg.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• Şarjör nasıl sıkışır?

Bir fotoğraf koyar mısınız?

Şarjörün takılı olduğunu düşünün. Çıkarmak istediğimde çıkmıyor.

• gezin altında 1.5 veya 2 alyanla açılır.Ana vidanın üstünde tampon vidalar vardır önce onları çıkar.Birde namlu oringide zarar görmüştür büyük ihtimal.

mümkünse eklediğim resmin üzerinde gösterebilir misiniz?

siteye bir türlü resim ekleyemedim. resmin linki : http://img420.yukle.tc/image.php?id=783885xfy.jpg

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Turnusol ().

• *Şarjör kilidini açtığınızı varsayıyorum.

Acaba 2-3 pellet üst üste mi sürüldü yoksa, şarjörü yerine takıp, şarjör kilidini kapadıktan sonra kurma konunu kapatınca mı sıkıştı?
    Yani olay nasıl oldu.

Silahı sökmeyin, kesinlikle zarar verirsiniz. Herkezin alelade alet ve tekniklerle sökebileceği bir vida değil onlar.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Bence pelletin yarısı şarjörde yarısı da namluda kalmıştır . Bana da olmuştu . Şarjörü yerine oturtup kurma koluyla pelleti namluya sürmeyi deneyin , eğer sürülürse kolu geri çekip şarjör tutucuyu da serbest bırakıp çıkartabilirsiniz.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Bence pelletin yarısı şarjörde yarısı da namluda kalmıştır . Bana da olmuştu . Şarjörü yerine oturtup kurma koluyla pelleti namluya sürmeyi deneyin , eğer sürülürse kolu geri çekip şarjör tutucuyu da serbest bırakıp çıkartabilirsiniz.

Aynen dediğiniz gibi olmuş. Namluyu sökememiştim, meğer vida altına vida koymuşlar. Bu durumu çözünce namluyu söktüm ve sorunu hallettim. Öncelikle omer845627 olmak üzere yorum yapan herkese teşekkürler...

• benim at44 de sıkışma oluyor.ince mehmet pelet ile.öncelikle mermiler biraz uzun geliyor atışı yaptıktan sonra kurma kolunu çektiğinizde uzun mermi dönmek isteyen şarjörle gövde arasına sıkışıyor.bazende namluya iterken zorlanıyor.kurma kolunu tam geriye çekip şarjörü çıkarmak için sarı pirinç koluda geriye doğru sabitleyin sonrada şarjörünüzü itin korkmayın sadece sıkışma olmuştur kanaatimce.ayrı ince mehmmet bana güzel geldi biraz daha dikkatlice şarjöre yerleştirirseniz sorun olmayacaktır.saygılarımla.

• BT-65 için ince mehmet point lead pellets aldım ve her konuda türk malından uzak durmak gerektiğini bir kere daha anladım. Şarjöre pelletleri dizdim ve tüfeğe taktım. 1 atış bile yapamadım, şarjör sıkıştı çıkmıyor. Ne yapmam lazım, bilen var mı?

Geçmiş olsun bende bt65 te ince mehmet point lead kullandım. Hatsan şarjöründe durmuyor pellet, geriye kaçıyor. Dikkat etmesem bendede aynı problem olacaktı.
    Yalnız beğenmediğiniz mermiler Türkiyedeki 50fp üzeri güçteki silah kullanıcıları için ilaç olmuş durumda bilginize :thumbup:

• şarjörün sıkışması genellikle kullanıcı hatasından kaynaklanır, genellikle de namluya birden çok pellet sürülmesi sonucu oluşur. böyle birşey olduysa zorlamayın ve namluyu sökün.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ben daha ilk günlerden arıza çıkarmayan yerli malı görmedim, her türlü üründe de aynı şe

ben iki tane aldım. ikisi de arızalıydı. kendim tamir ettim.

diana mod 48/52- 177