en iyi 4.5mm macth pellet sarsılmaz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • dıana 350 de yay ömru dıer dıanalara oranla daha kısadır sebebı ne acaba vede hersey kullanma klavuzunda yazmaz .

bu silahlar ABD'de de satılıyor, vede böyle bir uyarı yapmazlar ve silah hafif pellet kullanıldığından dolayı zarar görürse, silahın yenisini vermek zorunda kalırlar. Hele Amerika'da millet herşey için dava açıp, zengin olma hevesindeyken (Amerika'da kahve kapaklarında "dikkat sıcaktır ağzınızı yakabilir", araçların aynalarında "aynada gördüğünüz cisimler algıladığınızdan daha yakında olabilir" vs gibi komik uyarılarla doludur. ABD gibi büyük bir pazarda hiçbir firma ne adını lekeletmek nede mahkemeler/yenilemelerle uğraşıp para kaybetmek istemez . Bu kadar uzatmayada gerek yok bence, bildiğin hafif pellet yüzünden silahının yayı kırılmış/kundağı çatlamış arkadaşlar varsa söyle veya böyle bir olay yaşamış kişiler herhalde buraya çıkıp "bizim silahımıza böyle oldu" derlerdi.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

dıana 350 de yay ömru dıer dıanalara oranla daha kısadır sebebı ne acaba vede hersey kullanma klavuzunda yazmaz .

350 Magnumda yay ömrünün kısa olması,yay kapanmasının %95 olmasından kaynaklanır,orijinal halinden 3 spir kesin,bu 9,60mm ye tekamül eder ve yay önüne 4mm kalınlığına denk gelecek çelik pul koyun,piston ağırlığınız artarak gücü artırmış,yay 5,60mm daha az kapanacağı için yay ömrü uzar ve birazda tepmesi artan.

• arkadaşlar şunu gözden kaçırmayın 4.5mm ile 5.5mm"nin transfer delikleri farklı yanılmıyorsam 4.5mm"de daha ufak olduğundan hafif pellet kullanılsa bile boş etkisi yapmaz heleki pellet namluya sıkı oturuyorsa ve namlu şoklu ise ki havalı silahların hemen hemen hepsi şoklu boş etkisi asla yapmaz ancak pellet namluya boş oturuyorsa ozaman boş etkisine yakın bir etki yapar

• Official Post

Olması gereken küçük çaplı aynı model silahın transfer deliğide küçük olmalı iken maalesef üretim stok maliyetinden kaçınılarak aynı üretiliyor.

• Her mermi her silahın namlusuna uygun değildir.Değişik marka tüfeklerin çapları aynı olsada yivsetlerindeki farklılıklardan ötürü mikrometrik farklar vardır.Aynı mermiyi diana,gamo ve weihrauch marka tüfeklerde deneyin hepsinin namlusuna farklı sıkılıkta oturacaktır ve denediğinizde mutlaka göreceksiniz...Ayrıca 35 metreden desteksiz kalem pil vurmakta abartılacak bir şey yok,tamamen atııcının çalışmasına ve kabiliyetine kalmış bir şeydir.Nazar etme ne olur,çalış seninde olur...

arkadaşım 35 metreden desteksiz ayakta kalem pil vurmakta abartılacak bir şey yok demişsin bence var çünkü eğer arkadaşımız bunu yapabiliyorsa bu büyük bir kabiliyettir çünkü yurt dışında 1000 yarda atışları yapanlar masraftan kaçmak ve antraman yapmak için ateşli silahlarına uygun benzerli gösteren havalısilahları bulunuyor
    ve 1000yard"da bel üstü hedefine denk olarak 33m"de boş mermi kovananına atış yapıyorlar bu atışlar yatarak ve destekli pelletlerde en kalitelisi yani şu demek oluyor 1000metrede belden yukarısı gözüken bir insan seklindeki hedefi ayakta desteksiz ve yaylı bir havalısilahla vurabiliyorsunuz demektir
    ben buna inanmıyorum demiyorum ama inanmaktada zorlanıyorum belki mesafede yanılma payı olabilir diye düşünüyorum saygılar

• gercekten bunda abartılacak bişi yok tufeın durbunu 35 metreye ayarlı ıken hw 97 yada 77 kulanan her kes bu atışı yapabılır ben 35 metrede bu atışı yapıorum ama 1000 yarda bel ustu dedınız bu atışı yapacaıma ınanmıyorum çunku ateşlı sılah ıle havalı sılah aynı sey deıl 35 metre cok ufak hata yapsanınz belkı gıne hedefı vurursunuz mıkron ölçude hatadan bahsedıorum ama 1000 yard da yaptınız atış mıkron ölçude hata kabul etmez.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• Kartalcin arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum.Hardturk sanada katılıyorum,gülmekten... Evdeki hesap çarşıya her zaman uymuyor maalesef,teoride pratiğe her zaman uymadığı gibi... Bir arkadaşım,65m (net mesafedir) den 4cm çapındaki damacana kapaklarını vurduğumu görünce(destekli),bende 10metreden iğne vuruyorum demişti. 1000 yarda 910 metre yapar ve elinin en ufak biçimde titremesi (hatta kalp atışların bile) 35 metredeki yapacağı sapmadan çok daha fazla olacaktır.Biraz matematiğin varsa doğru orantılı olmadığını göreceksin...Saygılar....

• gercekten hw ıle 10 metrede iğne vurulur durbunle 9 zoomda desteklı ama 77 ve 97 modelelrı ıle .

• 35 metre ile 910 metre atışı arasında çok çok fark vardır. 35 metrede silahın gücüne göre rüzgar etkeninin veatış eğrisinin pek fonksiyonu yoktur.
    ama 910 metrede ki atışı hava sıcaklığından tutunda rüzgar, atş eğrisi mermi hızı ne biliyim her şey etkiler.
    Şuna da katılmıyorum. HW 77-97k alan herkes 35 metrede herkes pil vuramaza en az 500 atış yapıp silahı ile sevgili olması gerekir.
    Selamlar...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• arkadaşlar şunu üstüne basarak birdaha belirtmek isterim destekli yapılan atışlara kesinlikle bir lafım yok çünkü pcp"li arkadaşlar 170m şişe hedeflerine atış yapıyorlar
    1000 yarda ne 33 m "ne diyen arkadaşım 1000 yarda"da 80 cm lik bel hedefi 33m de 3cm " ye tekabül ederki adamlar bu mesafede antraman yapıyor demekki adamlar yanlış yapıyor bu işi bilmiyorlar
    ayakta desteksis 35m"de kalem pile nişan aldığımızda nefes aldığımızda bile hedef kayboluyor ki insan vücudu 4kg ağırlıkla nefes sabitleyip tetik çekene kadar sabit kalsın ve bunu herseferinde yapsın

• Olimpik müsabakalarda 10 metreden her seferinde tek delik yapanlara ne diyeceksin? Tabii onlarda destekli yapıyorlar değilmi? Bu işin bir spor olduğunu unuttunuz galiba? Nasıl herkesin 100 metreyi 9,5 sn de koşamayacağı gibi bu atışların da kondisyonsuz ve antremansız yapılamayacağı kuşkusuzdur...Çalışılınca herşey mümkündür.İnsanoğlunun yapamayacağı hiçbirşey yoktur.Yeterki istesin. Dünyanın en güçlü insanları ,süper insan tabir edilenler neler yapabiliyor? Elleriyle en büyük boy pic döküm ingiliz anahtarını hamur gibi ikiye katlıyor(250 kg ye tekabül ediyor).Sadece ellerini kullanarak büyük boy çelik teflon tavayı adeta karton gibi rulo yapanda var.Yine ,sadece ellerini kullanarak 1700 sayfalık telefon rehberini ortadan ikiye testereyle bölünmüş gibi yırtanlar var.Ve yine sadece elini kullanarak 10 luk çiviyi sonuna kadar kalasa çakanlar da...Çok ilginçtir,içine su doldurup ayaklarımızı ısıttığımız kauçuk yastık varya onu ağzıyla şişirip patlanlarda (3,5 bar eder,kamyon lastiği basıncıyla denk) var.Sadece diyafram kaslarını geliştirip akciğer kapasitesini geliştirmekle mümkün. İstemekle herşey mümkünüdür...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen sniper ().

• Olimpik müsabakalarda 10 metreden her seferinde tek delik yapanlara ne diyeceksin? Tabii onlarda destekli yapıyorlar değilmi? Bu işin bir spor olduğunu unuttunuz galiba? Nasıl herkesin 100 metreyi 9,5 sn de koşamayacağı gibi bu atışların da kondisyonsuz ve antremansız yapılamayacağı kuşkusuzdur...Çalışılınca herşey mümkündür.İnsanoğlunun yapamayacağı hiçbirşey yoktur.Yeterki istesin. Dünyanın en güçlü insanları ,süper insan tabir edilenler neler yapabiliyor? Elleriyle en büyük boy pic döküm ingiliz anahtarını hamur gibi ikiye katlıyor(250 kg ye tekabül ediyor).Sadece ellerini kullanarak büyük boy çelik teflon tavayı adeta karton gibi rulo yapanda var.Yine ,sadece ellerini kullanarak 1700 sayfalık telefon rehberini ortadan ikiye testereyle bölünmüş gibi yırtanlar var.Ve yine sadece elini kullanarak 10 luk çiviyi sonuna kadar kalasa çakanlar da...Çok ilginçtir,içine su doldurup ayaklarımızı ısıttığımız kauçuk yastık varya onu ağzıyla şişirip patlanlarda (3,5 bar eder,kamyon lastiği basıncıyla denk) var.Sadece diyafram kaslarını geliştirip akciğer kapasitesini geliştirmekle mümkün. İstemekle herşey mümkünüdür...

1. pcp kullanıyorlar
    2.müsabaka tüfekleri en iyi kalite namlu
    3.en kaliteli özel üretim pelletler
    4.herseferinde tekdelik yapamıyorlar
    5.adı üstünde 10 m
    10m"deki 1mm sapma 35m"de nekadar yapar acaba

• 3.5 mm yapar ve hedef vurulur ;şrofls;.her neise musaıt bı zamanda video koyarız soru işaretı kalmaz.

• Hardtürk kardeşim,bunlar mazeret değil...Sonuç itibariyle paraya bakıyor. Para sorun değilse sorun nedir? Neden olmasın?