Diana 350 Magnum Tuning (Vortek ProGuide 2)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kontrolsüz güç, güç değildir. 350 Magnum hem güç hem de isabet açısından eşsiz bir dengeye sahip olduğu için çoğu üstadlar için efsane bir tüfektir ve üreticilerin model olarak kullandığı bir tüfektir. Sadece güce kanmayın derim. İsabetli bir tüfek her zaman güçlüden iyidir bana göre. :thumbup:

• Tüfeklerdeki pnömatik ya da gazlı güç sistemi olan tüfeklerin yay ile alınabilecek gücü üretmek için daha fazla kurma kuvveti istediğini biliyorum. Ayrıca yayın üzerindeki yağın mikron seviyelerinde piston kısmına gelip detonasyon ile tüfeğin gücüne bir miktar etki ettiği de bilinmekte, nitro piston ve theoben in gasram sistemleride kurma gücünün çokluğuna karşın çabuk kavrulan piston contaları ve kurma gücüne karşın düşük kalan güç ile karşılaşılabiliyor. Ben şahsen bu nitro piston ların da ticari amaçla kafa bulandırıp alıcıyı kandırma girişimi olarak görüyorum. Ortada Weihrauch markasına bile kara leke süren hw90 gibi bir örnek var iken, nitro piston, gas ram işine hiç girmezdim.

+1 :thumbup:

• kurmak için gereken güç bu kadar büyük sorun olmamalı ben 460 magnumu yaklaşık 1 kutu pelet harcayacak kadar çok kullandım ve bir sorun hissetmedim severek ve büyük bir zevkle kurdum. Benim silahımda bir sorun mu var (2. el almıştım) yayın gücünün düştüğünü yada bir sorun olduğunu başka nasıl anlayabilirim. Bana bi ölçü verebilirmisiniz.

• Dianalar güçlü olmalarına rağmen kolay kuruluyorlar, özellikle yandan kurmalı modellerini kurması çok kolay.
    sanırım bu mühendislerin iyi tasarımları ile alakalı kurma mekanizması açısı ve kurma kolunun uzunluğu ince hesap edilerek tasarlanmış.

• kurmak için gereken güç bu kadar büyük sorun olmamalı ben 460 magnumu yaklaşık 1 kutu pelet harcayacak kadar çok kullandım ve bir sorun hissetmedim severek ve büyük bir zevkle kurdum. Benim silahımda bir sorun mu var (2. el almıştım) yayın gücünün düştüğünü yada bir sorun olduğunu başka nasıl anlayabilirim. Bana bi ölçü verebilirmisiniz.

Silahınızda bir sorun yoktur rahat olun :) Ben de 350 yi kırarken pek sorun yaşamıyorum, önemli olan teknik. Yaylılarda Tuning alanında sadece bir kriter kurma eforu. Kimisi azalsa da olur azalmasa da olur der kimisi artsın yahu pazu yapıyoruz der ;şrofls;. Göreceli bir kriter...

• yani kolay kurulııulroy nyay sammuş olması ya da seamknın boşluk yapması anıeg anmallmiyor, epki ilerde olağan aşınm ve tamir duurmunu nasıl anlayacağım