HAVALI TÜFEKTE AMACA GÖRE PELLET SEÇİMİ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Promagnum benzeri çok mermi var.
    Fx
    Air arms.
    Crossman

Ama en ekonomik olanı pro magnum.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Herkese merhaba, öncelikle havalı tüfek konusunda yok denecek kadar bilgim var. 3 yıl önce mod 125 almıştım ucuz pelet kullanım sonucu yivsetler tıkandı, kuma düşürdüğüm peleti kullanmam sonucunda da set uçlarından biri kırıldı(umarım doğru anlatmışımdır) arkadaşın biri mekanizmayı kurarken tüfeği elinden portturdu namlu eğildi, truglo parçalandı vs. 3 gün önce yeni model mod 125 aldım şimdi pelet konusunda çok daha duyarlı davranıyorum. Sorum şu bu pelet ne içindir, mod 125 ile kullanılabilir mi, bu paraya değer mi?

Teşekkürler..

MOD 125 + 3x9x32 + RED DOT + LASER SIGHT +;tuftabV#

• Herkese merhaba, öncelikle havalı tüfek konusunda yok denecek kadar bilgim var. 3 yıl önce mod 125 almıştım ucuz pelet kullanım sonucu yivsetler tıkandı, kuma düşürdüğüm peleti kullanmam sonucunda da set uçlarından biri kırıldı(umarım doğru anlatmışımdır) arkadaşın biri mekanizmayı kurarken tüfeği elinden portturdu namlu eğildi, truglo parçalandı vs. 3 gün önce yeni model mod 125 aldım şimdi pelet konusunda çok daha duyarlı davranıyorum. Sorum şu bu pelet ne içindir, mod 125 ile kullanılabilir mi, bu paraya değer mi?

Teşekkürler..

hoş geldiniz.
    gösterdiğiniz pellet genellikle av amaçlı kullanılır.canlıya temas anında polimer kırmızı uç pelletin içine doğu girer ve pelleti genişletir böylece canlı dokusundaki tahribat daha fazla olduğu için ani ölüm gerçekleştirir.

fakat ülkemizde havalı tüfek ile avlanmak yasaktır.bunu da hatırlatayım...

bu paraya değer mi?demişsiniz ,tabi tercih meselesi alırsın 1 kutu arada bir atarsın elinde farklı pellet olmuş olur.
    ama ben olsam mod 125 ile atmak için gamo nun ekonomik pelletlerini seçerim.örneğin;ts-18 ,ts-22 ,match ,prohunter ,promagnum vs...

gerçekten kaliteli ve isabetli pellet istersen de diana, fx , hn ,jsb vs... gibi markaları tercih edebilirsiniz...

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Bahsi geçen "Predator" kırmzı uçlu pelletlerden kullandım. Av yapmadım. Ancak uzun mesafe atışlarında isabetsiz olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca boyu uzun geldiğinden PCP türü silahlarda Şarjöre sığmıyor.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Bahsi geçen "Predator" kırmzı uçlu pelletlerden kullandım. Av yapmadım. Ancak uzun mesafe atışlarında isabetsiz olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca boyu uzun geldiğinden PCP türü silahlarda Şarjöre sığmıyor.

Aynen şarjor konusuna katılıyorum maalesef öyle.
    Fakat uzun mesafeden kasıt nedir ama, ben imzamdaki silahımla tek pelet koyarak yaklaşık 70-75 metreye atış yapmıştım hiçde öyle değil çok isabetli. Destekli ağaçtaki elmaya atmıştım aynen elma güm oldu , hemen hemen iki parça.Zaten bu pelet av amaçlı olduğu için bu metrelere ve daha üst mesafelere bile atmanıza gerek yok.

• İsabetlilikten kastım yaptığı gurupmanın dağınık oluşudur. Bir fx pellet ile yapabildiğiniz gurupmanı bu pellet ile yapamıyorsunuz. Çok fazla dağılma oluyor. Mesafe arttıkça gurupmanda misliyle büyüyor.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Tabiiki doğrudur Katılıyorum, grupman; hemde ideal ölçülerde yapmak zaten her babayiğidin harcı olmadığı gibi Predatörde bu hiç olmaz.Dediğim gibi Bu pelet av amaçlı yumuşak dokuda tahrip gücü yüksek pelettir.
    Birde mesafe uzadıkça zaten dünyanın en iyi peleti bile olsa ( Bence JSB firma peletleridir JSB,FX,AA Diabolalar ) grupman dağılacak ve uzak ara olacaktır.
    selamlarımla..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• Tabiiki doğrudur Katılıyorum, grupman; hemde ideal ölçülerde yapmak zaten her babayiğidin harcı olmadığı gibi Predatörde bu hiç olmaz.Dediğim gibi Bu pelet av amaçlı yumuşak dokuda tahrip gücü yüksek pelettir.
    Birde mesafe uzadıkça zaten dünyanın en iyi peleti bile olsa ( Bence JSB firma peletleridir JSB,FX,AA Diabolalar ) grupman dağılacak ve uzak ara olacaktır.
    selamlarımla..

Ahmet bey harikasınız bu konu da ancak bu kadar tasvir edilebilirdi... :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• tekrar merhaba, üstad benim tüfeği almamdaki amaç fare avlamak:) sanırım bahsettiğim pelet türü amacıma uygun bir model. birde arkadaşım, hedefe temas anında parçalanan bir saçmadan bahsetti bu saçmanın adı - markası nedir ve nereden temin edebilirim?

MOD 125 + 3x9x32 + RED DOT + LASER SIGHT +;tuftabV#

• Hocam çeviri verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ,
    Yeni başlayan biri olarak pro magnum ve pro hunter kullanıyorum ,

Evanix S10+ ;tufey# Gamo 6-24x50
    Hatsan Torpedo 155 +;tuftabV#

• havalı tüfeklerin avda kullanılması,"4915 sayılı Kara avcılığı kanununun 6/2 maddesi yasaklanan avlanma esas ve usulleri ile avlanma" eylemi içerisine girmektedir.bu da 24/2 ceza maddesine göre işlem gerektirir. güncel ceza değeri:168,00 TL dir. Havalı tüfeklerimizi canlı bir hedefe yöneltirken bence çok fazla düşünmemiz gerekir. bazı arkadaşlar zararlılarla mücadele v.s. giib deyimler kullanmaktadır. bunula ilgilide 6968 sayılı ZİRAİ MÜCADELE VE ZİRAİ KARANTİNA kanunu, ve bunun uygulama yönetmeliğini okumakta fayda vardır. 4915 ve 6968 sayılı kanunlar ve MAK kararları bilgi dağarcığımıza girerse sanırım havalı tüfek yada silahları avcılık ve/veya zararlılarla mücadelede kullanmaktan imtina edeceğiz. saygılarımla.

• Sayın RaptorX çok merak ettigim bir konuyu gayette güzel bir şekilde anlatmışsınız çok teşekkür ederim sevgiler....

• Diana mod 48 4,5 mm tüfekte ağır pelletler kullanırsam uzun mesafeli atışlarda daha istikrarlı olacağını düşünüyorum. İnternetten EUN JiN diye bir pellet aldım 16,1 grain sizce bu uzun mesafede bir avantaj sağlar mı ? cevaplarsanız sevinirim..

• verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

-Webley Patriot 4.5 mm - Yatagun Dampa - Optima 3-9X44
    -Hatsan Optima 635 6.35 mm - Optima 3-9X32
    -HATSAN AT44-WX10 Lothar Walter NAMLU 5.5 mm
    -Hill MK Air Rifle Pump

• bilgiler için çok teşekkürler,

• Eline sağlık, gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Ancak benim sorum 0,177 cal 16,1 grain EunJin marka pelletin Diana mod 48'de uzun mesafe atışlarındaki performansı nasıl olur? kullanan, deneyen arkadaş varmı? yanıt yazarsa sevinirim.

• Çok güzel bilgiler teşekkürler.

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

agt Hatsan bt 65 sb w-lw agt Atilla ARSLAN BAYRAMPAŞA / İSTANBUL

• Gayet güzel bir bilgilendirme teşekkürler. agt

FİLİNTALAR GRUBU
    Diana 350 magnum +Atak Arms Zoraki HP-01 +A A S410 F A C

• Ben Diana 350 magnumla beraber diana high power, points ve diana magnum kullandım

Diana High power 21grs bana daha iyi sonuç verdi özellikle sert cisimlerde parçalama özelliği fazla.
    Diğer pelletlar 15grs onlardanda iyi somuç aldım fakat. High power daha isabetli gibi

Samyang Sumatra 2500 Carbin .25
    Diana Panther 350 Magnum .22