Hatsan AT44 10 Tactical

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://www.hostpic.org/images/1303261209300099.jpg]

selam arkadaşlar.. aranızda yeniyim.. tanışmalar kısmında da yazdım.. yeni yeni heves yaptğım bu işe Hatsan AT44 10 Tactical tüfek alarak başladım.. Sizin kıymetli tavsiyeleriniz yorumlarınız nelerdir. Bursada ikamet ediyorum.. Şimdilik pompa ile dolum yapıyorum baya sıkıntılı :) scuba tüpü uygun fiyata nerden alırım nerde doldururum.. bunları uzuun uzun konuşuruz :) şimdilik başlangıç için tavsiyeleriniz nelerdir...

• Selamlar bende hatsan mod 125 ten at 44 tactical geçtim çok zevkli bir tüfek ilk işin bir 300 barlık tüp almak olsun çünkü pompayla tat alamazsın . atış yapmaya çekinirsin. forumda ki abilerimiz var artık bu işlerin bir numarası olmuşlar onlarda bilgi verecektir ama benimde onlar öğrendiğim bir kaç şey söyliyim.

en ucuz bu forumdan bulabilirsin almak istediklerinizi

1-drager tüp kesinlikle 300 barlık almalısın ve dolum aparatı (dolum aparatı sıfır almakta fayda var 150 tl). forumda 300 tl 400 tl aras tüplerı var .dikkat etmen gereken üretim tarihiyle test tarihinin yakın olması gerek ben hi-lal avdan taksitle aldım ama forumda çok daha temiz tüpler var.

2- Moderatör almalısın forumda 50 tl 60 tl ikinci eller mevcut 1\2 unf dişlisi benimde aldığım .(bende yeni forumda bir arkdaşımızdan aldım kargoda suan)

3- pelet benim öğrendiğim kadarıyla at 44 için en uygun pelet jsb 15.89 grain (bende bundan kullanıyorum hafta sonu 200 pelet bitirdim memnunun)

4- Kendi dürbünü yakın mesafede sorun olmaz . ama uzak mesefa diyorsan daha büyük dürbünler var ama bizim tüfek 100 metre atışlarında ne kadar etkili olur onu bende bilmiyorum ben (50 metreden yukarı atış yapamadım daha)

5-Geri kalanlar aksesuarlar sana kalmış tactical ürünler. Bipod da alsan görüntü olarak hoş olur bende bakıyorum forumdan dikkat etmen gereken 22 mm ayaklaı olması.

diyeceklerim bukadar yanlış bişi dediysem abiler düzeltir . Başka sorun olursa özelden pm atabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım saygılar

Hatsan At-44 tactical long 0.22 :thumbup:

Hatsan At-44 Ahşap long 0.22

Hatsan At-44 Tactical 0.22

Hatsan Mod 125 0.177

Crosman C-TT

• teşekkürler arkadaşım... zaten tüp bakıyorum şuan.. pompa baya terletiyo :) bide bu tüfeğin sıfırlaması nasıl yapılır.. kaç metre mesafeden nasıl yapılır..

• Sıfırlama en kolay bildiğim kadarıyla. tüfeğini sabitle ve atış yaptıktan sonra tüfeği hiç kıpırdatmadan vurdugun hedef noktasına doğru clicklerle oynayarak sıfırla. bir kaç atıştan sonra alışıyorsun zaten ben 30 metrede sıfırladım. ancak kullandığımız mildotlu dürbün olmadığı için uzak atışlarda tam emin olamıyorsun göz kararı. şişe kıracaksan gerek yok ama avlanmak veya nokta atışı yapmak istiyorsan iyibir dürbün şart bence tabi benim düşüncem bu birazda yetenek.

Hatsan Mod 125 0.177

Crosman C-TT

• havali tufeklerle av yasalar tarafindan yasaktir. havali silahlarla av yapmayiniz.

• Öncelikle hayırlı olsun diyorum. Ben de tactical kullanıcısı olarak 22mm raylara uygun bir bipod almanızı tavsiye ederim. Benim de bipod şu an yolda. ;tacli# Bipodun tüfeğin kullanımını kolaylaştırıp kozmetik açıdan çok daha yakışıklı yapacağı kanaatindeyim.

Bence tüfeğin yanında gelen ilk dürbün tüfeğe alışmak için yeterli. Av zaten yasak malum uzak mesafelerde grupman için parallax ayarlı en az 40mm mercek çaplı dürbünlere bakılabilir. Ancak benim düşüncem hatsan at-44 maksimum 100 metre tüfeği olduğu yönünde. Mutlaka daha iyisini yapanlar var ancak çok da zorlamanın manası yok bence. Keyifli atışlar dilerim.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• bipod ne marka nasıl bir şey aldınız sayın gepard

Hatsan Mod 125 0.177

Crosman C-TT

• Ben 2. el olarak aldım. Marka çok fark etmiyor üretim yerleri ve tipleri benzer genelde zaten.

Aldığım ürün budur.
    http://www.scvector.biz/Productshow/items/SCOT09.html
    Arm.er'ın sitesinde benzerini görebilirsiniz ''hatsan kızaklı universal bipod'' ismiyle.

Bir de şöyle bir model var. 3 farklı bağlantı aparatı mevcut 22mm weaver rayı, namluya kelepçe ve vidalı sistem olarak. Tip olarak da çok hoş duruyor. Ancak ben bu bipodun Türkiye'de raylara oturan modelini henüz görmedim. Yani bulabilirseniz böyle de bir seçenek var.
    https://www.vectoroptics.co.uk/catalogue/108-3-Mount-Bipod

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Çok teşekkürler bende ikinci linkteki gibi yaylı olanın arıyorum bulamadım bir türlü olmazsa dediğiniz alacağım saygılar.

Hatsan Mod 125 0.177

Crosman C-TT

• Bipod elime ulastiginda tufekle fotografini da koyucam zaten. Tacticalla nasil durdugunu görürseniz ona göre fikir olusur umarim. Saygilarimla.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Sayın gepard bipod elinize ulaştımı nasıl duruyor merak içersindeyim ?Resimlerinizi bekliyoruz saygılar

Hatsan Mod 125 0.177

Crosman C-TT

• Biraz gecikmeli de olsa sonunda koyabildim fotoları. ;tacli#

22mm ray ve bipodun bağlantısı.
    [Resim Engellendi: http://c1303.hizliresim.com/17/w/ljp8f.jpg]

Ayakların kısa hali
    [Resim Engellendi: http://b1303.hizliresim.com/17/w/ljp97.jpg]

Ayakların uzun hali
    [Resim Engellendi: http://c1303.hizliresim.com/17/w/ljpbc.jpg]

Ayakların toplanmış hali
    [Resim Engellendi: http://c1303.hizliresim.com/17/w/ljpby.jpg]

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• güzel görünüyor hayırlı olsun :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• güzel görünüyor hayırlı olsun :thumbup:

Teşekkür ediyorum. Daha yakışıklıları sizin olsun :) Şimdi sırada moderatör ve hawke veya leapers marka bir dürbün var.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Harika olmuş iyigünlerde kullanın

Hatsan Mod 125 0.177

Crosman C-TT