Havalı tüfek namlusuna saçma sıkıştı ne yapmalıyım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Biraz araştırdım ama böyle bir konuyu bulamadım eğer daha önce açılmışsa kusura bakmayın. 4.5 lik bir emektar havalı tüfek buldum, taşındığım öğrenci evinde; ancak namluda saçma sıkışmış bunu nasıl yapabilirim kendim becerebilir miyim? Eğer bir tamirciye yaptıracaksam tahmini ne kadar tutar? bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler...

Yönetici Not'u : AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi TANIŞALIM başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Unutmayın!!! Hayat yaşayabildiğiniz kadar güzeldir

• en iyi ihtimalle bir, iki saçma sıkışmıştır çelik bir çubukla namluyu kırar çekiçle çubukla çıkarırsınız. Kötü ihtimalle ise içinde sıkışan saçmayı farkedinceye kadar defalarca atış yapılmıştır yani içinde birsürü saçma sıkışmıştır o zaman bi tornacı 10 15 tl ye açar.

• Geçmiş olsun , eğer tüfeğiniz emektar ise 4.5 mm olduğunu sanıyorum , 3 veya 4 mm kalınlığında namludan daha uzun bir çubuk veya mil edinip namlunun saçmayı soktuğunuz tarafından hafifçe ittirirn , olmadı çekiçle hafifçe tık-tık' layın, olmadı tak-tak' layın , şiddeti ne kadar az olursa o kadar iyi , namluyu çizmemiş olursunuz ,, yoksa tek vuruşta da çıkarılır.
    Selamlar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• lütfen kendinizi tanışalım bölümünde tanıtınız

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• namluyu ısıtarakta cıkarabilirsin.bunu emektar dediğin için söledim.deneyebilirsin ama sadece saçma değilde daha sert cisimler sıkıştı ise işiniz biraz zor.namludaki plastik aksamları cıkartıp sıkışıklığın olduğu yeri ısıtın .

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• Namluyu ısıtmak metalin suyunun kaçmasına neden olarak namlunuzun özelliğini kaybetmesine neden olabilir!!!

• şiş bul namludan biraz uzun olsun ittirerek çıkar :thumbup::thumbup::thumbup:

• Soba malzemeleri satan bir dükkandan ciğer kebap şiş'i aldım :) sanki bu tüfekler için üretilmiş :) şiş'i namluya soktum sıkışan saçma çıktı. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Unutmayın!!! Hayat yaşayabildiğiniz kadar güzeldir