Fx T12 vs Gladiator

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi forumlar

Uzun süredir araştırıyorum bi türlü merakımı gideremedim.
    Gladiatorle ilgili grupman konularına bakıyorum bi çoğu eski fotoğraf linkleri olmüş. Sağlam olanlarıda çok tutarsız geldi bana 90mde tek delikte var 125mde c-t-c 25cm olanı da var. T12için baktığımda 50mde 25kuruşta var 5cmde . Uzak mesafe bulamadım T12 için.
    Silahlar standarttan mı uzaklar yoksa atıcı kaynaklı mı bu tutarsızlık. İki silahıda kullanıp tecrübe edinmiş olanlarınızdan faydalanmak isterim.
    Bu arada Fxlere olan rağbet sönmüş gibi geldi bana çoğu konu çok eski.
    İkisi arasında tercih yapmak zorunda olsanız her yönüyle kıyaslayıp sonucunu yazarsanız memnun olurum keyifli forumlar hepinize :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Atıcı, pellet ve atış anındaki koşullar belirleyicidir.Öyle olmasaydı AA,Hw veya birçok FT tüfeği söylediğiniz mesafelerde hep tek delik yapardı :thumbup:

• Kesinlikle atici kaynakli.fxler stojta olsalar ragbette olurdu.t12 her bakimdan
    Guzel bir tufek.kullaniyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.cok stabil atan bir tufek.
    Ayni atis grafigini ancak regulstorlu bir silah verebilir.t12de regulator yok.

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• Cevaplarınız için teşekkürler. İkinizde T12 sahibisiniz peki gladiator nasıl t12ye göre stabilite ve isabet açısından?

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• Egeyi kazansam yada ankarada biryeri bayram edicem denizlide 3-5 kişiyiz fazla buluşamıyoruz hatta hiç :D

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• Siz olsanız hangini seçersiniz? Çok belirleyici cevaplar alamadım yok mu her ikisinide tecrübe eden?

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• gladyatör tek gecerim

huglu 106 luger poze ;tufey#

rus baikal 12 cal f;s;s

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen emre01 ().

• Anlaşıldı cem abi ;) gayet yeterli.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• Ben T12 yi sattım Gladiator almak için. Satılık Glad arıyorum...
    Umarım yeterli cevap olmuştur...

+1 :thumbup: tabikide gladyatör

huglu 106 luger poze ;tufey#

rus baikal 12 cal f;s;s

• Merhabalar, ben daha önce gladiator kullandım şu anda da T12 kullanıyorum. Önce şunu belirteyim her iki silahta da aynı namlu (LW Match Grade) ve tetik var, arasındaki farklar; tüp hacmi, güç ayarı, manometre (T12 ye sonradan da takılabiliyor, ben taktım). Bunun dışında Glad çok daha detaylı; alt üst gövde arasında kalan güç ayar kolu, ön tüp - arka tüp bağlantısı, şarjörü kendinden indeksli olmadığından kurma sırasında şarjörü çeviren tırnak mekanizması vs. T12 de bunların hiç biri yok yani; çok basit bir gövde, tüp, namlu ve tetik... Benim aktaracaklarım bu kadar, bunun dışında özellikle merak ettiğiniz hususları sorarsanız bilgim ölçüsünde cevaplarım.

• Glad daha güçlü 9fpe kadar. Teknik olarak glad çok üstün e cevaplarda düşündüğüm gibi tipini saymazsak on numara beş yıldız diyebiliriz :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• Kyucel arkadaşımın söylediklerine tamamen katılıyorum, ilave olarak benim sıkıntım solak atıcı olmamdan kaynaklı. T12 yi çok sevmeme rağmen kaynak yapamıyordum bunun neticesinde de çok kanım ısınmamıştı. Yani benim durumum biraz kişisel...

• Hepinize teşekkür ediyorum.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22