Stoeger X20 Supressor - Hatsan Mod 99 ve Aklıma Takılanlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Yakın zamanda bir stoeger X20 Supressor edinmek istiyorum. Açıkçası havalı tüfekler konusunda deneyimsiz birisiyim fakat nedense bu tüfekte bana çekici gelen birşeyler var sanırım. Öncelikle tüm konuyu okudum fakat yine de aklıma takılan birkaç soru var.
    1. sorum; Stoeger X20 Supressor'e yeni bir dürbün takmak istersem dampa ayak kullanmak zorunda mıyım? Eğer dampa ayak şartsa Yatagun marka dampa ayak işimi görür mü?
    2.sorum; Stoeger X20 Supressor'ü, Hatsan Mod 99 ile kıyaslarsak cevabınız ne olurdu?
    3.sorum; elimde bir adet üzerinde dürbün durmayan bir Hatsan Mod 125'im var. Acaba Stoeger'e şans tanımayıp bir dampa ayak alarak, Hatsan Mod 125 ile devam mı etsem?

Biliyorum birçoğu kişisel tercihler etrafında cevaplanacak sorular ama; siz olsanız ne yapardınız?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim....

• valla bende 5.5mm mod125 kullanıcısıyım dampa ayak kullanıyorum dürbün ayarı bozuluyo silah sarsıldıgı için ama dürbünün ayar yerine sıkıca birşeyler tıkarsanız 4 4lük oluyor (tabi silahın ağırlığını saymazsak)

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• 1- stoeger supressor ün dürbününü değiştirebilirsin. bi sorun olmaz ,tek parça ayak işini görür supressorda dampaya bence gerek yok . ama mod 99 alırsanız bi dampa alırsanız iyi olur, almassanız tek parça ayakla da pek sorun çıkmıyor.
    2 -supressor u kullanmadım ama x20 ve mod 99 qattro sas ı kullanmış birisi olarak mod 99 u öneririm. x20 ye göre biraz ağır ama yinede mod99. ama zevkler ve renkler tartışılmaz . bu benim görüşüm sitede bir çok kişide supressoru tavsiye edebilir.
    3 -kendi adıma yazıyorum. mod 125 e para harcamazdım. mod 125 ve diğer iki secenek varsa diğerlerinden herhangi birini seçin kullanın.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Yakın zamanda bir stoeger X20 Supressor edinmek istiyorum. Açıkçası havalı tüfekler konusunda deneyimsiz birisiyim fakat nedense bu tüfekte bana çekici gelen birşeyler var sanırım. Öncelikle tüm konuyu okudum fakat yine de aklıma takılan birkaç soru var.
    1. sorum; Stoeger X20 Supressor'e yeni bir dürbün takmak istersem dampa ayak kullanmak zorunda mıyım? Eğer dampa ayak şartsa Yatagun marka dampa ayak işimi görür mü?
    2.sorum; Stoeger X20 Supressor'ü, Hatsan Mod 99 ile kıyaslarsak cevabınız ne olurdu?
    3.sorum; elimde bir adet üzerinde dürbün durmayan bir Hatsan Mod 125'im var. Acaba Stoeger'e şans tanımayıp bir dampa ayak alarak, Hatsan Mod 125 ile devam mı etsem?

Biliyorum birçoğu kişisel tercihler etrafında cevaplanacak sorular ama; siz olsanız ne yapardınız?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim....

Az önce Stoeger X20 Supressor e forumdan aldığım optima 9 3 44 dürbünü taktım. Dürbünün üzerindeki kelepçeler oynuyordu onları söküp stoegerin üzerinde gelen 4-32 dürbün ayaklarını kullandım ve taş gibi oldu. Stoeger X20 Supressor e gayet uygun bir dürbün daha fazlası anlamsız olur sonuçta yapılacak atış mesafesi belli.

X20 Supressor gayet isabetli keyifli bir tüfek ama tavsiyem ona 400 küsür tl vereceğine forumdan uygun fiyata temiz bir at 44 alabilirsin. Uygun bir pompa alırsan şimdilik scuba tüp alana kadar işini görür. Yaylı tüfek iyi hoş güzel tüfek fakat bence yedek tüfek olarak kullanılmalı, kur at kur at bir insanı sıkıyor. Geçen 50 60 tane attım peşpeşe 4 gündür atış yapasım yok.

İlla yaylı dersen eğer x20 gayet isabetli kaliteli bir tüfektir. Ben pcp ye geçiş yapacağım ama yinede x20 yi satmam mesela. Ses olarak sessiz fakat yay mekanizmasından yinede ses geliyor sonuçta yaylı tüfek. Söküp yeşil gress ile yağlayıp, yay bölümüne röntgen filmi koymak lazımmış yay sesini azaltmak için ama ben çekindim sökmeye. Bu işlemler yapılıp birde grt III tetik takılırsa en kral yaylıya tercih ederim fiyat/performans olarak.

• Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler. Aslında aradığım nitelikleri kısa da olsa anlatmaya çalışırsam;

Pcp tüfek kullanmak istemiyorum. Pek tabii ki çok güzel ve pratik, aynı zamanda zevkli tüfekler olabilirler ama yaylılara karşı bir zaafım var. Her defasında kırmak, her saçmayı ayrı ayrı yerleştirmek benim için sorun değil, tersine zevk alarak yapıyorum. Tüfeğin yanında da ayrıca tüp veya pompa gibi ekstra bir malzeme taşımak istemem. Bu işi biraz da spor olsun, elim kolum yorulsun diye yapıyorum. Diğer yandan 50-60 metre menzil benim için gayet yeterli.
    Tüfek stabil olsun isterim, ayarları kolay kolay değişmesin, dürbün oturdu mu otursun, kırılmasın, bozulmasın. Fazla sorun çıkarmasın, tüfeğime her halukarda güveneyim isterim. Yeteneklerim dahilinde attığımı da vurmak isterim o da ayrı tabi. Bu işe mod 125 ile kenarından da olsa bulaştık. Ama bugün önce dürbün fırladı. Olsun dedim biraz da gez göz arpacık yaparım dedim. Ama o da olmadı, nasıl olduysa namlunun ucundaki kırmızı renkli nişangah ta bir şekilde kırılıp gitmiş. Dürbün ne halde bilmiyorum, bir daha taksam çalışır mı ayar tutarmı bilmiyorum. İşte bunları düşünmek istemiyorum. Dampa ayak vs gibi extra parçalarla da uğraşmak istemiyorum. Az olsun öz olsun. Sanki x20 bana bu istediklerimi verebilecek gibi. Umarım güç konusunda hayal kırıklığı yaşamam, şimdilik tek kaygım bu.

• Stoeger X20 Supressor - yaylıda fiyatı bakımından sanırım en iyisi pişman olan yok A kalite .Tabut gibi hatsan alacağıma stoeger ilk sırada gelir benim için yerli malı kötülemiyorumda makyaj ve namlu çıkış hızı ile stoeger süper iyi bir dürbünle,pelletle güzel sonuçlar alınabilir.Videolarıda mevcut youtubede izle derim

• stoeger x20 modelleri fiyat/penformans olarak en iyi yaylılar görünüş,malzeme kalitesi,isabet,yeterince güçlü buna rağmen fazla sarsıntı yok üstelik ülkemizde stoeger in fabrikası mevcut ve arkasında berratta var :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Cevaplar için herkese teşekkürler. Okuduğum birçok yorum yazısından sonra bir tane Stoeger x20 sup. edinicem sanırım.

• Cevaplar için herkese teşekkürler. Okuduğum birçok yorum yazısından sonra bir tane Stoeger x20 sup. edinicem sanırım.

doğru karar; stoegger da supresor x20 yi övüyor herkes. bencede mod99 dan iyidir. 3 tane 0 mod 99 kullandım tamam iyi silah ama biraz abartıldı gibime geldi.