FERDİ SPORCU LİSANSI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • şimdi lisans olmadan atış yaparsak jandarma bizi tutuklarmı :)

Genel bir uygulama kuralı olmadığından bu soruya doğru bir cevap vermek mümkün değil. (A) bölgesinde kimse birşey demez iken (Z) bölgesinde elinize kelepçe dahi vurabilirler. Burası canım Türkiyem.

Benim vaktiyle Polis bölgesi dışında Jandarma görev bölgesine dahil bir mahalde atış yapma ihtimalim vardı: önceden gidip mahallin (Çorlu) Jandarma karakolunu ziyaret edip, kendimi tanıtıp, havalı silah hakkında kısa bilgi verip atış yapmamda bir sakınca olup olmadığını sormuştum. Nöbetçi kıdemli bşçvş. gayet nazik ve anlayışlı karşılayıp sakınca olmadığını söylemişti ve hatta jandarma devriyeleri tarafından görüldüğüm ve bir tersliğe uğradığım takdirde kendi adını söylememi tavsiye etmiş ve de cep telefon numarasını dahi vermişti.
    Böyle bir tersliğe uğramadım ama belki aynı yöntem arkadaşlar tarafından uygulanırsa faydalı olabilir. Zira sorun çıkmadan önlemi hazırlamak daha uygun bir yöntem.
    Ayrıca lisans alınması tabii ki inandırıcılık bakımından çok faydalı olacaktır. Ne de olsa resmi bir belge.
    Sevgiler.

S&W 686-6

• bu konuya öğleden sonra arkadaslarla paylaşamak amacıyla birşeyler yazmıştım ama nereye uçmuş bulamadım etrafta gören oldumu? şeytan aldı götürdüüü satamadan getirdiii :D

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen xmen ().

• Sonuç olarak havalı tüfekleri fatura dahilinde satışı serbest meskun mahhallerde kullanımıda hatta mahalle aralarında bile kullanıyorlar yani kanuna aykırılık oluşturmadığından kimse birşey yapamaz biz orman yanarken jandarma yanımıza geldi hatta şüpeli durumuna düştük faturaya baktılar bu durumda bile bişey olmadı.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• basvuruyu nereye yapıcaz ve gereklı belgelerı tamamladıktan sonra nereye verıcez bırde bankaya ne kadar para yatırılıyor toplam malıyetı nedır ogrenebılır mıyım ?? ıstanbul anadolu yakası ıcın cevaplarsanız soruları memnun olurum

• Gerekli belgeler;
    a-3 adet fotog.
    b-TC nolu nüfus cüzdanı fotokopisi
    c-Sağlık ocağından tek resimle sağlamdır raporu resimsizde olabilir (sağlık ocağının talebine göre değişir )
    d-ekteki linkde verdiğim form doldurulacak (formda branşı bölümüne Havalı silah yada havalı tüfek yazabilirsiniz,klubü kısmına ferdi yazılacak en son sağ tarafda ad soyad imza olacak )
    e- Garanti bank. Anafartalar şubesi adına 711-6299217 nolu hesaba 10 ytl yatırıp dekontu alınacak.
    Bu maddelerdeki evrakların hepsini bir zarfa koyup TÜRKİYE ATICILIK VE AVCILIK FEDERASYONU- Ulus işhanı kat:4 A blok Ulus -ANKARA TEL:03123106160 ADRESİNE POSTA YADA KARGOYLA GÖNDERİN .Ort. 15 günde hazırlanıyor size geri dönüşüde onların size kargoya vermesine bağlı ben elden almıştım.telefonla sık sık araryıp bilgi verip bilgide alabilirsiniz.
    http://www.taf.gov.tr/Portals/…v.tr/Documents/Lisans.doc
    kolay gelsin..

• Peki bu linsansın süresi ne kadar? Yani sürekli yenileme gerekiyor mu?

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Peki bu linsansın süresi ne kadar? Yani sürekli yenileme gerekiyor mu?

Hiç bilmiyorum sormakda aklıma gelmedi ama siz deyince şimdi farkettim belgenin arka yüzünde yenileme vize yerleri var gibi ama alırkende bi şey söylemediler bende sormadım.

• Yazmıyor mu peki üzerinde geçerlilik süresi v.s.?

Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod

• Hayır yazmıyor istersen akşam arkalı önlü fotosunuda yayınlayım

• Bi arkadaş foto koymuş zaten de arkası yoktu belki orada yazıyor demiştim. Boşuna uğraşmayın hocam bence, teşekkürler.

• okey, zaten arkasında kimlik bilgileri ve onay var.ne önde nede arkada geçerlilik süresi yok

• Bende bugün bütün belgeleri hazırlayıp zarfa koydum ve gönderdim. Bakalım artık nezaman gelir.

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• Bende bugün bütün belgeleri hazırlayıp zarfa koydum ve gönderdim. Bakalım artık nezaman gelir.

Ortalama 10 gün max. 15 günde belge hazır, ama sana yollamaları keyfe keder sen sık sık arayıp ,(en erken 10 gün sonra) akıbetini öğrenip hazır dendiğinde bir an önce postaya yada kargoya verilmesini rica etcen .
    Ha bazen çok talep olup onaya hemen gidip çıkarıyorlar senin teslimat anın bu ana denk gelirse 2 gün sonrada hazır.

• Peki Ankara'da olanlar direkt belgeleri götürüp nereye verecek? Sanırım buradan 10-15 gün beklemeden gidip alabiliriz :D

• Peki Ankara'da olanlar direkt belgeleri götürüp nereye verecek? Sanırım buradan 10-15 gün beklemeden gidip alabiliriz :D

Bu başlık altında 2.sayfada yazmıştım gerekli belgeler ve teslimat diye adres orda direk elden verirsiniz, bekleme süresi değişmez ancak onaylandıktan sonra kargo süresi olmaz gidip alırsın.

• Pardon hocam gözümden kaçmış :$

• Bu belge değişmeden her yıl vizelenmesi gerekiyormuş e-mail yoluyla öğrendim.

Sayın Erden,

Her yıl başında lisansınızın vizelenmesi gerkiyor.. Belge aynen kalıyor , sadece arka tarafı vizeleniyor

İyi çalışmalar

--------------------------------------------------------------------------------
    From: ahmeterden [mailto:ahmet.erden@tuik.gov.tr]
    Sent: Tuesday, October 21, 2008 3:36 PM
    To: info@taf.gov.tr
    Subject: sporcu lisans belgesi

yeni aldığımız ferdi sporcu lisans belgesi nin belirli peryotlarda yenileme gibi bir durumu varmı yoksa kullanım süresi süreklimi,bilgilendirirseniz memnun oluruz.
    veriliş tarihi:01.01.2008 diye geçiyor.
    selamlar..
    Ahmet Yaşar Erden

• Sağolun hocam bilgilendirme için. Bu her yıl tekrarlanan işlem için sadece para mı yatırılacak peki? Uzun mu yani prosedürü yine?

• Ben pek vizeyle falan uğraşmam o vize işi resmi müsabakalra katılacağın zaman geçerli, diğer durumlarda belge yine geçerli. belgeyi bir defa alacağın için prosudure gerek yok vize içinde ücret alınıyormu bilmiyorum sormadım.olabilirde çünki vize bulunduğun yıl resmi müsabakalara katılım içinmiş.
    iyi akşamlar..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• Kargo ile evrakları göndereli yaklaşık üç hafta gibi bir süre oldu.
    Artık meraklanmaya başlamıştım ki bugün yine kargo ile lisans kartım geldi.. :)

Diana 460 Magnum .22 + Theoben 30mm Dampa + U.S.M.C 6-24X50/30 SW Illuminated Mil-Dot

istanbulteam.png