AirForce SSS - 262 metre Grup

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu silah 800fps değilmi o gücüne rağmen 300 e yakın gidiyor hellal valla kac x zoomla vurdun onu 50x felammı hedefin çok kücük olması lazım bırak grupman isabet bile çok zor olmalı :) kutlarım sizi :thumbup:

900 - 1000 fps arası dır... 14 zoom da atıyorum - Maximum 16 zoom da atılacağına inanıyorum ...

cesaretinize hayranım :)

Estğ.

dostum emeğine sağlık, uğraşıyorsun, paylaşıyorsun. Pek atılmamış mesafelere atış yapıyorsun, bunlar yorucu ve emek isteyen işler.
    Ancak 6da 3 veya 5de3 vurduğuna emin olamamış, hedefteki vuruşlarda 8.5cm ctc yaptığını söylemişsin. Belki vuramadıkların 170 cm ötede? Plinking-eğlence atışı olarak bunu kabul edebilirim ama Grupman dersen bence iş orada biraz sulanmış olur.
    Daha büyük hedefe atış yapıp, hepsini vurup sonra onu paylaşsan daha doğru ve bilgilendirici olurdu diye düşünüyorum.

Çok yorucu hedefi koy sonra dön geri atış yerine git sonra hedefleri topla v.s. .... vuramadıkların 170 cm ötede demişsin yanılmışsın hedefin bir-birbuçuk karış civarında altından toz kaldırdı hedefin altında -sağ sol değil- ... Bu mesafede Grupman hiç duymadım sende muhtemelen bilirsinki koca antenleri tutturmaya çalışıyor millet bu mesafelerde (Hedefin nasıl göründüğüne bir bak o mesafeden sonra grubu konuşuruz) .. Bir çalışmaya ve emeğe Sulanmış olur gibi kelimeler kullanmak yakışmaz...Bugün 265 metreye 4 atış yaptım sıkıldım atmadım daha 2 hedefde isabet ve isabetlerin aralıkları 9,5 cm ... büyük hedeflere atış yapmaktan hiç hoşlanmıyorum, bu hedefleri vururken niye basitleştireyim ...

Eğlence olarak kabul edersin belki ama 188,6 metrede yapılan 5li grupmana bakmanı tavsiye ederim ... 250 metrede de yapılabileceğine inanıyorum pcp nin huyunu ve isabeti tecrübe eden birisi olarak...
    Airforce Condor 188,6 mt

Normalde bu mesafede 23 ve 25 grain kullanıyorum elimde kalmadığından bunlarla attım...

Ancak şu konuda grupman çalışması desek daha iyi olurdu - grupman demektense ...

Ka yı tanıyormusun ?

abi silah kadar önemli bir diğer konu kullanılan pellet yani ben bu gurupmanda şahsen 30 grain pelletin isabetinden ve yıkıcılığından eminim bu rada atış yapan abimizi kutlamadan geçemedim emeğine sağlık

teşekkür ederim

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj 8 düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• Video olsaydı daha inandırıcı olurdu.

inanmayan gelsin yanında yapayım 3 atışta ikna olur...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Bu tüfek 262 metrede kaç metre düşme yapıyor ...

Ölçmedim Ömer... Yeni 23 grain incemehmet pelletlerde 30 grain kadar düşme yapmıyor...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen tyilmaz ().

• Valla ben inanırım o tüfeğin ne kadar güçlü olduğunu biliyorum tam anlamıyla havalı efekti verilmiş yivli tüfek :thumbup:

Ben bile şaşırıyorum uzak mesafe atışlarına ... Sorun şu basınç düşmeleri oluyor regülator olmadığından nerede düşeceğini bilemiyorsunuz onlar olmasa
    bayağı iddialı gruplar yapılabilir... Bu arada atışlar moderatör ile yapıldı...

• Ölçmedim Ömer...

Yani demek istediğim 260 metreyemi sıfırladın yoksa ne kadar üste atıyorsunuz..Sormamdaki neden bizim at44 ler 50 ye sıfırken 130 a 5 veya 4 mildot üst atıyoruz tahmini güç 16 gren ile 950 felan...Ama buna karşılık 70 fp lik air rancer bir mildot yada daha az üst atıyor.Szin tüfekte muhtemelen düşme az oluyordur.

• Yani demek istediğim 260 metreyemi sıfırladın yoksa ne kadar üste atıyorsunuz..Sormamdaki neden bizim at44 ler 50 ye sıfırken 130 a 5 veya 4 mildot üst atıyoruz tahmini güç 16 gren ile 950 felan...Ama buna karşılık 70 fp lik air rancer bir mildot yada daha az üst atıyor.Szin tüfekte muhtemelen düşme az oluyordur.

Ömer ölçmedim , ama airranger de düşüyordur 30 grain atıyorsa , 30 grainde düşme yapar... Sıfırlamayı 25 metrede yaptım sonra 262 metre de bir iki rötüş yaptım..

At 44 kullanıyorsan 23 grain ince mehmeti tavsiye ederim ...100 - 250 metre arası kullanabilirsin (tabii pcp in 250 metreye çok düşmeden atabiliyorsa - AT 44 ler hakkında pek bilgim yok o açıdan)

• Tekrar tekrar tebrikler abi devamının geleceğini biliyorum.Saygılar

Saol Ömercim .. Senden de bekleriz...

• condor 16gr peleti 1300küsürle atıyor. :)

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• condor 16gr peleti 1300küsürle atıyor. :)

İsacım... 12 güçte 80 fpe de atıyor demişdi Rüşdü Ağabey ... Acaip bir güç ...
    Ama grup çalışmasında çok güçlü atmaya gerek yok ...

• İsacım... 12 güçte 80 fpe de atıyor demişdi Rüşdü Ağabey ... Acaip bir güç ...
    Ama grup çalışmasında çok güçlü atmaya gerek yok ...

grupman için 850 en ideali 16 gr için.sadece ben gördüğümü söyledim condor u tabımıyorum. :) Levent abide vardı.ben cronoyu ondan aldım.o ölçtü.ordan biliyorum :)

AB Rh (-)

• tüfek gayet hoş güzel tüfek,işin içinde pcp tüfek varsa a4 kağıtına 5 te 5 bile atılabilinir,iyi seçilmiş bir arazide,rüzgar çok önemli bir faktör...
    bir anlık esinti herşeyi alt üst eder..

mesafe 200mt,,sağdaki atış deliği benim hatam dan kaynaklandı, soldaki 2 pellet yan yana arka arkaya atışlar.. altdaki 2 atış esnasında mesafeye diktiğim poşet bayraklar dalgalanmıya başlamıştı hatırladığım..onlarda o hali aldılar grupmanda..

bu mesafeden pelletin girdiği yeri görebiliyordum.çok net olmasada..

[Resim Engellendi: http://img441.imageshack.us/img441/3213/fotograflar291.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

bu da 300mt ye attığım dönemde.hazırladığım o kağıda, bir atış yaptım ses geldi,pellet kağıttaki saplı ağaca değmiş, 2ci atışımda ses gelmedi,karavana galiba dedim ;şrofls;. sonra tekrar şişeye atış yapmak için doluma geçmiştim,,bu mesafeye grupman çalışması için öncesinde pratik bir kaç atış yapıp,son düzenlemelerin yapılması gerekir..

[Resim Engellendi: http://img14.imageshack.us/img14/3938/fotograflar2401024x768.jpg]

[Resim Engellendi: http://img268.imageshack.us/img268/6279/fotograflar241.jpg]

benim yaylı ile 200mt videosunu çoğunuz gördü,pelletler hep aynı hedefin istikametinde ilerlemişlerdir,diyeceğim o durki,olmaz diye birşey yok arkadaşlar,pcp tüfek olunca olur ;kihhik,

• Kadir abi iyi gaz veriyorsun! :thumbup:;kihhik,

AB Rh (-)

• bence kadir bey bizlerin performanslarını zorlamak istiyor ama bu kötübir şey değil, bak tyılmaz arkadaşımız biraz kendini kasarak uzak mesafe ve başarılara doğru atış ypıyor bence çalışırsak olur.

• bence kadir bey bizlerin performanslarını zorlamak istiyor ama bu kötübir şey değil, bak tyılmaz arkadaşımız biraz kendini kasarak uzak mesafe ve başarılara doğru atış ypıyor bence çalışırsak olur.

Farkındayım abi.Gaz veriyorsun dememdeki amaç teşvik di :)

AB Rh (-)

• tek başına daha zordur bu iş,çünkü sabahın ilk saatlerinde,rüzgar çıkmadan çarçabuk hedefi dikeceksin.ölçeceksin.gel git 400 500mt mesafe,tarlada efor sarf edeceksin.soluklanacaksın.deneme atışları yapacaksın.sonra güzel atışlarına başlamak için.tekrar aynı mesafeye gidip yeni hedef dikeceksin vs vs ;şrofls;. yanında birileri olur,,onlar hedefi diker,,sen atışını yaparsın,olmadı biraz sağa at olmadı sola at diye haberleşirlerse,,daha kolay olur bu iş ;şrofls;.

biraz da denemediğiniz mesafeleri deneyin.ne biliyim bana artık 100mt de şişe kırmak çok can sıkıcı geliyor ;kihhik,
    bir anımı anlatayım geçen yıla ait ;tacli#
    geçen yıl luna parka gittik bayram da,havalı tüfek gözüme çarptı hemen :love: , 5 atış 5 lira,hedef sigara paketi, tüfek eski hatsan lardan bir tanesi,namlunun ucuna süngerimsi bir tıpa takıyorlar,o tıpa ile karşıdaki malborayı düşüreceksin dedi adam..tüfeği elime aldım.gezini ayarladım adam gözüme bakıyor #hims 5 atışım var,,ilk atış tüfeği tanıma atışı idi,tıpanın nereye yön değiştirdiğini gördüm,sonraki 3 atışda 3 sigarayı indirdim #hims seyirciler ve eleman şokda #hims .dedim sigarayı ver, adam vermiyor :( neymiş sigara ordan aşağı düşecekmiş :( bense 3ü nüde yatırmıştım ;( sinirlendim,şunu baştan düzgün anlat atan atmıyan kararını verir dedim :( tüfeğin attığı tıpa 1gr anca var,paketi zor yatırıyor ;kihhik, galayladım içimden ;şrofls;.

şimdi konuyu açan arkadaş ile geçenlerde pm den yazıştık.. :)

herkes bilirki bu mesafeler ciddi mesafeler,,imkan varsa bu tür atışlarınızı kayıt altına alın..daha net tartışmasız paylaşım olur..zoomla kardeşim kamerayı hedefe yanından..başla atışa,atışın bittimi,tüfeğini emniyetine al,iyi bir kamera bu mesafeleri çeker,yüksek zomlu kameralar var,,sonra hedefin yanına varıp bir kaç foto çekersin.videonun içine korsun..hedef olarak küçük çanak olur ;kihhik, maksat burda,çanağın ortasına çizdiğin hedefi baz alarak grupman yapman..neresinde toplanmış önemli deyil,pellet o metal parçaya çarptımı hem ses çıkarır hem değdiği yeri işaretler,iyi bir kamera dan da bunlar görünür ve duyulur,,o vakit canı gönülden tebriklerin artar.. ;)
    paylaşımın için teşekkürler,güzel atışlar yapmışsın.

• Kadir teşekkürler ...