Dürbün Ayar Kaçırma

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüfek Stoeger X10, yatagun dampa, nikula 6-24x40. Dürbünün yükseklik ayarı için nerdeyse sonuna kadar çevirmem gerekiyor. Sağ sol ayarını ayarlıyorum hiç bozulmuyor. Ama yukarı aşağı her seferinde bozuluyor. Sanki çok açınca ayar kısmını yumuşadığı için yada çok gevşek olduğu için bozuluyor gibi. neden olabilir?

Remington AM77RM
    Crosman 1077
    Stoeger X10 + Hawke Sports HD 3-9x40 AO
    Hatsan AT44 WX-10 LW + BSA 8-32x44
    Hatsan Mod 70 + Optima 4x20 :)

• Sağol kardeşim. Dediğin gibi röntgen filmi ile fazla çevirmeden ayarlayacak hale getirdim. Ama hala anlamıyorum. oyuncak gibi 4x15 dürbünle 10 metreden 2-3 pelletlik tek delik yapıyordum. Bu dürbünle saçma sapan yerlere gidiyo. Üç atış yaptım en son. Biri ortanın 1 cm yanına, biri tam ortada, diğeri ortanın 1 cm altına gitti. Dün akşamdan beri dürbüne dikiş tutturamadık.

Remington AM77RM
    Crosman 1077

• Official Post

Sağol kardeşim. Dediğin gibi röntgen filmi ile fazla çevirmeden ayarlayacak hale getirdim. Ama hala anlamıyorum. oyuncak gibi 4x15 dürbünle 10 metreden 2-3 pelletlik tek delik yapıyordum. Bu dürbünle saçma sapan yerlere gidiyo. Üç atış yaptım en son. Biri ortanın 1 cm yanına, biri tam ortada, diğeri ortanın 1 cm altına gitti. Dün akşamdan beri dürbüne dikiş tutturamadık.

keşke o dürbünü almasaydın sana nikko stirling veya hawke ayarlardık bitane işe yarar bşey olurdu.
    bende o dürbünü at44te kullandım hiç verim alamadım.

• Hakkaten üzüldüm. Heves ettik aldık elimizde patladı.

Remington AM77RM
    Crosman 1077

• Official Post

Hakkaten üzüldüm. Heves ettik aldık elimizde patladı.

bende 24x ve fiyatına kandım. yaylı silahın kaldıracagı bir dürbün değil bu.
    şimd bende drbün arayışındayım gamo yada nikko nun 16x bir dürbününü seçecegim

• Üst ayar çok yukarı geldiği için bazı markalarda içeride temas olmayabiliyor. Böyle olunca boşta kalıp her atışta kayma yapıyor. Ayarı ortaya getirin, aşağı vuracak ama siz yine de atış yapıp isabeti kontrol edin. İstediğiniz sonucu alırsanız arka ayağın içine biraz daha şim koyarsanız ayarı sıkacağınız için sorun çözülecektir.. Saygılar