Pelletleri yağlamak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mazotun ne gibi bi faydası oluyomuş, aşırı dizel yapıp mekanizma parçalamayamı ? pellet yağlarken ısıya dayanıklı yağlar kullanmak lazım mazot bunun tam aksi , önerilerimize dikkat edelim ciddiye alıp zarar görecek arkadaşlar olabilir g;$i

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• mazotun ne gibi bi faydası oluyomuş, aşırı dizel yapıp mekanizma parçalamayamı ? pellet yağlarken ısıya dayanıklı yağlar kullanmak lazım mazot bunun tam aksi , önerilerimize dikkat edelim ciddiye alıp zarar görecek arkadaşlar olabilir g;$i

;d;

• Şuradaki winkel ürünlerine bir bakın derim. ,

Yüksek basınça ve 250 dereceye kadar dayanıklı metala iyi tutunan yağlar var. Sprey olmaları ve 15-20 tl arasında değişmeleri de bir avantaj gibi.

• Arkadaşlar pelletlere silikon sprey yağ sıksak etkili olmaz mı? :him:s
    Hemde yağ yanmaz dizelleme etkisi olmaz hemde namlu içi de silikonla yağlanmış olur. :rolleyes:

• Official Post

Arkadaşlar pelletlere silikon sprey yağ sıksak etkili olmaz mı? :him:s
    Hemde yağ yanmaz dizelleme etkisi olmaz hemde namlu içi de silikonla yağlanmış olur. :rolleyes:

+1 En doğrusu

• Bu yağı nerden bulacağız varmı sitesi..

• Official Post

Google a girip baktım, karşıma ilk çıkan site bu oldu.

http://www.otomaparca.com/inde…d=5164&k_id=0&kn=

• Silikon sprey yerine ben üstte verdiğim linkteki üst yüzey yağlama sprey kullanıyorum.
    # Teknik Özellikleri
    # Renksiz,dayanıklı,esnek,ve tutucudur
    # -15 derece/+250 derece ısıya dayanıklıdır
    # Neme karşı koruma sağlar
    # Kullanım Alanı
    # Zincirlerde ,makina ve mekanik bakımda kullanılır
    # Metal sürtünmesinden dolayı oluşan aşınmayı engeller

Silikon spreyler 150 dereceye kadar koruma sağlarken bu 250 derecelere kadar koruyor. Ayrıca silikon kullandım sıkarken ayarı kaçırırsanız kalıntı bırakabiliyor. Hem bu ürünü tüfeğin üst yüzeyine ve kurma kolundaki hareketli parçalara sıkabiliyorsunuz.

• bu silikon yag sipreyini benim mod 48 ede uygulamis ustalar pistona,tüfek süper olmus, diana mod48 ile tekrardan barismis oldum x;.z bu tüfek bende epey durur kolay kolay satmam gari ^^ kel pellet ile bile tek delik yaptim :!: stabil orani artmis bu silikon yag ile g;$i

• Official Post

O gres ile bu farklı şeyler, bu sprey olanını ben 6 ay önce hırdavatçıda 8 YTL ye almıştım, Molycote111 Silikon gresin özellikleri farklı, yani silikon sprey ile bu gres aynı şeyler değil, Molycote111 in 1 kilosu 365 TL.

• Mustafa bey teşekkürler, Molcyte 111 gresin kullanım alanlarını biliyoruz, peki bu slicon spreyin kullanım alanları nedir fark olarak.

• Official Post

Silikon spreylerin genel kullanım amaçları arasında en fazla kullanıldıkları yerler kalıplardır, yani plastik enjeksiyondan tutunda soğuk dövme metallerinden, 250 derece sıcaklıklara kadar kalıp ayıracı olarak kullanılırlar, ayrıca sürtünmeyi azaltma etkisinden dolayı koşu bantlarının merdane ile konveyörban temas yüzeylerinde, nemden korunması gereken metallerde koruyucu tabaka oluşturması gibi, fakat namlu içlerinde kullanılması çokta iyi sonuç vermiyor, çünkü kuruduğu zaman elastiki bir yapı oluştırarak mermi hızını düşürebiliyor, oysa pelletleri bir gazeteye serip uzaktan çok hafif spreyleyip pelletler kuruduktan sonra kutulanıp kullanılması halinde ise mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır, Prometheus firmasının üretimi olan Defiant model pelletlerin üretim safhasında kalıplar bu silikon sprey ile desteklenmiş olmasından dolayı şekillemdirilen pelletlerin yüzeyleri silikon kaplanmış ve tesadüfi olarak bu pelletlerin aynı gramajdaki diğer pelletlere göre %5 - 7 civarı namlu çıkış hızlarının yüksek olmasının araştırılmasında ortaya çıkmıştır.

• Silikon spreylerin genel kullanım amaçları arasında en fazla kullanıldıkları yerler kalıplardır, yani plastik enjeksiyondan tutunda soğuk dövme metallerinden, 250 derece sıcaklıklara kadar kalıp ayıracı olarak kullanılırlar, ayrıca sürtünmeyi azaltma etkisinden dolayı koşu bantlarının merdane ile konveyörban temas yüzeylerinde, nemden korunması gereken metallerde koruyucu tabaka oluşturması gibi, fakat namlu içlerinde kullanılması çokta iyi sonuç vermiyor, çünkü kuruduğu zaman elastiki bir yapı oluştırarak mermi hızını düşürebiliyor, oysa pelletleri bir gazeteye serip uzaktan çok hafif spreyleyip pelletler kuruduktan sonra kutulanıp kullanılması halinde ise mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır, Prometheus firmasının üretimi olan Defiant model pelletlerin üretim safhasında kalıplar bu silikon sprey ile desteklenmiş olmasından dolayı şekillemdirilen pelletlerin yüzeyleri silikon kaplanmış ve tesadüfi olarak bu pelletlerin aynı gramajdaki diğer pelletlere göre %5 - 7 civarı namlu çıkış hızlarının yüksek olmasının araştırılmasında ortaya çıkmıştır.

Arkadaşlar bu konu üzerine slikon spreyle yapmış olduğum bir denemeyi aktarmaya çalışacağım, Mustafa bey bilir beni hız ve güç düşkünü olduğumu. :)
    Kaliteli bir slikon sprey aldım ( würth ) ve elimdeki olan peletleri ( Fx 5,52 , gamo expander ve Diana HP ) ayrı ayrı Mustafa beyin dediği gibi gazete kağıdına yayarak slikon spreyi homojen bir dağılım olacak şekilde sıkdım ve karıştırarak kurumaya bıraktım çabuk kuruyor 5-10 dakika gibi daha sonra kutuladım, ama peletleri elinize aldığınız zaman ve ışığa tutuğunuz zaman farkını anlıyorsunuz elinizde resmen durmuyor bile kayıyor ışıkda da parıldıyor.
    Gelelim denemelere; ;tufey#
    Benim silahın hızının 180 barlarda modifiyeli 1035 fps olduğunu biliyorum ve defalarca kitap ve defter denemelerim olmuştur yaklaşık olarak 180 barda 160 yaprak 320 sayfa puşe kağıtı delip geçiyor şu anda 140 barım kaldı scubadan dolayı ve 140 barda 150 yaprak, 300 sayfayı delip geçiyordu.
    hazırladığım 175 yaprak 350 sayfa olan puşe kağıt olmayan atık kitabı 10 metreye hedef yapıp yapıştırarak atışları 140 barda yaptım arkasındada destek olsun kesinlikle delip geçecek diye değil 1-2 mm lik kontra plak vardı onu koydum ve sonuç ; X]#+,
    10 atış yaptım müthiş hepside delip geçti arkasındaki 1-2 mm lik kontraplağıda delip geçmiş ve onun arkasındaki çelik kapının mobilyasınada bazıları saplanmış saplanmayanlarda zedelemiş hanımdanda bir sürü fırça yedik ama ne kadar mutlu olduğumu anlatamam . silahın namlusunu temizlemek için küçük yağladığım bezi harbi ucuna takarak yaptığım işlemde bez simsiyah çıkardı ve 2. 3. kez temiz çıkana kadar yapardım 10 atış bile olsa . fakat ilk yağlı bez biraz siyah pis ama 2 si tertemiz çıktı. sonuç:
    kesinlikle slikonlanmış peletler Mustafa beyin dediği gibi %5-7 arası hız artırımı yapmaktadır ve namluyu daha az kirletmektedir. silahımdaki hız artımının ort. %6 olduğunu varsayıyorum bu denemeden sonra 1035 fps ise %6 artırım ile yaklaşık 1100 fps lerde olduğunu düşünüyorum çünki denemeler onu gösteriyor. Sağolasın slikon sprey, sağolasın Mustafa bey.
    En kısa zamanda 18 grainlik Defiant peletide düşünüyorum bizim PCP lere zaten biçilmiş kaftan birde slikonlanmış pelet, gerekirse de aynı işlemi defiant peletede yaparım ( slikonlama çifte kavrulmuş olur ).
    http://www.yatagun.com.tr/deta…Large%20Head)=&ID=261
    selam, sevgi ve saygılarımla..

• Official Post

Ahmet bey, sizi azimle çalışmalarınız ve tüm detayları paylaşımınızdan dolayı tebrik ve teşekkür ederim.

Burada küçük bir ayrıntı vereyim, tüm silikon spreyler aynı değil, Ahmet beyin önerdiği alman markası gibi bir ürünü kullanmaya çalışın, yerli bir iki markayıda test ettim ben sonuç, kurumama yada aşırı su gibi kalitesiz, böyle oluncada istenilen sonuç maalesef gerçekleşmiyor.

Ahmet kullandığınız ürünü sanal ortamdan almışsanız, linkini paylaşırsanız herkes faydalansın.

• bu gün sanayiye gittim, çok amaçlı sprey yağ ararken adam ahmet abi nin bahseddiği alman markası silion spreyi gösterdi, alacaktım ama istediğim yağı bulamayınca ben bir dolaşayım dedim adama olmazsa alırım dedim,ben havalı tüfeğimin piston dışına kullanmak için alacaktım,

mod48 uygulamış ustalar stabillik bir öncesine göre süper olmuş silon sprey yağ ile g;$i namlu içersinde kalıntı yapmazsa kullanırım,kobay olarak mod48 de deneyim ilk önce ;şrofls;.

• Ahmet bey, sizi azimle çalışmalarınız ve tüm detayları paylaşımınızdan dolayı tebrik ve teşekkür ederim.

Burada küçük bir ayrıntı vereyim, tüm silikon spreyler aynı değil, Ahmet beyin önerdiği alman markası gibi bir ürünü kullanmaya çalışın, yerli bir iki markayıda test ettim ben sonuç, kurumama yada aşırı su gibi kalitesiz, böyle oluncada istenilen sonuç maalesef gerçekleşmiyor.

Ahmet kullandığınız ürünü sanal ortamdan almışsanız, linkini paylaşırsanız herkes faydalansın.

Aynen öyle .
    Ben teşekkür ederim.
    Linki veriyorum.
    http://shop.wurth.com.tr/produ…6cqv5cpcil70usl8mgd5lnv53

• bu gün sanayiye gittim, çok amaçlı sprey yağ ararken adam ahmet abi nin bahseddiği alman markası silion spreyi gösterdi, alacaktım ama istediğim yağı bulamayınca ben bir dolaşayım dedim adama olmazsa alırım dedim,ben havalı tüfeğimin piston dışına kullanmak için alacaktım,

mod48 uygulamış ustalar stabillik bir öncesine göre süper olmuş silon sprey yağ ile g;$i namlu içersinde kalıntı yapmazsa kullanırım,kobay olarak mod48 de deneyim ilk önce ;şrofls;.

Kadir keşke alsaydın.
    Evet aynı zamanda çok amaçlı sprey.

• alırım bir dahaki gittiğimde gari, yanlız bu silikon sprey yağ ile tüfeğin dış kısmına bakım yapmak uygun mu acaba :him:s