dürbün tüfeğe temas ediyor ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çift parça ayaklarla dürbünü yaylı üstünde tutmak eziyetten başka bir şey değildir.Çok kısa süre sonra geri kaymadan dolayı sıfırlamanız bozulur.Dampa olmasa bile dürbünü kızakta maksimum süre tutmak açısından en azından bir tek parça ayak şart diye düşünüyorum.Tek parça ayak bile iyi sıkılmadığında kayma yapabiliyor.Sizin için en iyi çözüm tek parça ayak ve maksimum 42-44 mercek çaplı dürbündür. :thumbup:

• bide 50mm çap almamın nedeni biraz daha aydınlık bi dürbün istemem. ayrıca 6-24 zoom çok bence hatta tam kararında. vuracağın hedefi büyük görmek özellikle grupman yaparken bence +1 puan getiricektir 60 70 metrelerde.

Yayli icin 3-9x40 yada max. 4-16x44 isinizi fazlasi ile gorur.Etkili mesafe belli (50-60m) bence uzeri fantazi ve paraniza yazik olur 8o

• kendi tüfeğimle yapılmış 80 90 mt grupmanlarını gördüm. hatta almanyada bi adamın 110 metreden birsürü fare öldürdüğünüde gördüm. 50 60 m 470th için biraz hafif kalıyor kusura bakmayın. kaldı ki 50mm mercek çapı havalı tüfek için üretiliyorsa bence oturmaması tam bi muamma. hatta mühendislik hatası. ayrıca ışığı içeri alması bakımından birçok dürbünü elime alıp inceledim 42 40 mm aralığı mercekler günün akşamüssü saatleriyse 50mm güneşin tepede olduğu saat. arada dağ kadar fark var. ayrıca rail takmayı bende düşündüm hiç araştırmadan lap diye konu açıcak değilim tabi fakat rail takarsam bi rail, üzerine dampa, üzerinede dürbün pekte stabilmiş gibi gelmedi bana.
    dampasız kullanmak artık daha mantıklı geldiği içinde rail yerine yüksek ayaklar var onlardan alır çözerim olayı başka çare yoksa. gidip 42mm dürbün almaktan sanırım daha mantıklı.

• kendi tüfeğimle yapılmış 80 90 mt grupmanlarını gördüm. hatta almanyada bi adamın 110 metreden birsürü fare öldürdüğünüde gördüm. 50 60 m 470th için biraz hafif kalıyor kusura bakmayın. kaldı ki 50mm mercek çapı havalı tüfek için üretiliyorsa bence oturmaması tam bi muamma. hatta mühendislik hatası. ayrıca ışığı içeri alması bakımından birçok dürbünü elime alıp inceledim 42 40 mm aralığı mercekler günün akşamüssü saatleriyse 50mm güneşin tepede olduğu saat. arada dağ kadar fark var. ayrıca rail takmayı bende düşündüm hiç araştırmadan lap diye konu açıcak değilim tabi fakat rail takarsam bi rail, üzerine dampa, üzerinede dürbün pekte stabilmiş gibi gelmedi bana.
    dampasız kullanmak artık daha mantıklı geldiği içinde rail yerine yüksek ayaklar var onlardan alır çözerim olayı başka çare yoksa. gidip 42mm dürbün almaktan sanırım daha mantıklı.

Kusura bakacak birsey yok.Isik miktarinin artmasi tamamen durbunun bogaz capi ile alakalidir.Yani 50 mercek capli olmasi degil 25.4 yada 30mm bogaz capli olmasi ile alakalidir.Ben her ikisinide kullanan biri olarak farki ayirt edemedim :) Uzak mesafelerde yuksek zoom yerine dusuk kullanilir genelde.Kaldiki yaylida dampa yerine cift ayak kullanmaniz durumunda cok stabil olmayacak surekli sifir ayariniz bozulacaktir.Karar sizin tabi biz sadece deneyimle sabit uyariyoruz :)

• Kusura bakacak birsey yok.Isik miktarinin artmasi tamamen durbunun boru capi ile alakalidir.Yani 50 mercek capli olmasi degil 25.4 yada 30mm bogaz capli olmasi ile alakalidir.Ben her ikisinide kullanan biri olarak farki ayirt edemedim :) Uzak mesafelerde yuksek zoom yerine dusuk kullanilir genelde.Kaldiki yaylida dampa yerine cift ayak kullanmaniz durumunda cok stabil olmayacak surekli sifir ayariniz bozulacaktir.Karar sizin tabi biz sadece deneyimle sabit uyariyoruz :)

yok çift ayak falan takmam zaten dampaya okadar para verdikten sonra :) benimde uğraşasım gelmedi pek açıkçası herşey hazır olsun seven biri olduğumdan açtım ilan bakalım isteyen çıkarsa değiştiricem dürbünü. keşke stokta hawke varmint bulsaydımda onu alsaydım yani ama heryeri aradım taradım yok

• Aynı tüfekten bende de var :) 44 çaplı dürbün ve tek parça ayak kullanıyorum. :thumbup: 470 tepme ve isabet konusunda diğer yaylılar gibi
    PCP nin çok gerisinde olmadığından ve mesafeli atış da yapacağınızdan dampa kullanmayın diyorum. Bence yüksek ayak veya şim beslemek de sağlıklı çözüm değil. Biraz daha fazla ışık için dezavantajlar yaşamak yerine dürbününüzü daha küçük çapla değiştirin. Saygılar

• Aynı tüfekten bende de var :) 44 çaplı dürbün ve tek parça ayak kullanıyorum. :thumbup: 470 tepme ve isabet konusunda diğer yaylılar gibi
    PCP nin çok gerisinde olmadığından ve mesafeli atış da yapacağınızdan dampa kullanmayın diyorum. Bence yüksek ayak veya şim beslemek de sağlıklı çözüm değil. Biraz daha fazla ışık için dezavantajlar yaşamak yerine dürbününüzü daha küçük çapla değiştirin. Saygılar

yani dürbünü aldım artık işin kötüsü :) hani gez ve arpacığı olsa böyle kullanıyım bi süre dürbün satılana kadar desem oda yok. resmen yatıyor tüfek şuan. almak isteyen olursa başka bi dürbün almayi bende istemeye başladım haliyle