Fps tahmini yapmak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • AT44 ü söküp gücünde biraz oynama yaptım çünkü uzaklara atış yapmak için kullanmıyorum 50 metre ideal. Bileziği çıkarıp setskuru sonuna kadar kıstım, güç bayağı azalınca bu seferde minik bir parça ile yayın az bir şey gerilmesini sağladım.

175 bardan 100 bara kadar Net 60 atış yapabildim, tüp 180cc. Pellet 15,89 grain.

Yapılan atış sayısından ortalama kaç fpsye indirdiğimi bulabilmek mümkün mü?

Tahribat için yaptığım testlerde hala zorakinin 4 pompa yapılmışından daha fazla tahribat yaptığını gözlemledim.

• içindeki pulu çıkarttıysanız güçü çok düşmüştür bunu tüfeğin sesinden yada boş bir arazide toprağa atış yaparak 2 yada 3cm tahtaya atış yaparak deneye bilirsiniz ama chrone olmadan anlayamassınız

• Cep Telefonu ve Tabletler için Chrono yazılımları var. Parametreleri iyi girerseniz %3- %5 farkla sonucu alırsınız.
    Iphone için Chrono Lite kullanılabilir.

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• Birinci ve ikinci sıfırlama noktası ile pellet değerlerini biliyorsanız bulunabilir :thumbup:

• Cep Telefonu ve Tabletler için Chrono yazılımları var. Parametreleri iyi girerseniz %3- %5 farkla sonucu alırsınız.
    Iphone için Chrono Lite kullanılabilir.

O programı indirdim fakat her şekil kombinasyonu denememe rağmen hep error verdi. Moderatörsüz mü kullanmak gerekiyor o programı ? El çırpınca bile error veriyor, 2 kere hızlı şekilde el çırpınca fps oranı çıkıyor.

• Hedef ve tüfeğin telefona olan uzaklığını net olarak girin birde hedef ses çıkaran bisey olsun ozaman error vermez bende kullanıyorum baya uğrastım ilk basta. Kolay gelsin.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Hedef ve tüfeğin telefona olan uzaklığını net olarak girin birde hedef ses çıkaran bisey olsun ozaman error vermez bende kullanıyorum baya uğrastım ilk basta. Kolay gelsin.

Anladım bu 2 sesi baz alarak ölçüyor o zaman sürati. Tahmini çıkış ve varış süresinden çıkarıyor fps yi demek ki. Evde kullandığım hedeflik az ses yaptığından ölçememiş olabilir.

• Chrono

Aşağıdaki adreste nasıl yerleştirmeniz gerektiğini gösteriyor. Chrono ölçümünü, Sese dayalı olarak ölçüyor. Tetiğe bastığınızdaki çıkan ses ile, hedefe çarptığında çıkan ses arasındaki geçen zamandan hız verisine ulaşıyor.

hedef çok uzağınızda olmamalı. telefonun mikrofonun algılayabileceğinden daha uzağa koyarsanız ikinci sesi alamadıı için hata verir.

http://www.youtube.com/watch?v=QJI2s-imjCU

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• 720 ile 730 arası sonuçlar verdi 15,89 jsb straton ile 5 atış denedim. Ama 20 metreden 5 kuruş grupman yapan tüfek artık yapmıyor. 30 40 tane pellet kaldı kutuda 200 küsür atış yaptım ve hep 1 lira büyüklüğünde oluyor gruplar artık. Çokta iyiydi böyle, sesi çok azalmıştı 60 atış rahat yapılıyordu.

Eski haline getirmem gerekecek. Teşekkürler yardımlarınız için.

• Bence eski değerlerine getirme işini kademe kademe yapın. Belki istediğiniz randımanı alabileceğiniz bir ayar tutturabilirsiniz.

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• Bence eski değerlerine getirme işini kademe kademe yapın. Belki istediğiniz randımanı alabileceğiniz bir ayar tutturabilirsiniz.

Aslında çok yaptığım bir şey yok. Çekiç yayı bileziğini çıkardım ama hızı çok azaldı. Oraya daha ufak parça ekleyip sonuna kadar kısık şekilde denedim. Sonuna kadar kısık olmayınca ayar zamanla bozuluyor çünkü. Aslında 3 tur çevirip eski gücüne döndürebilirim ama bu kez yine zamanla ayarı kaçacak. Olmazsa yayı biraz daha gerginleştireyim. Setskurla oynamadan istediğim ayarı vermeye çalışıyorum.

• deneye deneye öğrenilir elbette ama yinede usta birilerinden yardım alırsanız sonuçlar daha iyi olur diye düşünüyorum. denemekten vazgeçmeyin.

Air Arms S510 Xtra FAC SL-RH Sporter 5.5 mm

• Aslında çok yaptığım bir şey yok. Çekiç yayı bileziğini çıkardım ama hızı çok azaldı. Oraya daha ufak parça ekleyip sonuna kadar kısık şekilde denedim. Sonuna kadar kısık olmayınca ayar zamanla bozuluyor çünkü. Aslında 3 tur çevirip eski gücüne döndürebilirim ama bu kez yine zamanla ayarı kaçacak. Olmazsa yayı biraz daha gerginleştireyim. Setskurla oynamadan istediğim ayarı vermeye çalışıyorum.

Ayar sonrası değişmemesi için Loctite kullanabilirsiniz.

• Bence ayarları hiç değiştirmeden önce pellet değiştirin.Straton bu iş için uygun değil.Domed uçlu exact kullanırsanız dağ çok isabet alabilirsiniz.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Bence ayarları hiç değiştirmeden önce pellet değiştirin.Straton bu iş için uygun değil.Domed uçlu exact kullanırsanız dağ çok isabet alabilirsiniz.

Bende var JSB çeşitleri, straton bende iyi sonuç veriyordu ama gücü azaltınca büyüdü grupmanlar. 3 tur çevirdim sola ayarı şimdi eski haline döndü grupmanlar. Tüfek iyi atıyorsa hiç kaşınmamak lazımda işte, insan kaşınıyor, söküp takmak incelemek istiyor :)

Togay bu arada anımsarsın ben ar6 nın gücünü azaltıp 16 grain pelletlerle isabet almaya başlamıştım. Dün telefonla ölçmeye çalıştım değerleri tam sağlıklı alamasamda telden, ar6 16 graini 870 civarlarında atıyor azalmış haliyle. Demek normal gücünde 1200 den aşağı atmıyordu hafif pelletleri.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen 6136 ().