1. nesil webley patriotun ayar problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar silahımla yaklaşık 500 pellet attım perfonmansından cok memnunum yalnız bir problem var silaha ayar çekiyorum gaye güzel hiç sorun yok aynı şekilde yerine bırakıyorum ertesi gün attığımda sanki ayarı sağa çekmiş gibi, sağ tarafa bir çekme yapıyor ayarladığımda düzeliyor.Ama eresi gün yine aynı şeyi yapıyor.Ha ayrıca silahı çıplak kullanıyrum.teşekürler

• Bendeki 350'nin her 3-5 atıştan sonra ayarı sapıyor ve eski yerine getiriyorum. Güçlü tüfeklerde özellikle namluya zor giren paletler kullanıldıgında oluyor sanırım.

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• arkadaşlar silahımla yaklaşık 500 pellet attım perfonmansından cok memnunum yalnız bir problem var silaha ayar çekiyorum gaye güzel hiç sorun yok aynı şekilde yerine bırakıyorum ertesi gün attığımda sanki ayarı sağa çekmiş gibi, sağ tarafa bir çekme yapıyor ayarladığımda düzeliyor.Ama eresi gün yine aynı şeyi yapıyor.Ha ayrıca silahı çıplak kullanıyrum.teşekürler

zaferrr

birde sorununu açıkça yazarsan daha iyi olur.
    "çıplak kullanmak"la kastın dürbünsüz kullanmakmı? biliyorsun Türkçe'miz lastik gibidir :)
    tahminlerde bulunmaya çalışayım:
    silahını hep aynı şekildemi bırakıyorsun? bir yere yaslanıyormu? mesela silahın "gezi" veya "namlusu" üzerine az da olsa bir güç binip esniyor olabilirmi?
    tamamen tahmin, sonuçta kırma namlu silahların namluları yük binince mikron mertebesinde esneyebilir, ve bu sıfır noktanı azda olsa değiştirebilir?
    silahını herhangi bir yük gelmeyecek şekilde bırakmaya çalış, veya her zaman aynı tarafı üstüne yatırıyorsan, birgün ters tarafa bırak sonucu ne olacak bir gözlemle bence.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Sadece fikir yürütüyorum...
    ?Silahı sıfırlarken namlu atışlardan dolayı azda olsa ısınır ve o an aldığı şekille sıfırlanır. Silahı bırakınca soğur ve eski konumunu alır. Bunun olması için namlu materyalinde bir sorun olması gerekir. Mesela minik bir hava kabarcığı olabilir çeliğin içinde. Namlunun kırıldığı eklemde de benzer birşey olabilir. Sonuçta namlu farklı materyalden, gövde farklı. Hatta aradaki pullarda farklı.

Belki bu şekildir. Aklıma başka birşey gelmedi. İlk geleni yazmışlar zaten.

• Zafer bey kardeşim kusura bakmayınız ,her gün sağa çekiyor ve siz bir miktar sola alarak düzeltiyorsanız ayar vidası sola dayanmış durumda olması lazım çünkü ertesi gün kelimenizden ;tüfek sağa çekiyor siz sola alıyorsunuz ertesi gün yine aynı sağa çekiyor yine sola alarak düzeliyor yani ayar hep sola kayışlı bir şekilde devam ediyor
    Benim burdan çıkardığım sonuç şu ;gezi çeviren vida içerde sekman attıysa biraz cevirir ayarına alırsınız sonra yine bozulur vida sekmanını bir inceleyin derim,ikinci olarakda vida yalama yaptıysa dişler ayarladığınız yerde sabit kalamıyor yine diş atıyor ayar eski yerine geliyordur,ayrıca gezin üzerinde gezi tutan iki tane alyan vida var gezi namluya tutturan bunların gevşememesine dikkat ediniz ,kolay gelsin