Kısa mesafe atışlarını daha yakından görmek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Genelde 15 20 metre mesafeden atış yapma şansım olduğundan (Günde 100 adet civarı atıyorum) ve attığımı vurmaktan sıkıldığım için hedefliğe yerleştireceğim çok ufak objelere atmak istiyorum. Toplu iğne başı büyüklüğünde hedeflerden bahsediyorum.

3x9 optima mevcut ve birde diğer s20 supp tüfeğime ait 4x32 büyütmesiz dürbünüm var. 4x32 dürbün zaten yetersiz büyütmesiz olduğundan dolayı. 3x9 optima ise o kadar ufak hedefler için yeterli gelmiyor. Hiç bir şey anlamadım bu işten ben. 40 metreyi gösterdiği boyutta 15 metreyide aynı yakınlıkta gösteriyor.Yani ha 40 metreye atmışım ha 15 metreye aynı mesafeye atıyor gibi oluyorum. Kısa mesafeden çok ufak hedefleri çok yakın görebilmem için nasıl bir dürbün edinmem gerekir?

Saygılar

• Selamlar iyi pazarlar.Bende genelde 12-15m aralığında atışlar yapıyorum ve dürbün yaklaştırma oranımı minimum olarak ayarlıyorum.Söyle düşünün diana mod 52 superior tüfeğimle 12m mesafeden stoeger tüfeğin 4-32 caplı optiğini kullanıyorum.Gayet yeterli geliyor tek delik yapmak için.Zaten yüksek zoom sizin tüfeği daha cok titretmenize yol açacaktır ve sizi yoracaktır.Küçük hedefe atmak yerine hefef kağıdında peleti attığınız delikten yeni bir pelet geçirmeye çalışmanız daha eylenceli olacaktır.Emin olun 4-32 objektifinizle 20m mesafeden toplu iğneyi .Çok rahat vurursunuz.
    12m Diana mod 52 4x zoom jsb RS 5.52 (5 atış)
    [Resim Engellendi: http://img560.imageshack.us/img560/917/dsc02914w.jpg]

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Büyütmenin olmaması imkansız , fakat siz 10 metre için "x9' büyütme kullanamasınız.Yani en azından Optima'da artı kılı
    net göremessin bana görede bu gayet normal.
    İyi günler.

Hatsan Mod 125 Th kundak .22kalibre Optima 3-9'32 :thumbup:
    Hatsan AT-44 S10 .22 :love::thumbup:

• benim imzamdaki zorakinin üzerindeki leapers 3-9*32 dürbünümle 3mt'de bile bir kibrit çöpüne çok net bir nişan alabiliyorum dürbünüm önden paralakslı olduğu için sadece mesafeye göre paralaks ayrını yapıyorsun cam gibi oluyor sadece hedef değil artı kıl dahi net oluyor

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık