Pelletleri yağlamak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • henüz yeni aldığımdan çok fazla deforme etme şansım olmadı ne yazıkki :D:D:D

çevir kazı yanmasın :D diyeceğim ama, battıkça batıyorsun yahu?
    seni anlıyorum aslında, müşteri çıkmasında sende kalsın istiyorsun :thumbup:

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• kesinlikle bozulmaz + saçmanın küflenmemesini sağlar + kolay kayması için etmendir yağlamak.

Selamlar HAKAN :D

• kesinlikle bozulmaz + saçmanın küflenmemesini sağlar + kolay kayması için etmendir yağlamak.

ne kesinlikle bozulmaz+ ne saçmanın küflenmemesini sağlar+kolay kayan ne, neyi yağlıyosun Hakan ne diyosun sen. :D:D:D

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• Official Post

Hakan uçtu artık,yakalayana aşk olsun, :|

• Konu başlığında peletleri yağlamak yazıor + peletlerin eteklerini çok abartmadıkça bozmaz + yağlamak namludan kayması için etmendir+saçmanın küflenmemesine etken :D
    Ya vallahi, billahi

• Hızlı yazdığım için kusura bakmayın ama cidden konu başlığına bakarak yazdım.

Selam ederim HAKAN :D

• yok yok Hakan kardeşim espri idi sadece, anlamış bulunmaktayız ama dediğin gibi açıklamasız yazınca birde konuda dağılmıştı sen geldin yağlamaya başladın. :D:D:thumbup:

egeteam.png

• +1
    bende aynı taktikle yağlama yapıyorum ,ama çok yavaş kurşun yumuşak yağliim derken yamultmamak lazım.saygılarımla

bu birtek Airarms'da oluyor ilker abi... birde bonibon reklamı cevirir gibi sallamamak lazım tabi (çıkı-çıkı çıkı-çıkı boniiibon !! )

mesela diana high powerlar maaşallah takoz gibi... at at kullan geri dönüşümlü bir nevi :thumbup:

küf ekmekte olur abi :D:D

• küf ekmekte olur abi :D:D

:D Arkadaşım o zaman gamo magnum kutu saçma al içindeki pudra görünen korozyonu gör. :D Yada saçmanın kararmasını hatta eline yapışan siyah izleri:D

Küf vekmekte olur haklısın ben yanlış yazdım korozyon desek daha doğru.Bana akıl veren insanları seviyorum :D:D:D:D:D:D

• Hakan olgunluğuna hayran kaldım kardeşim yeni yetmelere karşı bile tebrik ederim herkesten öğrenilecek şeyler var. :thumbup:

egeteam.png

• evet arkadaşlar yaglı pelletleri gamo cfxte cok kullandım üstelik ben yu ro dizelle yağlıyordum ama sonuc cok hızlı isabetsiz atışlar kesinlikle yalnız harika ses ve duman acayip tahribat 25 m nokta hedeflerde 5 cm gibi sapmalar oluyordu g;$i

• Official Post

Çetin bey pelletleri aşırı yağlamak dediğiniz gibi olumsuzluklarla sonuçlanırken,250 lik bir pellet kutusunu boşaltıp içine 3 - 4 damla ince yağ damlatıp pelletleri tekrar kutuya koyarak yavaş yavaş kutuyu çevirerek karıştırımlası halinde pellet dış yüzeyleri hafif yağlanmış olur ve isabetlilğe hiçbir kötü etkisi olmaz,disel etkisi de oluşmaz,disel etkisinin oluşması,aşırı yağlı pelletin transfer deliğine kaçırdığı yağlardan kaynaklanır.

• Alıntı

Küf vekmekte olur haklısın ben yanlış yazdım korozyon desek daha doğru.Bana akıl veren insanları seviyorum :D:D:D:D:D:D

bende bana para veren insanları :D :D :D

• Pelletleri yağlamak yerine Yağlayıcı ve Klıp ayırıcı Slikon Sprey (Silicone s81 markası Gökkuşağı ) püskürtmek daha iyi olur kanısındayım. Bendeki pelletlere bu spreyden sıktım.
    Pelletler süper kaygan oldular ve ellere de yağ bulaşma gibi bir durum olmuyor, ayrıca slikonda pellete yapıştığından akıp gitmiyor.
    Acaba piston yağlanmasında da iyi sonuç veririmi 8o

• bu birtek Airarms'da oluyor ilker abi... birde bonibon reklamı cevirir gibi sallamamak lazım tabi (çıkı-çıkı çıkı-çıkı boniiibon !! )

mesela diana high powerlar maaşallah takoz gibi... at at kullan geri dönüşümlü bir nevi :thumbup:

+2

ya booze çok güldürdün beni Allah da seni güldürsün...Yağlı mermi güzelde, mermi doldururken insanın eli yağ oluyor...Eeee buda balık tutarken insanın elinin balık kokması misali olsun. Yok ki bizim Hindistan Cevizi kokan yağımız... :(

• Sevgili arkadaşlar peki bu pellet kutusunun içine winkel sıprey sıksam nasıl olur, olursa ne kadar sıkmak gerekir.

?(

Webley Patrıot 5.5.+Dampa ayak+Orıental 6*24*44

Crosman 2100 Classıc

• benim aklıma takılan bi soru var ?( pletleri yağladığımız zaman dolayısıyla pellet daha kaygan bi hal alacak ve namludan çıkışı kolaylaşacak :huh:

ama pelletin hızına etki eden faktör namlu içinde sıkışan havanıın pellete uyguladığı basınç , yivsetler pelletin direk çıkışını engelleyip sıkıştırma oranını artırıyor aynı zamandada pelletin kendi etrafında dönmesini sağlayarak istikametini koruyor öyle değilmi ?
    peki peletler yağlı olduğu zaman bu süreç daha rahat bi hal alıyor , pelletin namludan çıkışı ve yivsetlerdeki akış hareketi rahatladığı için sıkışma daha az olup namlu çıkış hızına eksi etki yapmazmı ?

merakımı mazur görün saygılar.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen serdarhavsut ().

• Aslında çok mantıklı bir soru olması rağmen

Havalı Silahların çoğunda şoklu namlu bulunduğundan bu durum sanıldığı kadar büyük bir "rahatlama" sağlamayacağından
    sorun olmayacaktır, ancak eğer kullandığınız pelletler namluye hiç zorlamadan giriyorsa, hatta namluyu ters-dik konuma
    getirdiğinizde pellet yere düşüyorsa o pellet yağlı olarak kullanılmamalıdır, yoksa şoklu namlu bile çözüm olmayacağı gibi
    boş atış etkisi yaratacaktır.