FT Şampiyonası İzmir Ayağı 18-19 Mayıs 2013

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hava transferi sadece iki tur arasında olması daha uygun.Çünkü dolum esnasında güç ayarında vs. konularda değişiklik yapılabilir.

tamam, teşekkürler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hava transferi sadece iki tur arasında olması daha uygun.Çünkü dolum esnasında güç ayarında vs. konularda değişiklik yapılabilir.

endişenize hak veriyorum ama ben at44 kullanıcısıyım ve nasip olursa yarışmaya da at44 ile katılcam silahda regülatör falan olmadığından daha stabil atışlar yapabilmek için 160 ile 110 bara arasında atış yapıyorum sürekli ve bu aralıkta da sadece 20 atış yapabiliyorum ve bildiğim kadarıyla benimle aynı durumda başka at44 kullanıcılarıda var 30 atışlık iki turdan toplam 60 atış olmasına sevindim ama tek dolumda 30 atış meselesi beni düşündürüyor :him:s

• endişenize hak veriyorum ama ben at44 kullanıcısıyım ve nasip olursa yarışmaya da at44 ile katılcam silahda regülatör falan olmadığından daha stabil atışlar yapabilmek için 160 ile 110 bara arasında atış yapıyorum sürekli ve bu aralıkta da sadece 20 atış yapabiliyorum ve bildiğim kadarıyla benimle aynı durumda başka at44 kullanıcılarıda var 30 atışlık iki turdan toplam 60 atış olmasına sevindim ama tek dolumda 30 atış meselesi beni düşündürüyor :him:s

+1

• Hava ve tüp sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Kulvar bölgesine 2-3 tüp konulursa yarışmacılar istedikleri gibi atış hakemi kontrolünde dolum yapabilirler. Saygılar

• Tabi ki , o ana kadar olanlardı , oldukça ekleyeceğim.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• Bugün FT için 30 ad. Gamo hedeflikler İşgören'de Eser kardeşimize teslim edildi ve ben de fotoğrafladım.Bahtiyar Bey'e sponsorluğundan dolayı teşekkürler tekrar.

[Resim Engellendi: http://img824.imageshack.us/img824/2351/sncaphedefler.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• Valla helal olsun bahtiyar beye bu yıl tüm hedefler sıfır km olacak, ama bence hedefleri daha onceden tek tek kontrol etmekte fayda var , bazı hedefler hic kullanılmamış olsa bile arizali olabiliyor , ya hic devrilmiyor yada neresine değerse değsin düşüyor , birde tüfek dolum konusu tekrar düşünülse iyi olur . Herkesin silahi tek dolumda turu tamamlamaya yetmeyebilir .

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Değerli Serdar ,

Hepsini bir sonraki buluşmada deneyip yarışmanın da provasını yapacağız.İngiliz FT kitapçığını kontrol edip duruma göre karar verebiliri.Ne de olsa kurallar elimizde , doğrusu neyse onu yaparız.Veya bir seçenek olarak 4. kulvara başlamadan önce dolum yapılabilir.Kurallar yazılmadan kararlaştırırız.

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• Valla helal olsun bahtiyar beye bu yıl tüm hedefler sıfır km olacak, ama bence hedefleri daha onceden tek tek kontrol etmekte fayda var , bazı hedefler hic kullanılmamış olsa bile arizali olabiliyor , ya hic devrilmiyor yada neresine değerse değsin düşüyor , birde tüfek dolum konusu tekrar düşünülse iyi olur . Herkesin silahi tek dolumda turu tamamlamaya yetmeyebilir .

+1
    Ankaradaki yarışmadan önce 2 gün hedefleri denemekle geçmişti. Bazı hedefler kill zone dışına yapılan 15fp lik atışta bile devriliyordu, onarıp denemesi çok uğraştırmıştı. Kolaylıklar dilerim size.

• Merhaba Arkadaslar,

Gelisme oldukca aktariyorum.Hedefler Hatsan'a teslim edildi.15 sabit,15 ayarlanabilir hedef.Ustadlarla bu konu hakkinda konustuk.Kulvarlar arasinda tup dolumu yerine 25 hedef , 5 yedek olacak.Zorluk derecesi de artmis olacak.25 atis ise pek cok tufekte yeterli olacaktir hava takviyesine gerek olmadan.5 kulvar olacak sonucta.

Toplamda 2 tur ile her yarismaci 50 atis gerceklestirmis olacak.Ama kac isabet olur onu bilmiyorum . :)

Gelismeleri aktarmaya devam edecegim.

Sayg.

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• Mustafa, senin ve Efeler Grubunun tüm emeklerine, her zamanki destekleri için Hatsan firmasına ve Bahtiyar Bey'e çok çok teşekkürler...

Katılımcı sayısının şu anda 30'a yaklaştığı ve 40'ı bulabileceğini düşünerek, aşağıdaki hesaplamayı yaptım:

- Katılımcı 40 kişi
    - Kişi başına 50 atış
    - Ortalama atış başına süre 1 dakika (hazırlanma, hakemin atış emrini bekleme, konsantre olma, nişan alma ve atışı tamamlama, bir sonrakine geçiş)
    - Kulvar sayısı 6 (aynı anda 6 kişi atış yapacak)
    kriterlerini göz önüne alır isek (40x50x1) / 6 = 333,33 dakika = 5,55 saat yapar. Ayrıca tanışma, kayıt, sohbet, dolum, tüfek güç kontrolleri, öğle yemeği vs. gibi diğer süreler ile birlikte süre 8 saate kadar uzayabilir.

19 Mayıs tarihi için İzmir'de gün batımı 19:24 görülüyor. Karanlığa kalmamak için, yarışmanın en geç saat 10:30 - 11:00 civarlarında başlaması gerekiyor.

• Tüfek olarak pcp tüfek olması zorunlu mu yoksa güçlü bir yaylı tüfekte olabilir mi?( kusura bakmayın araştırdım ama bulamadım) tüfek olayını detaylı yazarsanız sevinirim

Smith Wesson 4 inc

KJW Baretta M9 SİLVER

A.C.M Desert Eagle BLACK

TOKYO MARİU Desert Eagle SİLVER

Tokyo Marui Sig Sauer P226 Rail GBB

ARES WALTHER WA2000 Sniper

• Katılımcı silah listesinde sanırım bir tane de AA TX200 mevcut... 8)

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• İzzet abinin değindiği zaman sorununu düşününce toplam hedef sayısının 50'ye düşmesi bencede gayet iyi olmuş.
    Daraltılmış hedef kullanılacaksa hangi ölçüden kaçar tane olacağını ve mecburi stil atış adetlerini belirledikten sonra bilgilendirirseniz antrenman yapanlar için faydalı olur.
    Tekrardan kolay gelsin.

FİLİNTALAR GRUBU

• Merhaba ,

Çok teşekkürler.Ayrı kategori olmayacak.Yaylı ve PCP aynı kategoride yarışabilecekler.Zaman ve ilk defa yapılıyor olması sebebi ile.Fakat daha sonraki yarışmalarda BR , grupman da dahil olmak üzere kategoriler arttırılabilir.

İzzet Abi,

Zaman hesabı son derece güzel.Çok teşekkürler.

Taylan Abi,

Atış şekli , bir kulvarda ayakta desteksiz , bir kulvarda diz çökerek dizden destek alarak , diğer 3 kulvar serbest olacak.20 m ye kadar 25 mm , belki ilk hedefler 20 mm , sonraki hedeflerde std. 40 mm çapa atılacak.Biraz zorlayıcı olsun diye düşünüyorum.

Sayg.

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• Yarışmaya katılacak yeni arkadaşlara referans olması amacı ile atış pozisyonlarını eklemek istedim.

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/alperft7nub6.jpg]

• Taylan Abi,

Atış şekli , bir kulvarda ayakta desteksiz , bir kulvarda diz çökerek dizden destek alarak , diğer 3 kulvar serbest olacak.20 m ye kadar 25 mm , belki ilk hedefler 20 mm , sonraki hedeflerde std. 40 mm çapa atılacak.Biraz zorlayıcı olsun diye düşünüyorum.

Sayg.

zorlayıcı olması iyi olur, iyi düşünmüşsünüz. Hem berabere durumları da azalır, bizde sıfır çekeriz :) Hedef küçültme halkalarının çok iyi sabitlenmesi gerekiyor, gevşek olursa dönüp hedefi "zırhlı" hale getirebiliyor.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla 50 atışın 20 tanesi zorunlu pozisyon olacak. 10 ayakta, 10 çökerek doğru mudur?

tekrar kolay gelsin.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Merhaba ,

Doğrudur .

İlk turda toplam 25 hedef , 3 kulvar serbest stil yani 15 hedef serbest olacak , 5 hedefte ayakta (1 kulvar ) , 5 hedef (birkulvar ) ise diz çökerek olacak.İlk 3 kulvar serbest , 4. kulvar diz çökerek , 5 . kulvar ise ayakta olacak.Sonucu belirleyen bence 5. kulvar olacak.Bu sayede eşit puan için 1. yi belirleme atışlarına gerek kalmayabilir.5 kulvar ve her kulvarda 5 hedef.

Öğleden sonra da 2. turda da aynı şekilde gerçekleşince sonuçlar çıkacaktır.

Hayırlısı bakalım :) Sıfır çekilmez değerli Üstadım ama biraz zor olsun diye düşündük , yabancı sitelere de konuyu açmayı planlıyorum.Belki yurtdışından da katılımcı olur , belli mi olur. :)

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com