At44 en düşük kaç barda atış yapılabilir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar ya doğru kelimeleri seçip doğru şekilde aratamadım yada bu şekilde bir konu forumda yok :):)

sahibi olduğum at44-10-wx-lw-long tüfeğimi pompa ile doldurmaktayım ve çok sık olarak doldurmak biraz sıkıcı bir hal alıyor 200 bardan 100 bar a kadar kullanıyorum yaklaşık 80-100 metre arasında çok farklılıklar gözlemlemedim ancak en düşük kaça kadar verimli atışlar yapabilirim ve tüfeğe zararı varmı acaba?

Hatsan At44 - 10 Wx L&W Long - 5.58o ;tacli#

• 100 barda atarsın. Zaten daha altı sakıncalı, 50 60 barda aniden tüp komple sıfırlanır. Gerçi ben atp1 in tüpünü kurcalarken valfin arkasına yay görevi görecek şekilde oring sıkıştırdım, 10 bara bile gelince tüp sıfırlanmıyor ama 100 barın altı gereksiz.

Sık doldurmaktan şikayetçiyseniz ve çok uzun mesafelere atış yapmıyorsanız tüfeğin gücünü düşürebilirsiniz. Ya da büyük bir tüp takabilirsiniz. Diğer seçenekler atışlarınızı etkiler.

• Bende bt65 var 10 bara kadar atış yapıyorum sadece performansı düşüyor biraz.
    çünkü aldığımda bana dedikleri 200 bar ile 50-60 atış yapabilirsin dediler.
    50-60 atış da 10 bara kadar düşüyor.

Mesela ilk jarjör ile attığımda 200 bardan 150 bara düşüyor. yani 10 pelletde 50 bar harcıyor.

bu normalmi onuda bilmiyorum :D

Hatsan BT65 SB W 5.5 MM + Optima

Ankara

• benim tüfek long version olduğundan diye sanıyorum ki 200 den 100 bara kadar ortalama 40-45 atış gerçekleştiriyorum ve 6136 farklı tüp takılabildiğini bilmiyordum cc si yüksek tüp var mı ki at44 için aslında çok uzun mesafelere atış yapmıyorum ama gücü düşürmekte tahribatı düşürecek :) ölürüm ve at44 ümün şişeleri patlatışına g;$i :thumbup: :D 8o :rolleyes:

• benim tüfek long version olduğundan diye sanıyorum ki 200 den 100 bara kadar ortalama 40-45 atış gerçekleştiriyorum ve 6136 farklı tüp takılabildiğini bilmiyordum cc si yüksek tüp var mı ki at44 için aslında çok uzun mesafelere atış yapmıyorum ama gücü düşürmekte tahribatı düşürecek :) ölürüm ve at44 ümün şişeleri patlatışına g;$i :thumbup: :D 8o :rolleyes:

600 cc tüp takan arkadaşlarımız var forumda.

• bir bakayım konuyu bulabilecek miyim merak ettim tüpün boyutunu filan

• resimler yüklenmek bilmedi akşama inceleyeyim konuyu şimdi nasipse atışa gidiyorum :)

• Bende bt65 var 10 bara kadar atış yapıyorum sadece performansı düşüyor biraz.
    çünkü aldığımda bana dedikleri 200 bar ile 50-60 atış yapabilirsin dediler.
    50-60 atış da 10 bara kadar düşüyor.

Mesela ilk jarjör ile attığımda 200 bardan 150 bara düşüyor. yani 10 pelletde 50 bar harcıyor.

bu normalmi onuda bilmiyorum :D

Pcp silahlarda genellikle 90-100bar altı kullanılmaz. Özellikle bt65'te çekiç yayı güçlü olduğundan zarar vermesi muhtemeldir. Daha fazla atış yapmak istiyorsanız gücünü azaltın.

• 2010 senesinde bu regülatör muhabbeti forumda yayılmaya başladığında AT44 regülatörleri 110 bara ayarlanıyordu , şu an 130 bara ayarlanmalı diyenler de var , 90 bar olur diyen de , ben yay-basınç ayarından yanayım :)

filinta

dulce bellum inexpertis

• konuyu inceledim ve gerçekten çok müthiş bir işlem olmuş kundakta dğeişmiş haliyle :)

bugün 40 kadar atış yaptım ve bir sorum var hatsan jsb exact heavy kullanmaktayım ve şarjörün içerisine taktığımda bir miktar boşluk kalıyor yani sallayınca ileri geri oynayacak kadar bir boşluktan bahsediyorum