ORDUMUZA HANGİ PİYADE TÜFEĞİ ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • şöyle adam gibi bi savaş çıksa , düşman belli olsa valla düşmanın halini hiç düşünemiyorum, her halde bizim forumdan çıkan milis kuvvetleri bile tek başına bir orduya yeter gibime geliyor. ;box;x bizim millet kadar hastalık derecesinde silah seven ve anlayan yerine göre cerden çöpten tabaca bile imal eden bir millet varsa söyleyin bende bileyim :thumbup:

öyle bir çıkar ki.... hemde neler çıkar neler
    o konuda şüpheniz olmasın
    pokundan bomba yapacak arkadaşlar var kafanızı yormayın
    Her Türk Asker Doğar

1) Çerden çöpten yapılmış silahlarla 3 arkadaş bir araya gelir, milis kuvvet diye.
    sonra 3 artar 5 olur... 5 artar 10 olur... 10 artar 100 olur...
    Belki başlarında Çerkez Ethem olur...
    Başta herşey güzel olur, iş ciddiye binince vatana millete köstek olur...
    Faydadan çok zarar olur...

2) Seferberlik olur, celp gelir istesen de istemesen de vatan borcudur gidersin,
    yada celb in dışında kalır, gönüllü olur gidersin...
    Kışlanın kapısından girdiğin anda TSK ya dahil olursun.
    Devlet kamuflajından, silahına, techizatına hatta çamaşırına kadar verir,
    seni vatanın savunulması için oluşturulabilecek en iyi organizasyona dahil eder.
    sende görevini yapar vatanına hizmet edersin.

(Sizin mesajınızda birincisine benzer bir şey okuduğum için uyarmak istemiştim ama anlaşılmamış...)

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun en sıkıntılı döneminde kurtuluş savaşı
    çerden çöpten silahlarla, milis kuvvetler tarafından mı kazanılmış?
    1. inönü zaferi çerden çöpten silahlarla mı kazanılmış?
    2. inönü zaferi çerden çöpten silahlarla mı kazanılmış?
    Türk tarihinin son savunma savaşında, Sakarya da Türk askeri çerden çöpten silahlarla mı düşmanın karşısında durmuş?
    Büyük Taruzda Türk askeri çerden çöpten silahlarla mı hücuma geçmiş?

Şimdi sizlere soruyorum: Türk tarihinin en sıkıntılı dönemlerinde bile durum böyleyken,
    sene 2008 de devletimiz milletimiz bu kadar yol kat etmişken,
    çerden çöpten silahlarla milis kuvvetler mi kurulur, yoksa TSK ya dahil olup tam techizatla vatan savunmasına destek mi olunur?

Asıl anlatmak, ifade etmek istediğim nokta heralde şimdi anlaşılmıştır...
    Bu açıklamayı ilk yazdığım mesajın anlaşılmadığını düşünerek yapıyorum...
    Kimseyi eleştirmek amacında değilim, haddim de olmaz...
    İsterim ki; böyle milli konularda birşeyler yazarken daha dikkatli olalım...
    Küçük de olsa bir polemik oluştuğu için ve konu da böylece dağıldığı için arkadaşlarımdan özür dilerim.
    Saygılar.

• Bunun adı polemik değil bilgi ve fikir alışverişidir.Tartışma kişiselleşir, saygısızlaşır ise polemik olur.

1. Kurtuluş savaşı mücadelesindeki kullanılan silah ve mühimmatın neler olduğu , hangi şartlarla cephelere nasıl ulaştırdığı konusunu tartışmak istemiyorum.Çünkü bu konuda bilgi birikimim fevkalade yeterli.

2. Kurtuluş savaşında daha doğrusu milli mücadelede İnönü de, 22 gün süren Sakarya da savaşan ordu mensubları gene bu milis güçlerdir. Milis güçlerinide vaktinde oluşturan gene ordu mensuplarıdır.Tralbusgarp ta paşamızın harekat anlayışını hatırlayalım

3. 2008 yılında ABD ve Avrupa tarafından kuşatılmış, dış desteğini yitirmiş bir T.C. savaşa girerse düzenli birliklerin dağılması sadece 3 yada 4 gün sürecektir.Bu dakka dan sonra organize olarak hareket edebilecek seviyede herhalde ancak Bölük seviyesinde birlik kalabilecektir.Onlarında lojistiği sıfır olacaktır ayrı bir konu

4. Böyle bir durumda size celp kağıdının ulaşabileceğini sanmıyorum, hadi diyelim ulaştı katılacağınızın birliği yerinde bulabileceğinizi hiç sanmıyorum.

5. Peki o zaman ne yapacaksınız.?

I. Dünya savaşı kaybedilince Mustafa Kemal kendisine ; artık savaş bitti diyen Mareşal Limon Van Sanders e --Yoo bitmedi emrimdeki askerlere dağlara çıkıp son mermime, son subayıma kadar mücadeleye devam edicem dediğini hatırlıyorum
    Mevzu aslında derin ; Ruslara karşı yıllarca çar çöp silahlarla mücadele eden Afganları, Çeçen gerillaları. Binlerce tonluk bombaya , dünyanın en güçlü ordusu ABD lerine gene Çar çöp silahlara galip gelen Vietnam insanına dikkat edelim.
    Türk insanı koyun gibi güdülüyor.Hemde kendi devleti tarafından ama farkında değil.Bir piyade bölüğündeki er G-3 ten başka silah kullanmayı bilmiyor.O da topu topu 3 mermi atmış kendi silahının sesinden korkar.
    Ne bilim fikirlerinize katılmadığımı belirtiyim.

• önce şunu ifade edeyim cerden çöpten silahderken bu insanımızın yeteneğini belirtmek içindi. savaşa bu silahlarla girelim yada savaş çıkaralım gibi bir şey anlaşıldıysa yanlış anlaşılmıştır .
    birde şu milis kuvvet işine gelince evet bu ülkeyi milis kuvvetler kurtadı. kim aksini idda ederse ispatla yükümlüdür
    bu arada sakarya meydan muharebesi 1. inönü 2. inönü zaferlerinide milis kuvvetlerin yardımıyla kazanıldı .
    cumhuriyet kurulmadan , önce osmanlının son zamanlarında , cumhuriyetin ilk yıllarında bu ülkede savaş uçağı imal edilyordu ve dünyada denizaltını savaş silahı olarakkullanan ilk millet bizim milletimizdir sayın bat. biz silah teknolojisinin ne olduğunu, savaşların nasıl kazanıldığını çok iyi biliyoruz ama nasıl kaybedildiği hakkındada son zamanlarda bayağı bi bilgi sahibi olduk merak etmeyin. ;kffx;

hamdım piştim yandım oldum.

• konu dağılmıştır yanlış anlaşılmalara gerek yoktur.son olarak pamukoğlu paşanın bir tv oturumunda söylediği şu söz ile konuyu kapatmak isterim ."dünyanın hiç bir yerinde hiç bir millet düğüne gider gibi kına yakıp davulla zurna ile oğullarını askere yollamaz, hiç bir ana oğluna askeri terimleri isim olarak takmaz (mesela benim adım ilker yani ilk asker anlata bilirseniz anlatın ecnebi bir anaya benim adımın ne manaya geldiğini ).memleketin müdafası gerekli olduğu bir durumda ,celbe gerek kalmadan kendiliğinden gelen gönüllüleri konya ovası almaz .içlerinden 70 yaş üzeri olanlardan birine kaza ile ne işin var burda diye sorulursa ,alacağınız cevaptan sonra bir daha bu konularda kimseye bir şey soracak durumunuz olmaz . " yüreğinde vatan millet sevgisi olan bu uğurda her türlü fedakarlığa hazır tüm kardeşlerime saygılarımla selamlarımla

• konu dağılmıştır yanlış anlaşılmalara gerek yoktur.son olarak pamukoğlu paşanın bir tv oturumunda söylediği şu söz ile konuyu kapatmak isterim ."dünyanın hiç bir yerinde hiç bir millet düğüne gider gibi kına yakıp davulla zurna ile oğullarını askere yollamaz, hiç bir ana oğluna askeri terimleri isim olarak takmaz (mesela benim adım ilker yani ilk asker anlata bilirseniz anlatın ecnebi bir anaya benim adımın ne manaya geldiğini ).memleketin müdafası gerekli olduğu bir durumda ,celbe gerek kalmadan kendiliğinden gelen gönüllüleri konya ovası almaz .içlerinden 70 yaş üzeri olanlardan birine kaza ile ne işin var burda diye sorulursa ,alacağınız cevaptan sonra bir daha bu konularda kimseye bir şey soracak durumunuz olmaz . " yüreğinde vatan millet sevgisi olan bu uğurda her türlü fedakarlığa hazır tüm kardeşlerime saygılarımla selamlarım.

İşte bu kadar. Helal olsun.

• l

konu dağılmıştır yanlış anlaşılmalara gerek yoktur.son olarak pamukoğlu paşanın bir tv oturumunda söylediği şu söz ile konuyu kapatmak isterim ."dünyanın hiç bir yerinde hiç bir millet düğüne gider gibi kına yakıp davulla zurna ile oğullarını askere yollamaz, hiç bir ana oğluna askeri terimleri isim olarak takmaz (mesela benim adım ilker yani ilk asker anlata bilirseniz anlatın ecnebi bir anaya benim adımın ne manaya geldiğini ).memleketin müdafası gerekli olduğu bir durumda ,celbe gerek kalmadan kendiliğinden gelen gönüllüleri konya ovası almaz .içlerinden 70 yaş üzeri olanlardan birine kaza ile ne işin var burda diye sorulursa ,alacağınız cevaptan sonra bir daha bu konularda kimseye bir şey soracak durumunuz olmaz . " yüreğinde vatan millet sevgisi olan bu uğurda her türlü fedakarlığa hazır tüm kardeşlerime saygılarımla selamlarımla

aleykum selam :thumbup:

• konu dağılmıştır yanlış anlaşılmalara gerek yoktur.son olarak pamukoğlu paşanın bir tv oturumunda söylediği şu söz ile konuyu kapatmak isterim ."dünyanın hiç bir yerinde hiç bir millet düğüne gider gibi kına yakıp davulla zurna ile oğullarını askere yollamaz, hiç bir ana oğluna askeri terimleri isim olarak takmaz (mesela benim adım ilker yani ilk asker anlata bilirseniz anlatın ecnebi bir anaya benim adımın ne manaya geldiğini ).memleketin müdafası gerekli olduğu bir durumda ,celbe gerek kalmadan kendiliğinden gelen gönüllüleri konya ovası almaz .içlerinden 70 yaş üzeri olanlardan birine kaza ile ne işin var burda diye sorulursa ,alacağınız cevaptan sonra bir daha bu konularda kimseye bir şey soracak durumunuz olmaz . " yüreğinde vatan millet sevgisi olan bu uğurda her türlü fedakarlığa hazır tüm kardeşlerime saygılarımla selamlarımla

Aynen katılıyorum : benimde ifade etmekte zorlandığım birçok şey böylece sonuçlandı...
    .
    .
    Özellikle Kurtuluş Savaşında yapılan muharebelerle ilgili yeni bir konu açılırsa ben doğru bildiklerimi açılacak yeni konu başlığı altında ispatlamaya hazırım...
    Saygılar

• kurtuluş savaşı ve cephelerle ilgili sayfa acmak isteyen bilgi paylaşımını sağlamak isteyen olursa acabilir tabiki...günümüz savaşlarının senaryosunu en iyi metal fırtına kitabını önerebilirim kafanızda canlanması icin arkadaşlar...ama exadora, bayayhana ve ilker abiye yerden göğe kadar haklısınız demektende ileri gidemem...kurtuluş savaşı ve diğer cephelerdeki savaşlarımız, dünya üzerindeki savaşlarla ayrıyetten ilgili alakı araştırmacı ve ilgimi ceken konular olduğu icin bu zamanlık bilgi birikimime dayanarak kurtuluş savaşımızda düzenli ordumuzun yanında milis kuvvetlerden oluşan bölüklerinde emir komuta zincirinde hareket etmeleri icin başlarına verilen yüzbaşı ve teğmenlerle hareket ettiklerini gayet acık ve net biliyoruz...bunuda inkar edemez kimse.bu savaş ordumuz ve milis kuvvetlerinde yardımıyla kazanılmıştır.iclerinden bir faktör olmasaydı ne olurdu bunuda gayet iyi biliyoruz.ben burda yunanca ingilizce karışık bişeyler yazardım exador ordan ingilizce cevap verirdi...yani uzatmanında anlamı yok ilker abim zaten noktayı koymuş.bu konu üstünde söylenicek başka bişey yok kanaatimce.ama kurtuluş savaşlarını konuşmak istiyorsanız bu sayfa adı altında biraz gereksiz.cünki burda modern Türk ordusuna hangi silah daha uygun onu konuşuyoruz...

Hainlere verecek canımız cok ama toprağımız YOK...

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

;tufey#egeteam.png ;tufey#

• türk askerine en uygun olan silah kullandığım ve teferruatsız bir silah olan H&K 33 5.56mm dır ki tsk da bunu seçti sanırım 5.56 silahlar bir mod 125 gbi tepiyor bunu seviyorum

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• TSK ordu envanterindeki silahı h&k 416 la değiştirdi adınıda mehmetcik-1 koydu mke yapımı...

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

• TSK ordu envanterindeki silahı h&k 416 la değiştirdi adınıda mehmetcik-1 koydu mke yapımı...

alemsin valla konunun en başında bunu yazmıştık , mehmetcik 1 ler 416 hk lardan daha üstün çünki modify edilmiş,(mke nin iddası valla ben bilmem) bir kaç ay önce basın tanıtımı yapıldı , bildiğim kadariyle silahın 7.62 keskin nişan versiyonu ve 5.56 piyade ve carbin versiyonu var zaten başlığıda bu silahtan dolayı açmıştım. saygılar :thumbup:;):whistling:

• Tsk ordu envanterindeki silah dediler bende cevap verdim bayayhan ..napim #hims;şrofls;.

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)