Tüfeğimin Gücü Düştü

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba.Kral Magnum 5.5 mm tüfeğim var.Yaklaşık 2 sene önce almıştım.İlk alındığı zaman 75 metreden nokta atışı bile yapabiliyordum.Ancak şimdi atışlarda büyük fark var.10 metreden tam hedefi vurabiliyorum tabiri caizse nokta atışı yapıyorum.15 metreden ceviz patlatıyorum.Fakat mesafe 35 metre olunca 2 dotluk bir düşme ve 1 dotluk sola atış söz konusu oluyor.Yay değişikliğini düşündüm ama hiçbir bilgim yok parça değişimi ve güçlendirme konusunda.Tüfeği eskisi gibi güçlendirmek için ne yapmalıyım ?

Teşekkürler.

Kral Magnum 5.5 mm (Özel Üretim)
    BSA 3-9X32EG

Adapazarı/Sakarya - Silivri/İstanbul
    Tatanga...

• Lütfen yardım edebilecek hiçkimse yok mu ?

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• açıkcası bende birşey bilmiyorum ama yayın değişimi konusunda katılıyorum.Bir av bayiine sorun tanıdık falan varsa.

Bu arada özel üretim kral olduğunu ilk defa duydum.

• açıkcası bende birşey bilmiyorum ama yayın değişimi konusunda katılıyorum.Bir av bayiine sorun tanıdık falan varsa.

Bu arada özel üretim kral olduğunu ilk defa duydum.

Aldığım yer Türkiye'ye satılan ürünlerle Avrupa'ya satılan ürünlerin farklı olduğunu söyledi.Benim tüfeğim de Avrupa'ya gidenlerdenmiş.Özel üretim dediler.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• Benimde ilk tüfeğimdi.Aldığıma pişman etmişti :rolleyes:

Neyse bence bir av bayii ne sorun.

Hangi pelletleri kullanıyorsun?

• Benimde ilk tüfeğimdi.Aldığıma pişman etmişti :rolleyes:

Neyse bence bir av bayii ne sorun.

Hangi pelletleri kullanıyorsun?

Dandik bir pellet var.Victory Sports diye.Ama pelletle alakasının olduğunu düşünmüyorum.Aldığımın üstünden 2 yıl geçti ve 5 bin in üzerinde atış yapmışımdır en az.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• Gerekli bakımlarını yapıyor musun ?

Bakım olarak yağlama yapıyorum sadece.Namlu içini,dışını ve namlunun kırıldığı yeri yağlıyorum.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• Yay konusuna bakarsan iyi olacağını düşünüyorum

Yay alırım ama takmasını bilmiyorum bir de tüfek elimde patlamasın :)

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• Yay alırım ama takmasını bilmiyorum bir de tüfek elimde patlamasın :)

Takmasını bilmiyorsan yayı aldığın yere 5-10 tL işçilik verip taktıracaksın atla deve değil bu kadar basit, hem genel bakımınıda yapmış olurlar. Veya bir psikoloğa götür tüfeği seninki avrupaya gidemediği için kendini eziklenmişde hissediyor olabilir ...

• Şuna bak istersen

#mce_temp_url#

Çok teşekkür ederim bunu yazdım kafama alırım da takmasını bilmiyorum o konuda da birisi yardımcı olursa çok güzel olur.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• Çok teşekkür ederim bunu yazdım kafama alırım da takmasını bilmiyorum o konuda da birisi yardımcı olursa çok güzel olur.

Onu bende bilmiyorum.Sırf bu yay işinin sıkacağını düşündüğümden nitro venom almıştım zaten. :thumbup:

• Fabrika servisi ile görüşün bakımını yaparlar.
    garantisi devam ediyorsa,silahı aldığınız bayi vasıtasıyla gönderin.
    http://www.kralav.com/2012/iletisim.php

Beylikdüzü'nden almıştım şimdi Adapazarı'ndayım malesef oraya gidip gönderemem ve garantisi de devam etmiyor.Mecburen kendim yapacağım.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• bence kral ı ara yerli üreticilerimiz anlayışlı olabiliyor. sadece kargo parasına bakabilirler. aramaktan çekinme derim.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• bence kral ı ara yerli üreticilerimiz anlayışlı olabiliyor. sadece kargo parasına bakabilirler. aramaktan çekinme derim.

Bahsi geçen arkadaş 5-10 tL üstüne verip yayı aldığı yere taktırabilir + bakımlarıda yapılır ama pek yanaşmıyor, 3 kuruşa 5 köfte olayı. Kargo işinin altına hiç girmez, sonuçta nerden baksanız 30-40 tL git/gel kargo tutar ...

• Hocam zaten burada ucuza yay satan yok neredeyse hiç yay satan da yok.Bir silahçı bana 4x20 dürbünü piyasanın en iyi dürbünü diye kakalamaya çalıştı o kadar değişik bir yerdeyim.İnternetten sipariş edip kendim takmayı düşünüyorum ama elimde patlarsa yandık.Onun için takmayı öğrenmeliyim.

BSA 3-9X32EG

Tatanga...

• fabrikasına gönder kopmle bakım yaptır baya yıpranmıştır o tüfek piston keçesi namlu oring i vs. de değiştirler

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk