AT44 Setuskur Sıkıntı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Akşam setuskur ayarını değiştiriym dedim. Daha önce yapmıştım. Tüfek kilitlendi. Kurma kolu çok sert. Ayar yaparken ince allen soktuğumuz delik olması gereken yere gelmiyor. Sıkıntı ne olabilir?

Remington AM77RM
    Crosman 1077
    Stoeger X10 + Hawke Sports HD 3-9x40 AO
    Hatsan AT44 WX-10 LW + BSA 8-32x44
    Hatsan Mod 70 + Optima 4x20 :)

• Üst blok dürbün rayındaki vidalarla mı ayrılıyor? Gereksiz şeyleri sökmeyeyim hep dağılmasın elimizde. Şemayı buldum internette. Sökersem en azından bir araya getirebileyim diye çıktısını aldım.

Remington AM77RM
    Crosman 1077

• Eğer hiç sökmediysen ince allen sokulan deliği bir şekilde denk getirmeye çalış istersen. Kargaburun gibi bir şeyle çekicin tutulabilen yerini tutup kurcala belki denk getirirsin deliği.

Sökmeye kalkarsan tetik mekanizmasını ayırman gerekecek. at44 ü söküp takması çok basit fakat ilk seferinde yabancı olduğunuz için biraz sıkıntı olabilir. Bir sorun olursa takıldığınız yerlerin resimlerini çekerseniz yardımcı oluruz.

• 6136 Çok teşekkür ederim. İnce allen giren yeri döndürdüm sanırım bir tarafa ve sıkıştı. Akşam bakıcam. Bu arada forumda problemi aratırken at44 şemasının olmadığı yazıyordu. Ben buldum internette.

AT44-10

AT44-Tekli

Remington AM77RM
    Crosman 1077

• hobisilahta webley raider sökümü buldum. AT44'ün parçalarına çok benziyo. Tıpatıp aynısı gibi. Şemayı aslında sökmek için değil de yapamazsam servise gönderirken geri takabileyim diye aradıydım :)

Remington AM77RM
    Crosman 1077

• üst gövde tekrar birleştirirken püf noktası kurma kolunu az çekip yani tam kurulum yapmadan birleştirmek gerisini çok kolay çözebilirsiniz...

• Bu başlıkta yorum yazan herkese teşekkür ederim. Servise gönderecektim bu başlığı açmadan önce. Cesaret verdiniz. Parça artırmadan tüfeği düzelttim. :)

Remington AM77RM
    Crosman 1077

• Her zaman en iyi çözüm kişinin kendi ürettiği çözümdür bence, silahı söküp takmamak nereye kadar servise başvurmak doğru olabilirki, bir yerden başlamak lazım ve o bir yer burasıymış sizin için , deneyiminiz hayırlı olsun. ;grin; zaman ilerledikce gözü kapalı söküp toplayabilirsiniz ve en ufak bir sorunda içini açmadan bile neresinde hangi problem olduğunu algılayabilirsiniz.

Bu arada problem düzelmiştir umarım.

• Problem halloldu. Çekiç sıkışmıştı düzelttim. Gücü de artırdım. 160-110 bar arası 2 şarjör atıyor şu an. Ses baya arttı tabi iyi ki moderatörü satmamışım. Biraz kullaniym setuskurla oynamadan yay üzerinde modifiye yapmayı düşünüyorum. Ayar kaçıyor çünkü önceden biliyorum.

Remington AM77RM
    Crosman 1077