AT44 PA aldım yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çok kötü bir soru olacak ama nette tam ayrıntıları ile bir video göremedim ve kutusundan kitapçık çıkmadı :)

Tüfek az önce geldi ve manometrede 150 bar gözüküyor. Boşa 1 atış yapmak için denemek istedim, arkasındaki emniyeti çektim, tetiğin önünde bir mekanizma var onuda çektim ama basınca ateş etmedi :) Ne yapmam lazım. İçinden çıkan şarjor ve dolum uçlarını vsvs takmadım. Sıkıntı nerede?

İlk defa pcp görmüş oldum, bu yüzden bilmeden kurcalamak istemiyorum. 8o

• anladığım kadarıyla tüfeği kurmadınız P.A yani pump actıon kısacası pompalı tüpün altındaki yani kundağın bitimindeki mekanızmayı hareket ettirmaniz lazım

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• pompalı tüfek gibi düşün alttaki kısım hareketli o kısımı geriye doğru çekip en ileri noktaya itin o şekilde kurulacaktır kullanmadım ancak araştırırken filan videolarda gördüm kurduktan onra emniyeti kapatın sıkın :)

Hatsan At44 - 10 Wx L&W Long - 5.58o ;tacli#

• Ne oldu çözebildiniz mi? Bizi merakta bıraktınız. Saygılar

Sanıyorum ki arkadaşımız işin yolunu buldu tüfeği aldı oraya buraya atış denemelerine başladı :) 8o

• Sanıyorum ki arkadaşımız işin yolunu buldu tüfeği aldı oraya buraya atış denemelerine başladı :) 8o

Sanıyorum ki arkadaşımız işin yolunu buldu tüfeği aldı oraya buraya atış denemelerine başladı :) 8o

Tecrübeyle sabi dimi enver ;lol;

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

Çözdüm yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim fakat şu an hem üzüldüm bir yandanda sevindim karışık duygular içerisindeyim. :)

Boş şekilde atış yaptım sıkıntı olmadı, dolu yapsam muhtemelen sıkıntı olacaktı.

Başıma ne geldi kısaca izah etmeye çalışayım :(

Cuma akşamı bir kaç yeri aradım tüfek siparişi vermek için. Telefona sadece adanadan bir firma cevap verdiği için onlardan almayı tercih ettim. Tatile çıkacağımdan dolayı en geç salı gününe kadar elime ulaşması gerektiğini belirttim elinizde 5.5mm var ise yollayınız dedim. Stokta var dediler ve hemen kargoya verdiler, içerisine hediye tüfek kılıfı ve 5.5mm gamo hunter pellet koymuşlar.

Boş atış yapmayı başardıktan sonra tüfeği masanın üzerine koyarken bir baktım 177 cal 4,5mm yazıyor üzerinde :S

Dedim acaba üzerine hatalımı basılmış yazı ama yok malesef 4,5mm yollamışlar. Gerçi 4,5mm ye ayrı bir ilgim var dert etmem fakat içinde gelen 2 adet şarjör 5.5mm :S

Not: faturada bile 5.5 mm olarak geçmiş.

Saygılar.

• ;rofl.; ;rofl.; ;,;- ;,;- ;kihhik, ;şrofls;. Süpermiş ya koptum ;box;x

• Cuma akşamı bir kaç yeri aradım tüfek siparişi vermek için. Telefona sadece adanadan bir firma cevap verdiği için onlardan almayı tercih ettim. Tatile çıkacağımdan dolayı en geç salı gününe kadar elime ulaşması gerektiğini belirttim elinizde 5.5mm var ise yollayınız dedim. Stokta var dediler ve hemen kargoya verdiler, içerisine hediye tüfek kılıfı ve 5.5mm gamo hunter pellet koymuşlar.

#hims #hims ;#^+. ;#^+. Güleyim mi Ağlayayım mı bilemedim. İnşallah en kısa sürede sıkıntıları çözersiniz. Saygılar

• Faturada olması herhangi bir kontrolde polis durdurur ve kıl birisi çıkarsa ki eğer faturanı göster dediğinde bunu fark ederse sorun çıkabilir belki bir araştırın neyse diyip kullanmayın bence derim

• Faturada olması herhangi bir kontrolde polis durdurur ve kıl birisi çıkarsa ki eğer faturanı göster dediğinde bunu fark ederse sorun çıkabilir belki bir araştırın neyse diyip kullanmayın bence derim

Başına 4 ekleriz faturaya birşey olmazda şimdi şarjorler 5.5mm onları 4,5mm yollasalarmış iyiymiş :) Pellet sorun değil x20 supp var 5.5 bende onda kullanırım :)

• Hayırlı olsun bakalım tahribatı belki biraz düşük savrulmasıda bir miktar yüksek olur belki ama hız ve menzili fazla olur diye düşünüyorum :)

• Hayırlı olsun bakalım tahribatı belki biraz düşük savrulmasıda bir miktar yüksek olur belki ama hız ve menzili fazla olur diye düşünüyorum :)

Vallahi Weihraucher arkadaşımızı baya rahatsız ediyordum pcp konusunda oda bana sıkılmadan yardımcı oluyordu sağolsun :) 6,35 alacaktık güya baktım 5.5mm var iyi yollayın dedim şimdi 4,5mm ye indik :) Gerçi şu an çapı sıkıntı etmiyorum çünkü zaten 5.5mm tüfeğim var birde 4,5mm olsun sıkıntı değil :) Ama şimdi şarjorleri yollasam değiştirin desem kimbilir ne zaman gelir. Birde 4,5 luk ağır pellet sipariş etmem lazım şimdi :S

• ne olursa olsun gönderen firmanın yaptığı yanlış bi şekilde elime para geçsin gerisi önemli değil deyip göndermiş arayın yanlış yaptıklarını söyleyin 5.5mm isteyin

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• ne olursa olsun gönderen firmanın yaptığı yanlış bi şekilde elime para geçsin gerisi önemli değil deyip göndermiş arayın yanlış yaptıklarını söyleyin 5.5mm isteyin

Yahu anlamadığım hadi hatalı yolladılar diyelim. E bari şarşörlerini ve hediye pelletide 4.5mm yollasaydınız. İnsan heves ediyor ama kullanamıyor :)

• Yahu anlamadığım hadi hatalı yolladılar diyelim. E bari şarşörlerini ve hediye pelletide 4.5mm yollasaydınız. İnsan heves ediyor ama kullanamıyor :)

Siz boşversenize,bence derhal geri yollayın eğer siz 5.5'lik ısmarlıyıpta onlar 4.5'lik yolluyorlarsa onların kusurudur ve aynı zamanda fatura hatalı ise onunda değişimini isteyin.Arayın yarın bir güzel konuşun ağızlarından girin burunlarından çıkın 8o vede istediğinizi alın.
    Not:Olmadımı,Tüketici hakları denen birşey var :thumbup:;grin;

Hatsan Mod 125 Th kundak .22kalibre Optima 3-9'32 :thumbup:
    Hatsan AT-44 S10 .22 :love::thumbup:

• Siz boşversenize,bence derhal geri yollayın eğer siz 5.5'lik ısmarlıyıpta onlar 4.5'lik yolluyorlarsa onların kusurudur ve aynı zamanda fatura hatalı ise onunda değişimini isteyin.Arayın yarın bir güzel konuşun ağızlarından girin burunlarından çıkın 8o vede istediğinizi alın.
    Not:Olmadımı,Tüketici hakları denen birşey var :thumbup: ;grin;

Tabiki haklısınız mantıken yapmam gereken bu. Ama şu şekilde düşünüyorum, ben aslında 6.35 istiyordum ve firmaların çoğunda elimizde yok dediler. 6,35 olmadıktan sonra 4,5 olmuş 5,5 olmuş çokta fark etmiyor benim için. Dağa bayıra çıkacak zamanım pek yok bu yüzden atışlarımı genelde depoda yapıyorum 30-40 metreye. Tüfeği almamdaki en büyük sebeb x20 nin yay mekanizması ses yapıyor atış yaparken ve pcp tüfeklerde moderatör ile daha az ses çıkacağı bilgisi üzerine pcp aldım.

Normalde değiştirtmem lazım ama şimdi kargo ile gönder et, zaten kısa bir tatile çıkacağım 3 gün sonra bir sürü iş açılacak başıma.

4,5mm ninde kendine göre bazı avantajları olması hoşuma gitmiyor değil birde bende 5,5mm tüfek olduğundan birde 4,5 mm bulunsun bunu o kadar dert etmiyorum.

Ama işte şarjörleri geri yollayıp 4,5 ile değiştirtmem lazım. Birde ağır pellet almam lazım.

İnsan heves ediyor ve kullanamayınca hevesi kursağında kalıyor bu kötü işte asıl :)

• Bu arada 4,5 olarak kullanmam için şarjörler hariç değiştirmem gereken bir şey yok değil mi başka? Dolum ucu filan farketmiyordur umarım 4,5 5,5 :)

• Eğer iade etmiyeceksenizde faturayı söyleyin bari onu değişseler. 8o

Hatsan Mod 125 Th kundak .22kalibre Optima 3-9'32 :thumbup:
    Hatsan AT-44 S10 .22 :love::thumbup:

• Eğer iade etmiyeceksenizde faturayı söyleyin bari onu değişseler. 8o

Faturada araya boşluk koymamışlar 55mm yazmışlar :) başa eklerim 4 olur bize 4,55mm :D