en iyi 4.5mm macth pellet sarsılmaz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • raslantı eseri mercanda dolaşırken denemek için aldığım sarsılmaz 4.5mm macth pellete hayran kaldım
    gamo"nun tüm pelletlerini denememe rağmen istediğim sonucu alamamıştım buna gamo macth dahil oda arada sırada sapıtıyordu şu anda sarsılmazdan başka kullanmıyorum
    namluya sıkı oturuyor 20 25m"den kibrit kutusunu vurabiliyor hemde her seferde daha uzun mesafeyi denemedim
    500"lük kutuda ve 4 ytl"ye satılıyor 4.5mm kullanan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim
    2100 şu anda harikalar yaratıyor

• o matc pelletı bende kullanıorum ve bendekı sonuç berbat ayrıca pellet yapısı hıç duzgun deıl çapaklı ve yamuk yumuk hatta crosman matc kullanıorum 35 metre de tenekeyı delıor ve muthış isabetlı duzgun bı pellet sarsılmaz ancak bombe yapıor delmıo yağ tenekesını .25 metreden kıbrıt kutusu vrulur sarsılmazla ama bu hiç bişi deıl crosman maçla 35 metreden kalem pıl vuruorum ayakta desteksiz.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• crosmannı bende denedim pelletlerin caplarında aşırı derece farklılıklar çıkıyorbiri boş oturuyor biri sıkı ve benim macthlarda çapak yok nasıl oluyor böyle 25m ayakta kibrit kutusunu deviriyorum bana bu yeter diğer pelletler bu veriyi veremedi benim 2100"de onudan dolayı benim için en iyi pellet şu anda sarsılmaz macth 4.5mm
    he birde 35m den kalem pili ayakta vurabiliyorsan bu dehşet bir yetenek
    çünkü 33m"den havalı tüfek ile bir tabanca kovanını vurabilen kişi 900m"den bel hedefini vurmuş sayılıyor adamlar bunu yatarak tam destekli yapıyor sen ise ayakta vallahi büyük yetenek

• çok ılgınç siz crosman denedınıze emınmısınız o sarsılmazla karışmıştır belkı çunku crosmanların hepsı mıkron ölçulerde duzgun hw 77 nın namlusu dıer tufeklerden genıştır crosmanların hepsıde sıkı oturo sarsılmazlarda mekanızmayı kapatıp açtımda namludan duşmuş oldunu göruyorum bas kısımları kuçuk pelletın baş kısmı hıç oturmuo arkasıda zaten tam yuvarlak deıl tetıe bastımda her bırı farklı yere gıdıor ama sızın tufek beğenebılır her tufek her pelletı atmıor. 35 metre kalem pıle gelınce atışım ıyıdır kıbrıs çapında atış yarışmalarına katılmıştım mesafeyı mılımıne mılımıne ölçtum tam namlu ucundan 35 metre pellet kalem pılın dıbınden vurdu pılı attı yukarıya ve arkasındakı 5 lt lık yağ tenekesını delip içinde kaldı ama tufek ağır 10 atış pespeşe atış yaptınızda yorulup ıskalayabılıosunuz artı bu atışı durbunle yaptım aynı aynı mesafeden yerde yatık duran küçük boş pet şişelerıde kapaından vurduumda pellet arkasında çıkıodu fakat artık tatmın olmuorum 70 metreye kadar sorun yok hw 77 veya 97 kullanan her atıcıda 35 metrede desteksız bu atışı yapar çok da ıyı atıcı olmaya luzum yok tufek ıyı ondan sonra guç devreye gırıo yanı bıraz daha guç istıorumkı heralde bunuda pcp ıle yapıcam bakalım zaman ne gösterecek saygılar.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• benim kullandığım 5.5 hw 77 30 40 metrede en ıyı sonucu bu pelletle verıor hatta 90adımdan içi su dolu petı deldı içinde kaldı ucunun duz olması uzak mesafede hızı kesıo fakat 90 adımdada bunu yapması duşundurucu

• Bende dün bu pellet ten (4.5mm)1 kutu aldım 1 ay sonra anca deneye bileceğim ama promagnumlardan az çapağı var güzel bişeye benziyor kutusu da kullanışlı

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• tufeınız magnumsa bu pelletler çok hafıf olduundan boş atış etkısı yapacaktır.

• tüfeğim cfx .pelletlerin ağırlığı hunter den çok da hafif değil gibi geldi bana
    sorun çıkaracaksa torunda atalım o kadar boşatış etkisi edermi ki? :!:

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• pellet attığınız sürece boş atış etkisi olmaz, birde mekanik olan herşeyin silah dahil mutlaka yıpranması olur, bundan kaçamayız.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Her tüfek her peleti sevmez.O bakımdan tüfekden tüfeğe atış peleti değişebilir.

• benim gördüğüm istisna tek pellet var:

Gamo Hunter .22

her silahla fiyatına kıyasla süper sonuç veriyor(du). malesef iyi olduğundanmıdır nedir "doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar, meyveli ağacı taşlarlar" misali getirmiyorlar :D

.

ankarateam.png

• Benim 97k 4.5 mm de crosman match'ı sevmiyor. çap ve ağırlık çok değişken görünüyor.

• Erdem abi den birkaç crossman match alıp atmıştım,diğer pelletlere göre çok farklı bir ses çıkıyor giderken (ıslık gibi) 50 metredede isabetliydi benim silahımda...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• pellet attığınız sürece boş atış etkisi olmaz, birde mekanik olan herşeyin silah dahil mutlaka yıpranması olur, bundan kaçamayız.

yani şimdi gamo hunter 1250 4.5mm lık tufeımız var çok hafıf pellet kullandımız taktırde dıpçik çatlayacaktır ve yay kırılıcaktır bunun 100 lerce örneı var hatta civataları gevşiyecektır.

• yani şimdi gamo hunter 1250 4.5mm lık tufeımız var çok hafıf pellet kullandımız taktırde dıpçik çatlayacaktır ve yay kırılıcaktır bunun 100 lerce örneı var hatta civataları gevşiyecektır.

Senin söylediğin 100'lerce örnekten ben hiç birini "hafif pellet attım, kundağım çatladı" diye birşey duymadım, üstelik Gamo'nun ABD'de "GAMO silahları boş sıkabilirsiniz, problem olmaz" diye bir yazısınıda okumuştum. Tabii bu silahları sabahtan akşama boş sıkın bişey olmaz demek değil. "boşa sıkmak" adı üstünde silaha pellet koymadan sıkmaktır, pellet koyarsanız bu etki oluşmaz. Gamo CFXimdede, 97k'larımdada ister istemez "boş sıktım" kundakta çatlamadı, yayıda kırılmadı.
    Üstelik eğer silahın bakımları sırasında kundak vidalarını sıkmadan, gevşek bırakıp atış yaparsanız kundağın çatlamasına bu neden olabilir.

.

ankarateam.png

• Her mermi her silahın namlusuna uygun değildir.Değişik marka tüfeklerin çapları aynı olsada yivsetlerindeki farklılıklardan ötürü mikrometrik farklar vardır.Aynı mermiyi diana,gamo ve weihrauch marka tüfeklerde deneyin hepsinin namlusuna farklı sıkılıkta oturacaktır ve denediğinizde mutlaka göreceksiniz...Ayrıca 35 metreden desteksiz kalem pil vurmakta abartılacak bir şey yok,tamamen atııcının çalışmasına ve kabiliyetine kalmış bir şeydir.Nazar etme ne olur,çalış seninde olur...

• Senin söylediğin 100'lerce örnekten ben hiç birini "hafif pellet attım, kundağım çatladı" diye birşey duymadım, üstelik Gamo'nun ABD'de "GAMO silahları boş sıkabilirsiniz, problem olmaz" diye bir yazısınıda okumuştum. Tabii bu silahları sabahtan akşama boş sıkın bişey olmaz demek değil. "boşa sıkmak" adı üstünde silaha pellet koymadan sıkmaktır, pellet koyarsanız bu etki oluşmaz. Gamo CFXimdede, 97k'larımdada ister istemez "boş sıktım" kundakta çatlamadı, yayıda kırılmadı.
    Üstelik eğer silahın bakımları sırasında kundak vidalarını sıkmadan, gevşek bırakıp atış yaparsanız kundağın çatlamasına bu neden olabilir.[/quote]

ben cfx ten yada 97 den bahsetmıorum 1250 hunterden bahsedıorum 97 de yada cfx te 3mm yay var hunterde 3.60 ve pıston boyu buyuk pıstonun boşaldıında gıdış yolu her ıkı tufektende uzun ve buda pıstonun çarpma şiddetını artıor tepmeyı artırıor hele kı 4.5mm de hafıf bı pellet ıle bu tufekte yay kırılmasına ve kundak çatlamasın asebeb oluor ts 10 koyun bişi olmaz ama 4.5mm lık pelletler zaten hafıf bıde daha hafıf olna matc pellet koyarsınız kundak çatlar yay kırlır ve dıkkat ettıysenız tufeğe ağır pellet kotydunuzda ses azalır hafıf pellet koydunuzda ses artar boş attınızdada fazla ses cıkar.

• böyle olsa, silahın kullanım kılavuzunda vs. biryerde "...g'den hafif pellet kullanmayın, silahınızın kundağı çatlar, yayı kırılır. bunları silahın garantisi kapsamaz" diye bir uyarı koyarlar. Ben 1250 almadım/kullanmadım ama böyle bir uyarı olduğunu sanmıyorum. mesela mod 52-mod 350 mod 460'tada böyle bir uyarı olması gerekir?

.

ankarateam.png

• dıana 350 de yay ömru dıer dıanalara oranla daha kısadır sebebı ne acaba vede hersey kullanma klavuzunda yazmaz .