SMK'ya Modifiye çalışması "Avcıhoca"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • airgunturk.com/attachment/2281/
    Tüfeğe sağ yandan bakış bipod'un duruşu
    airgunturk.com/attachment/2282/
    Yine takdirinize ,yeni tasarım bibod'un başka bir açıdan görünümü
    airgunturk.com/attachment/2283/
    Yanak için kullandığım sünger
    airgunturk.com/attachment/2284/
    Bibod'un kapanmış şekli
    airgunturk.com/attachment/2285/
    Bibod'un kundak içinde duruşu kavisli şekilde yaydan çekerek sıkışıyor tatlı sıkı bir sıkışma kullanmak istenirse açılıp atışa devam ,arkadaşlar tabiyi acele ve imkanlarla sınırlı olan bir çalışmam ayrıca tüfeğin kundağı alt yapı olarak kullanmaya müsait değil gönül isterdi yeni kundak yapayım ama böyle fikirleri denem fırsatı oluşturması açısından iyi olur diye düşündüm inşallah faydalanırsınız
    airgunturk.com/attachment/2286/
    airgunturk.com/attachment/2287/
    ısıtıp şekil verdiğim kalın etli plastik borudan yaptığım ayak ,lakin tüfeğe tutturmamda çok çok basit oldu bunu daha farklı bir yöntemde düşünüyordum ama evde düğün hazırlığı vardı acele davrandım kusuruma bakmayınız arkadaşlarım
    airgunturk.com/attachment/2288/
    airgunturk.com/attachment/2289/
    Tüfeği namlunun orta kısmından tutsanız bile, bibod geriye gelip kurmayı engellemiyor
    airgunturk.com/attachment/2290/
    Tüfeği doğru bir şekilde kurarken de bibod zaten bir engel teşkil etmedi

• bu bizim 50 liralık smk değil mi ? ben pek inanamadım . baya geliştirmişsiniz güzel olmuş aslında havyanın ucuyla tüfeğe biraz motifler de eklenebilirdi. mesela alev resmi gibi ejder filan yapılırsa tam modifiye olur
    :thumbup: :thumbup:

• airgunturk.com/attachment/2291/
    Dürbün aparatının duruşu
    airgunturk.com/attachment/2292/
    Tüfeğin kurulu hali ve bipod'un duruşu

Arkadaşlar imkanlar dahilinde zaman sıkıntısı ve ev aile ortamı müsade edebildiğince uğraştım acele davrandım çünkü kız kardeşim evleniyor umarım hatalarımı görmezden gelirsiniz saygılar sevgiler
    Nucleex kardeşime ve Cebrail ustama yardımlarından ötürü tekrar teşekkür ederim

• Elinize sağlık hocam. Çalışma baya farklı olmuş. Ayaklığın çalışma sistemi hoşuma gitti. Aynısını cfx e yapmayı düşündüm ama kundağa kıyamadığım için ellememiştim. İç aksamda ne gibi değişiklikler var peki ? Performans nasıl ?

• Official Post

Ooooooo Harikalar yapmışın Aykut, ;d;

Ellerine sağlık. ;tese;kkur

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• avcı hocam siz bu 45 ytl lik SMK B2 ye adeta hayat vermişsiniz ilk resmi görünce keleşe benzettim açıkcası teşekkürler hocam

• Gerçekten çok güzel olmuş tebrik ederim.

SMK da dürbün kızağı var mı?

Gücü nasıl bir tüfek?

Almayı düşünüyordum bende. Yayını değiştirip güçlendirmeyi düşündüm. o na uygun bir yay var mı içini sökmüşsünüz mutlaka.

• Teşekkürler arkadaşalar yüreğinize sağlık,

Smkda dürbün kızağı var gücüde tatminkar ancak,önce kundak yapılması gerekir ve tabiki piston conta ve yayla da tamamlanırsa sonucu sizi üzmez

Alıntı

Jay
    Elinize sağlık hocam. Çalışma baya farklı olmuş. Ayaklığın çalışma sistemi hoşuma gitti. Aynısını cfx e yapmayı düşündüm ama kundağa kıyamadığım için ellememiştim. İç aksamda ne gibi değişiklikler var peki ? Performans nasıl ?

İç aksamda yay ve piston keçesi ayrıca pellet yükleme yuvasındaki conta oldukça kalitesiz fakat kundaklarının yeniden yapılması şart baştan savma ,ben yaparım namlusu ve gövdesi iş görürmü dersen evet,fakat alırken deneyerek seçerek tüfeği aldım buda göz önünde bulundurulmalı

• hocam ellerine sağlık gerçekten güzel bi çalışma olmuş, senin Katresu'da eksiksiz alet edavat ve malzemelerle yapabileceklerini düşünemiyorum bile ;d; tekrar ellerine sağlık

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• ellerine sağlık hocam döktürmüşsün gene ,kolaylıklar dilerim :D