AirForce SSS - 262 metre Grup

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Airforce SSS ile 262 metre atışları ...

Şöyle bir durum oldu ; Hatırladığım kadarıyla 2 atış tabelasından öncelikle bu tabelaya 1 atış yaptım
    Daha sonra diğer tabelaya attım ... Ondan sonrada belki sıfırlamak içinde atış yapmış olabilirim ...
    Sonra aşağıdaki hedefe 5 atış ... Uzaktan vurulan yer gözükmediğinden önceki tek atışda vurup vurmadığımı
    bilemiyorum , vurmadı isem (ki o atışdan sonra öbür hedefe yaptığım atışlarda isabet yoktu)
    5 atış da 3 isabet olabilir eğer ilk atışda vurdu isem (ki zannetmiyorum zira sonraki hedefi ıskalamışım) o zaman 6 da 3...

Ama zannıma göre 5 de 3 olabilir... Dikkatinizi çekermi bilmiyorum ama bir atış nerede ise tam merkeze yakın...

262 Metreden 10 da 3 isabet bile iyi sayılabilir belki aşağıdaki görüntüden hedefin nasıl gözüktüğüne bakınca...

Bu arada bir atışın hedefin yukarıdan aşağı hizasında ancak altındaki toprağa vurduğunu gördüm
    (yaklaşık 2 karış yada daha fazla aşağı olabilir) atış basıncın düşme aralığına kurban gitmiş olabilir ...

[Resim Engellendi: http://img9.imageshack.us/img9/2093/262mt30grainim.jpg]

[Resim Engellendi: http://img35.imageshack.us/img35/479/262metregoogleearth.jpg]

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 7 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• süper olmuş.sen bu işte tarih yazıcaksın böyle giderse...hatta yazdın bile bence. :thumbup:

• süper olmuş.sen bu işte tarih yazıcaksın böyle giderse...hatta yazdın bile bence. :thumbup:

Est. yok hemşerim iddialı değilim öyle , sadece bir hobi ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• iddiamız yok ne gördüysek onu yazdık bizde...az kaldı çözücem bu işi bende 8o

• iddiamız yok ne gördüysek onu yazdık bizde...az kaldı çözücem bu işi bende 8o

ALLAH iyiliğini versin gecenin bu saatinde güldürdün beni :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• bu silah 800fps değilmi o gücüne rağmen 300 e yakın gidiyor hellal valla kac x zoomla vurdun onu 50x felammı hedefin çok kücük olması lazım bırak grupman isabet bile çok zor olmalı :) kutlarım sizi :thumbup:

• cesaretinize hayranım :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• 800 fps neye göre bir değer?
    hem 800 fps az da bir hız sayılmaz ken.
    Bu silah 30 grain solid pelleti bile 800 den fazla hızla atar.Bir çok pcp inin rüyasında göremeyeceği bir hızdır bu.
    At 44 de 1000 le atıyor ama bu silah 2 kat daha güçlü.Nasıl olacak bu iş?
    +tam tersi bu kadar uzun mesafeli atışlarda yüksek zoomla atış yapamazsınız çünkü zoom yaptıkça baktığınız alan daraldığı için hedef kadrajın dışında kalır.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• 800 fps neye göre bir değer?
    hem 800 fps az da bir hız sayılmaz ken.
    Bu silah 30 grain solid pelleti bile 800 den fazla hızla atar.Bir çok pcp inin rüyasında göremeyeceği bir hızdır bu.
    At 44 de 1000 le atıyor ama bu silah 2 kat daha güçlü.Nasıl olacak bu iş?
    +tam tersi bu kadar uzun mesafeli atışlarda yüksek zoomla atış yapamazsınız çünkü zoom yaptıkça baktığınız alan daraldığı için hedef kadrajın dışında kalır.

ağzımdan aldın abi lafı yüksek zoom meselesinde insanlar hakikaten çok yanılıyorlar ama gerçekler ortaya çıkıyor yavaş yavaş

• dostum emeğine sağlık, uğraşıyorsun, paylaşıyorsun. Pek atılmamış mesafelere atış yapıyorsun, bunlar yorucu ve emek isteyen işler.
    Ancak 6da 3 veya 5de3 vurduğuna emin olamamış, hedefteki vuruşlarda 8.5cm ctc yaptığını söylemişsin. Belki vuramadıkların 170 cm ötede? Plinking-eğlence atışı olarak bunu kabul edebilirim ama Grupman dersen bence iş orada biraz sulanmış olur.
    Daha büyük hedefe atış yapıp, hepsini vurup sonra onu paylaşsan daha doğru ve bilgilendirici olurdu diye düşünüyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• uzak mesafelerle uğraşıyorsun ve bizlere duyuruyorsun. Ellerine sağlık.

Bu mesafeden ne olursa olsun bu kadarını bile o alanda toplaman başarıdır.
    Bu silahı çok beğeniyorum ama aynı güç, aynı isabete ve şarjörü ve kolay doldurulanı neden yok.

• abi silah kadar önemli bir diğer konu kullanılan pellet yani ben bu gurupmanda şahsen 30 grain pelletin isabetinden ve yıkıcılığından eminim bu rada atış yapan abimizi kutlamadan geçemedim emeğine sağlık

• vallaa memet tüfeğine koluna ve gözüne sağlık güzel bir video olmuş tebrik ederim

hatsan mod 99 .22
    nikko stirling

• teşekkürler selçuk abi bu paylaşım ince mehmet pelletin isabetini açıklıyor

• bütün ağır pelletler lastiklere zarar verir mi ? Ben çıkar çıkmaz 6.35 solist pellet satınalacağım, yolunu gözlüyorum.

• abi namlu iç oringi kolay değişiyor hatta ben de şuan orjinal oringlere benzer daha etli oringler var ben onlardan aldım yani sıkıntı pek yaratmıyor