süper kaydırıcılar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar acaba havalı silahların namluları süper kaydırıcılarla yağlansa (muammele görse daha doğru tabir) pellet hızı artarmı deniyen oldumu hiç bu kaydırıcılar Duralube veya power-up adı altında satılıyor piyasada (yerlilerini kullanmayın) yaylıların silindirlerindede kullanılabilir piston hızı artabilir ayrıca bu katıklar paslanmaya karşı ve pisliklerin yapışmaması ve evelden yapışanların sökülüp uzaklaştırılması konusundada iyi netice veriyor bildiğimiz motor yağı kıvamında çok ucuz olmayan bir malzemedir ama silahlarda eser miktarda kullanılıyor ateşlilerde hem saklarken hem kullanırken iyi netice verdi ama tabii mermi hızını ölçmek beni aşıyor

• Havalı tüfeklerde kullanılması durumunda dizel etkisi ortadan kalkacağı için gücte çok önemli düşüşler olacaktır. Namlu için olabilir belki ve hatta bence de iyi olur. Çook ince bir tabaka kalkacak şekilde sürülür ve bundan önce namlu iyi bir şekilde temizlenirse güzel olabilir. Ya da bunun yerine peletleri yağlamada kullanabilirsiniz. Ancak silindirde kullanılması uygun değil. Onun yerine akışkan olmayan ve tutunduğu metali bırakmayan ve aynı zamanda sentetik olmayan kauçuk esaslı yeşil gres uygulamasını tercih ederseniz çok daha iyi verim alırsınız. Hem düzenli ve yerinde bir dizel etkisi olur hem de ses konusunda önemli değişiklikler. Ben kendi silahımdan biliyorum. Benim olduğunu bilmesem bu ses benim silahın sesi değil derdim kullandıktan sonra.

• bu malzemenin metal yüzeylere taşınması içine karıştırılan yağ vasıtasıyla oluyor ve bir kere metal yüzey şartlandırıldıktan sonra epey bir süre etkisi devam ediyor(araba motorlarında 50.000 km.) yani siz yine yeşil gresi kullanabilirsiniz (diesel etkisi yerinde kalır benim tek kaygım pistonu (sert bir poliüretan olacağını zannediyorum) kimyasal olarak bozmasın pelletleri yağlamak parlak fikir aslında bu malzemeyi yağla (maliyet düşürmek için)seyrelterek pelletler en başta komple yağlanabilir

• Pelletleri yağlamak

Bu yukardaki linki incelerseniz pelet yağlama konusunda bilgi alabilirsiniz. O maddenin sürülmesi pistona yeşil gresin tutunmasını engelleyebilir. O yüzden bence tiner vs. ile iyice silinmiş yüzeye yeşil gres sürmek en iyisi.

• Official Post

Namlu için kullanılabilir ama dediğiniz gibi kalıcı olamıyor,çünkü bu malzemeler belli sıcaklıklara çıkması halinde metalle ilişkiye giriyor,biz bunun yerine bu malzemeleri pelley yağlamakta kullanıyoruz,hız konusuna oldukça katkı sağlıyor,bunun yanında yüksek hızlı silahlarda namluya kurşun sıvanmasını da engelliyor,

Yarı sentetik olmasından dolayı Pistonlu silahlarda tavsiye etmiyoruz,çünkü disel etkisini %70 civarında ortadan kaldırıyor,fabrika verisi ve ölçümlerde 900fps olan bir silaha uyguladığımda hızın 700 fps lere düştüğünü gözlemledim.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?