AirArms S510 Xtra Fac vs S510 Xtra Fac Carbine, tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • silahlardan 2 sinin fiyatı aynı, standart s510 xtra fac in ne kadar iyi oldugunu biliyorum, ancak gönlüm carbine versiyonunundan yana, hafif özelliklede kısa tüfeklere oldukça sempati beslemeye başladım.
    ses ve güç bakımından ikiside aynı, standart 510 270 cc tüpü, carbinin 173 cc tüpü var, aradaki fark atış sayısına yansıyacaktır ancak bana 200 bar tam dolum ile tam güçte 30 stabil atış yaptirsa yeter. Sanırım 173 cc tüp bunu sağlar?
    boyut farkı ise bana göre korkunç, 16 cm uzunluk farkı ve yine bana göre ciddi 300 gramda ağırlık farkı mevcut.
    sizce hangi versiyonu almalıyım?

• benim şahsi kanaatim namlu uzunluğunun eğer etkili menzilinde bir dezavantajı olmuyorsa elbette ki onu al ağırlığı da 300 350 gr daha az.
    ama benim kişisel favorim elbette ki çift tüp.
    bu arada paylaşmak isterseniz bişey sormak istiyorum siparişi hangi firmaya vermeyi düşünüyosunuz?

• sipariş konusundada kararsızım, aramalarda ilk çıkan stoğunda bulunan en çok adı geçen malum H... av firmasına vermeyi düşünüyorum, onun hakkındada özelden yorum almak isterim

• Namlu uzadıkça isabet ve hız buna bağlı olarak artar. Standart fabrika verisinde verilen hız ikisi için de aynı ise demekki carbin modelin hava salınımi daha fazla.demek oluyor ki hem tüp hacmin den hemde hava salınımi fazla olması nedeniyle normalde 270 cc ye oranla atıyorum 30 atış yapması gerekirken 25 tane yapacak demek.Yani düşünün hem namlu kısa,hem tüp küçük hemde çıkış hızları aynı..demek ki atış adedi farkı illaki olması gerekenden fazla olacaktır.
    Ileri ki zamanlarda satıp değerlendirmek isteyebileceğinizı de unutmayın.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• fabrika verileri aynı göstersede aslında hız-güç farkı var. yurtdışı kullanıcıların ölçümlerine göre carbin daha yavaş atıyor, yani daha güçsüz ve tüp hacmi nedeniyle stabil atış adedi daha düşük. Ayrıca carbin ceketinin kısa olması nedeniyle daha gürültülü imiş, boyut haricinde de başka farklılıkları yok. Bunları gözönünde bulundurarak karar verin.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hah tamam şimdi oldu.Olması gerekende bu?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• bu arada yazmayı unutmuşum, 30 stabil atışı carbin vermiyor. Benim standartlarımda normal s510 30 stabil atış veriyordu, hatta grupman yapacaksam 10-15 atışı kullanıyordum. Bu durumda carbin 30 stabil atış vermez bence. Tüp hacmide eski carbinlerin 173 cc idi, yenilerin tüp hacmini ise 200-213cc gibi hatırlıyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• ben de carbin heveslisiydim hatta soğuk zamanlarda hiç arabadan inmeden atarım diyordum ama kısa namlu, düşük, tüp hacmi demekmiş ve bu da dahaz atış sayısı ve daha düşük isabet anlamına geliyormuş.
    bence bunlar göz önünde bulundurun

• Carbinler, yurt dışında av silahı olarak rağbet görüyor. Uzak mesafe atışı ve grupman için en iyi tercih uzun namlu olanlar. Keşke eski ceketsiz ve uzun namlulu AA lardan gelse.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• ceketli olmasının sakıncası nedir

• ceketli olmasının sakıncası nedir

Ceketli olmasının sakıncası, teorik olarak yok. Fakat extra moderatör veya airstripper kullanırken isabet düşüyor. Ayrıca ceketli silahların (Ceket çıkarılamıyorsa) namlu temizliği daha uğraştırıcı.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• av silahında niçin carbin tercih ediliyor? uzun mesafe ve güç daha önemli değilmi avda?
    ayrıca kısın atışa gidince bende arabanın içinden çok tercih ediyorum atış yapmayı böyle oluncada uzunluk ve hafiflik çok büyük önem taşıyor, 16 cm uzunluk ve 350 gram ağırlık farkı benim için deli derecede önemli, şöyle pratik oyuncak silah gibi kullancağım bir pcp arıyorum bull up kundak olsa hemen alırım, 95 cmden daha kısa kaliteli bir pcp bulabilsem hemen alıcam söyle 80-85 cm boyutlarında.
    ama ses te çok onemli benim için arabanın içinde kulaklarımı patlattı at44 moderatör olmasına rağmen, atış için kulaklık kullanmıyorum.
    türkiyede 0 olarak bulabileceğimiz böyle bir pcp varmıdır? ikinci el yada modifikasyon olayına girmek istemiyorum

• eklemeyi unutmusum şöyle max 80 cm boyunda 2 kg ağırlık civarında, ses düzeyi düşük 1 ci seviye olan bir pcp markası?

• carbim hevesim güç, isabet ve menzil düşük olunca hemen bitti, bence sen de vaz geç seni tatmin etmez. Şu anda sumatra 6.35 kullanıyorum ve 230 bar doldurarak orta ayarda yaklaşık 7 şarjör atabiliyorum. Bunu bir carbinde yapamam. Kış gelince arabada nasıl olacağını deneyeceğim.

• av silahında niçin carbin tercih ediliyor? uzun mesafe ve güç daha önemli değilmi avda?
    ayrıca kısın atışa gidince bende arabanın içinden çok tercih ediyorum atış yapmayı böyle oluncada uzunluk ve hafiflik çok büyük önem taşıyor, 16 cm uzunluk ve 350 gram ağırlık farkı benim için deli derecede önemli, şöyle pratik oyuncak silah gibi kullancağım bir pcp arıyorum bull up kundak olsa hemen alırım, 95 cmden daha kısa kaliteli bir pcp bulabilsem hemen alıcam söyle 80-85 cm boyutlarında.
    ama ses te çok onemli benim için arabanın içinde kulaklarımı patlattı at44 moderatör olmasına rağmen, atış için kulaklık kullanmıyorum.
    türkiyede 0 olarak bulabileceğimiz böyle bir pcp varmıdır? ikinci el yada modifikasyon olayına girmek istemiyorum

Av silahı olarak kullanılmasının daha doğrusu tercih edilmesinin nedeni, kısa hafif ve av için yeteri kadar menzile sahip olmasından bence.

Av için garanti atış tercih ediliyor ve mesafe yakınlaşıyor. Mesela bir av gününde 100-150 m de tavşan, sincap, kuş avı yapan yok. Max mesafeler 50m gibi. E bu carbin silahlar da bu mesafe dahilinde gerekli hassasiyete sahipler.

Sizin aradığınız, TDR :)

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• Menzili, gücü, isabeti ve atış sayısı nasıl

• nereden bulunur , ülkemizde su an 0 yok sanırsam?