HATSAN MOD125 İN NAMLUSU VİDALIYMIŞ!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • eski hatsan mod125 5.5mm tüfeğim üzerinde çalışmalar yaparken(namlu ve yayı haricinde tüfek falan kalmadı #hims ), namlu ile gövdeyi birleştiren büyük geçme vidayı çıkarınca; namlunun, kalibrenini yazdığı köşeli parçayla vidalandığını ve rahatça sola döndürülerek çıkarılabildiğini gördüm.

bence bu tüfekte, ikinci bir kalibre namlu alınarak tek tüfekte çift kalibre olarak da kullanılabilir :thumbup: ....selamlar.....

not:ben eski 5.5mm lik mod125 imin namlusunu ve yayını ilanlar bölümünde satışa çıkardım, bilginize. ;d;

[img=http://img108.imageshack.us/img108/2595/img0001hm6.th.jpg]

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen mrt.trn ().

• Sökülmesi gereken vida nerede acaba ? fotoğraf ile anlatmanız mümkün mü acaba ve birde dönüş yönünü iyice izah edebilir misiniz. Benim mod 125 imde dağınık halde keçe bekliyorum şu an. Kolay bir şeyse eğer namlu arayışına girerim.

• vida kundağın altında kalıyor, önce kundağı sökmelisin. namlu kırıldığında, etrafında döndüğü, namlu ile gövdeyi birleştiren kalın vida. yanında ufak bir vida daha var. önce onu söküyorsun, daha sonra büyük olanı. daha sonra namluyu vida çevirir gibi sola cevirip köşeli kısmından(kurma levyesinin bağlı olduğu kısım) çıkarıyoruz, hepsi bu...ilk bakışta birbirine kaynaklı gibi görünüyorsada, çok rahat çıkıyor, bende tesadüfen farkettim...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt.trn ().

• Tüfeğim zaten en ufak parçasına kadar sökülmüş durumda ama ufak vidayı göremedim.

Vaktiniz olurda ufak vidayı fotoğraf ile gösterebilirseniz sevinirim. kendimi kötü hissttim :( Nerede bu vida?

• şu an tekrar fotoğraf çekemiyorum, çünki silahın namlu ve yayı haricinde diğer kısımlarını çöpe attım ;lol;

silahın kundağını söktükten sonra, (vidanın tornavida ile döndürülecek kısmı silahın sol yanında), namlunun kırılırken etrafında döndüğü, kalınca bir vida(pim vida karışımı bir şey). bitişiğinde onun açılmasını engelleyen, minik bir vida daha var.

yani özetle namlu kısmını gövdeden ayırmak için sökülmesi gereken kalın pim veya vida...

resimde görülen namlunun sonuna doğru yarım ay şeklinde oyuğu var, pim oradan geçerek namlunun kalibrenin yazdığı köşeli kısımda sabit kalmasını yani dönmemesini sağlıyor, hakkaten çok basit bir şey...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt.trn ().

• Tamamdır. Siz vida dediğiniz için sürekli vida aradım :) Küçük pimi söktüm ama büyük olan kıpırdamadı.

Evde yeterli alet edevat yok. Sonra tekrar deniycem. Teşekkürler

• önemli değil.... :)

bence bu namlu değişimi olayı mod125 ciler için bir devrim olabilir, tek silahta bir kaç kalibre kullanmak zevkli olur herhalde.... ;d;

• Official Post

webley longbow sahibi olupda namlusunu bu şekilde sökebilen varmı????

"ihtiyar" Ülkü abinin Longbow un namlusunu ben değiştirdim,orijinal namlusu 5,5mm idi ve namludan pellet i geçirince,pellet tanınmayacak hale geliyordu,namluyu silahtan söküp,silaha bağlanan bloğundan namluyu tornada çürüterek düşürüp,yeni namluyu bu bloğa göre işleyip,sıkı geçme - Loctite ve pim ile sabitleyip,sonrasında parlatılma ve siyah asit boyama ile tamamladım,gayet güzel oldu.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?