Evanix ar6 hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dün itibariyle regulatörlü ve çok güzel bir kundaklı ar6 sahibi oldum. Açıkcası ar6 almayı düşünmüyordum ama şartlar öyle gelişti :) Forumda araştırdım ve eun jin pelletlerle istikrar sağladığını öğrendim. Bir süre tahribat keyfini yaşayıp ileride satarım diye düşünüyorum ya da hiç satmam sırf tahribat amaçlı kullanırım.

Merak ettiğim ise şu; bu tüfek kurmaya gerek kalmadan peşpeşe 6 atış yapabiliyor. Bu sistemi ava atış yapıldığında atış kaçarsa hızlı şekilde tekrar atmak için yapmışlar sanırım. Fakat bu şekilde atması içinde pelletler namluya sürülmüyor, direk şarjörden fırlayıp hedefe gidiyor.

Acaba diyorum bir set uskur eklenip açılıp kapanabilen bir güç sınırlaması yapılsa 15,9 grainlik pelletlerde istikrar sağlanabilir mi? Güçlü olduğundan dolayı sadece ağır pellet kullanılmak zorunda kalınmış. Hani bilsem ki sağlanacak uğraşırım fakat direk şajşörden fırlatma sistemi olduğundan dolayı acaba hafif pelletlerdeki istikrarsızlığın nedeni güç mü yoksa bu sistemden mi kaynaklanıyor ? Sonuçta güçlü bir tüfeğe göre sadece eun jin pelletlerle yapılan grupmanlar gayet yeterli istikrara sahipler.

Not: Aslında sadece eun jin pelletlerde kullanabilirim sıkıntı olmaz ama depoda atış yapma imkanım daha fazla oluyor ve gücünü azaltmazsam depoda atış yapmak hayal olur :) Moderatörle bile aslan gibi kükrüyor bu alet.

Saygılar.

• hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız... bende ar6 sahibiyim ince mehmetin solid 30.25 graini kullanamadım bu tüfekde oysa bt65 im var onda solid ilaç gibi geliyor ama ar6 da problem sende denedinmi solidi ??

buda benim hazinem :)
    daystate air wolf .22cal 40 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    airarms s410 extra fac .22 cal (regulator'lü) bsa 6-24x50
    evanix windy city sb .22cal bsa 8-32x44
    bt65 rb w .22cal bsa 8-32X44 sf deer hunter
    at-44 .22cal th long 6-9x44
    evanix ar6 .22cal 4-9X44 walther night pro
    weihrauch hw-90 .22cal dürbün sevmiyor namussuz :)
    daystate air ranger .22cal 70 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    samyang .357 recluse 3-12x44 optima

• hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız... bende ar6 sahibiyim ince mehmetin solid 30.25 graini kullanamadım bu tüfekde oysa bt65 im var onda solid ilaç gibi geliyor ama ar6 da problem sende denedinmi solidi ??

Ben denemedim fakat ince memetler çok bol geliyor şarjöre muhtemelen ondan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Şarjöre evde bulunan bir sürü pellet denedim sadece eun jin güzel oturuyor. Eun jin ler 5 52 sanırım ya da 5 53

• Ben denemedim fakat ince memetler çok bol geliyor şarjöre muhtemelen ondan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Şarjöre evde bulunan bir sürü pellet denedim sadece eun jin güzel oturuyor. Eun jin ler 5 52 sanırım ya da 5 53

aynen bendede cok çeşit pallet var ama eun jin gibi hiçbiri tahribat vermiyor bencede pallet namlu agzına sürülmediginden kaynaklanıyo ince mehmet ve biçok ceşit pallet denedim

buda benim hazinem :)
    daystate air wolf .22cal 40 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    airarms s410 extra fac .22 cal (regulator'lü) bsa 6-24x50
    evanix windy city sb .22cal bsa 8-32x44
    bt65 rb w .22cal bsa 8-32X44 sf deer hunter
    at-44 .22cal th long 6-9x44
    evanix ar6 .22cal 4-9X44 walther night pro
    weihrauch hw-90 .22cal dürbün sevmiyor namussuz :)
    daystate air ranger .22cal 70 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    samyang .357 recluse 3-12x44 optima

• aynen bendede cok çeşit pallet var ama eun jin gibi hiçbiri tahribat vermiyor bencede pallet namlu agzına sürülmediginden kaynaklanıyo ince mehmet ve biçok ceşit pallet denedim

İşte bende diyorumki eun jinde namluya sürülmüyor ama isabet sağlıyor. Mantıken ince memetin daha iyi isabet sağlaması lazım. Sıkıntı şarjörün geniş olmasından kaynaklanıyor olabilir çünkü tam oturmayan pellet şarjörden direk fırladığında doğal olarak dengesiz gider diye düşünüyorum. Peki hiç ince memedi alyan yardımı ile namluya sürüp sonra şarjörü takıp denediniz mi siz?

• ar6 da 2 cesit atma imkanin var
    1- tetiği sağarak yani ard arda sadece tetiğe basarak 6 mermiyi atabilirsin . bu sistemde dusuk gucte atarsin (tufegin ozelliği ve daha ekonomik hava tuketimi ) ama hedef atislari zordur cunku uzun sağma suresinde hedefi kaybedersin.
    2- once horozu kurarsin sonra tetiği ufacik bir dokunusda dusurursun. bu sistemde full power a gecer tufek ve tetiğe basarken hedefi yitirmezsin amaö cok daha fazla hava tuketir.
    bu sistemlerden birine double action oburune single action da denilir amamar6 sabi olmamam ragmen hangisi hangisi ogrenemedim
    Sizin bahsettiğiniz merminin sarjörden atis agzina surulmeden , kabaca uflemenin sarjor icinde iken yapilmasi her iki sistemde de gecerlidir ar6 nin temel karakterisistiğidir . ar6 iyi bir nişan tufeği değildir (20 m den 25 kuruş değil de 2 cm capinda bi delik yaparsin) ama mukemmel gucu ve esi kolay bulunmayan seri atis ve horozu sagabilme ozellikleri ile harika bir tufektir.

• ar6 da 2 cesit atma imkanin var
    1- tetiği sağarak yani ard arda sadece tetiğe basarak 6 mermiyi atabilirsin . bu sistemde dusuk gucte atarsin (tufegin ozelliği ve daha ekonomik hava tuketimi ) ama hedef atislari zordur cunku uzun sağma suresinde hedefi kaybedersin.
    2- once horozu kurarsin sonra tetiği ufacik bir dokunusda dusurursun. bu sistemde full power a gecer tufek ve tetiğe basarken hedefi yitirmezsin amaö cok daha fazla hava tuketir.
    bu sistemlerden birine double action oburune single action da denilir amamar6 sabi olmamam ragmen hangisi hangisi ogrenemedim
    Sizin bahsettiğiniz merminin sarjörden atis agzina surulmeden , kabaca uflemenin sarjor icinde iken yapilmasi her iki sistemde de gecerlidir ar6 nin temel karakterisistiğidir . ar6 iyi bir nişan tufeği değildir (20 m den 25 kuruş değil de 2 cm capinda bi delik yaparsin) ama mukemmel gucu ve esi kolay bulunmayan seri atis ve horozu sagabilme ozellikleri ile harika bir tufektir.

Bende beğendim, tam tahribat tüfeği. Ben ince memetleri atamamasına takıldım biraz buda yüksek ihtimalle şarjörü 1mm geniş olduğundan kaynaklanıyor.

• ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE YENİ ÜYE OLDUĞUMU BELİRTME İSTERİM..10 YILLIK 5,5 MM DİANA 52 KULLANICISIYIM.DAHA GÜÇLÜ VE UZAK ATIŞ YAPMAK İSTİYORUM 50-100M VE TABİ SARSINTISIZ.EN ÖNEMLİSİDE AR 6 GİBİ YARI OTOMATİK BİR TÜFEK ALMAK ÜZEREYİM 1. TERCİHİM AR 6 İDİ AMA İSABETLE İLGİLİ SIKINTILAR VAR DİYE YAZINCA ÇOK KARARSIZ KALDIM ÖNERİ VEYA AYRINTILI BİLGİ RİCA EDİYORUM ÖZELLİKLE KULLANICILARDAN...

• fx tüfeklere bakın

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE YENİ ÜYE OLDUĞUMU BELİRTME İSTERİM..10 YILLIK 5,5 MM DİANA 52 KULLANICISIYIM.DAHA GÜÇLÜ VE UZAK ATIŞ YAPMAK İSTİYORUM 50-100M VE TABİ SARSINTISIZ.EN ÖNEMLİSİDE AR 6 GİBİ YARI OTOMATİK BİR TÜFEK ALMAK ÜZEREYİM 1. TERCİHİM AR 6 İDİ AMA İSABETLE İLGİLİ SIKINTILAR VAR DİYE YAZINCA ÇOK KARARSIZ KALDIM ÖNERİ VEYA AYRINTILI BİLGİ RİCA EDİYORUM ÖZELLİKLE KULLANICILARDAN...

AR6 yarı otomatik sayılacak bir tüfek değil. Toplu tabancalar gibi çalışıyor sistemi yani kurmak yerine istendiği takdirde tetiğe güçlü basıp horozu otomatik kurmuş oluyorsunuz. Yani elektronik sistemli yarı otomatiklerle ilgisi bile yok. 6 taneyi peşpeşe atmak için tetiğe kuvvet uygulamak gerekiyor.

İsabetle ilgili sıkıntılı olarak bilinmesi ise böyle güçlü bir tüfekte hafif pelletler kullanılması. 28 grain pellet ile bir tahribat tüfeğine göre başarılı bir tüfek.

Bu yarı otomatik elektronik tüfekler gibi değildir. Ben şahsen peşpeşe 6 atış pek yapmıyorum çünkü normal atışa göre zor oluyor çünkü tetik ağırlaşıyor horozu kaldırması yüzünden.

ar6 kötü müdür? Valla satmaya hiç niyetim yok kolay kolay satmayı düşünmem zira neredeyse ateşli tüfek gücünde bir keyif veriyor bana. Ama hafif pellet kullanırsanız atışlarınız çok alakasız noktalara gidebilir.

sumatra - condor -ar6 gibi tahribat tüfeklerinden s510 gibi grupman yapmasını pek beklemeyin adı üzerinde tahribat tüfeğidir.

İstediğiniz tipte yarı otomatik tüfek ise FX revolution fakat ar6 iki kat fazla güç üretir.

• benim tahribat tüfekleri arasında en çok hoşuma giden tüfek condor 12 kademe güç ayarı olması onu biraz olsada isabetlide yapıyor 500cc tüpüne birde regülatör takılıp birde foster ekelendimi tüpü sökemeden de dolum yapılaibliyor evet fabrika çıkış hali güzel değil ama birkça esktra parça alındı mı çok güzel bir tüfek oluyor...

• condor benim de hoşuma gidiyor hatta army adlı arkadaşımız çok uzak mesafelere başarılı denemeler yaptı. ben de almayı düşünüyordum ama yaylı silahlar gibi tek tek pelet yerleştirmek gerekiyor, şarjörlü olan modeli türkiyede yok.

• Şarjörlü olan modeli Türkiye'de yok , çünkü şarjörlü modeli yok , eski bir Condor kullanıcısı olarak şunu diyebilirim ki güç var , atışlar arası hız farkı çok yüksek olduğundan isabet yok , 'surrounder' isimli arkadaşta vardı , denemeler yapıldı orta güçte 30 atışı iyi attı yüksek güçte sapıttı falan , ben de birkaç arkadaşın gazına gelip aldım , üzerine bir tüfek parası verip 6.35 lw namlu taktım , kurma kolunu o namluya göre ayarlayana kadar dünya torna masrafı çıktı vs. vs. ortaya eciş bücüş birşey çıktı , modifiye seçenekleri : e-tac regülatör , hızlı dolum , moderatör takmak için dişi bulunmayan namlunun ucuna yaptırılacak moderatör aparatı yaptırmak , değişik basınç ve hacimde tüpler takmak olabilir. Başka da birşey yapılamaz. Tasarım haliyle bile tüpü yüzünden ilk 500 atışta boynunuz ağrır , tüpü sök-tak bazı parçalar gevşeyebilir , tüm vidaları amerikan ölçüsüdür normal allen anahtarla açamazsınız , orjinal moderatörü 225 TL dir , o olmadan atış yaparsanız ateşli kadar ses çıkarır vesaire de vesaire , yani sonuç olarak güç var ama garajda yapılmış bir tüfek tasarımından öteye gidemez.

filinta

dulce bellum inexpertis

• ben şarjörlü modelinin videosunu gördüm

diş açtırmak bu kadar büyük bir sorun olmasa gerek. bilinen binlerce farklı diş standardı yok. Bir kaç standart var. bsw withford metrik unf gibi, birinden birine uyar yada anlayan biri uydurmayı becerir. evet dipçik tüpün üzerinde olduğu için nişan alırken biraz boyun ağrısı yapıyormuş, doğrudur. ama uzak mesafelerden başarılı denemeler yapan arkadaşlarımız vardır.

• AR 6 kullanıyorum. Regülatör yok. Diana 4-16x42 dürbün takılı.Piyasadaki moderatörlerden birisinin konik plastik parçaları arasına iç içe geçmiş bigudileri, ince keçe sararak yerleştirdim. Birkaç denemeden sonra sanırım doğruyu buldum. Şarjöre uygun hafif peletlerle ( gamo promagnum-15,43 g- şarjöre oturuyor,kaymıyor) ev içinde atış yapabiliyorum. Ses %90 azaldı. AA 510 (moderatörsüz) düşük güçteki sesine yaklaştım.
    Ayrıca tüfeğin kullanım amacı önemli. Tabiki AA510 gibi uzun mesafe grupman silahı değil. Biraz tanıdıktan sonra yaklaşık 100 metreden 5x10 cm bir alana 3 şarjör isabet ve kalan havayla da 3-4 şarjör daha 30-40 metre atışı beni tatmin ediyor (jsb 5,52 - 25,4 grains pellet). Tüp havası 200-90 bar.
    Daha uzun mesafe deneme şansım olmadı. Zaten gözlerim de izin vermez buna.
    Eunjin peletleri daha nadir kullanıyorum. Piyasada bulmak zor şu anda. Hazine gibi saklıyorum elimdekileri her nedense. Ama diğer pelletler şimdilik sorunsuz ve keyifle işimi görüyor.
    Biz çok amatörüz belki de o yüzden keyif almamız daha kolay. Çevremdeki bir kaç arkadaşım da tüfeği kullandıktan sonra peşine düştüler.
    Bakımı, söküp takması kolay. Servis ve yedek parça problemi de yok( hatsan). Ayrıca forumlardan okuyarak tetiği de yumuşatmak mümkün. Arkadaşımın 2. El aldığı AR 6 tetği neredeyse müsabaka tetiği gibi.zannederim yayıyla oynanmış.
    Kolay gelsin.

AA s 510 Xtra FAC (5,5) reg.,hawke 6,5-20x42 sw tac.
    Weihrauch 97K (4,5) ,hawke 4-12x50 panoroma
    Evanix AR 6 (5,5)

• ben şarjörlü modelinin videosunu gördüm

diş açtırmak bu kadar büyük bir sorun olmasa gerek. bilinen binlerce farklı diş standardı yok. Bir kaç standart var. bsw withford metrik unf gibi, birinden birine uyar yada anlayan biri uydurmayı becerir. evet dipçik tüpün üzerinde olduğu için nişan alırken biraz boyun ağrısı yapıyormuş, doğrudur. ama uzak mesafelerden başarılı denemeler yapan arkadaşlarımız vardır.

Şarjörlü modeli YOK , özel yapım birisinin vidyosudur o. Dişsiz namluya diş açıldığı zaman namlu sonundaki şokun zedelenme riski var , atan namlu atamaz duruma gelebilir. Uzak mesafe atışlarında 1 ses kaydı ve avatar boyutunda 3 resimden başka bir şey göremedim ve bana inandırıcı gelmedi.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Daha yumuşak tetik yayı eklemişlerdir. Videodaki ar5 te öyle sanırım.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Aslında yayını değiştirmek mümkün ama iyi bilen birisinin yapması lazım veya vidyolardan , söküm fotoğraflarından bakarak yapmak lazım. İyi sonuç verebilir.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Tecrübelerini bizlerle paylaşan hiç bir arkadaşımızın yalan söylemek ve kimseyi ikna etmek gibi bir zorunluluğu yoktur. Siz bilirsiniz :)

• Her zaman daha bilgilisi ve tecrübelisi vardır. Kişi bilgiye aç olmasa paylaşıma girmez. Tecrübe ve bilgi sınırsızdır ama bazen yanlış da olabilir:)

AA s 510 Xtra FAC (5,5) reg.,hawke 6,5-20x42 sw tac.
    Weihrauch 97K (4,5) ,hawke 4-12x50 panoroma
    Evanix AR 6 (5,5)