Diana 54 için hangi dürbün ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selam.

Diana 54'ün menzilini hesaba katarsak, uzak atışlar için Diananın 4-16x42 dürbünü mü yoksa 6-24x42 olanı mı daha iyi olur. Yoksa 3-9x40lık hawke HD yeterli midir?

• Emir Bey diana 4-16x42 dürbün mod 54 üzerinde dagılır.pcp dürbünüdür o offical sitesine girerseniz darbeye dayanıklı olmadıgını göreceksiniz. diana 3-9x40 deseydiniz o olurdu yaylı tüfek sertifikası mevcut ayrıca uzun mesafeler için arkası yüksek tek parça ayaklardan almanız gerekir diana yada BKL gibi şimleyip arkayı yükseltmeye kalkarsanız dürbünde problem yaratır mod 54 kulanıcıya yansımasada dürbün çok ciddi bir tepme yansıtır

• Emir bey diana 4-16x42 dürbün mod 54 üzerinde dağılmaz. diana distributoru av doga dan Mehmet ali bey den mod 54 u bu durdunle almıstım. Mehmet ali bey dürbünü bu silah ile 1 yıl garantili olarak satmıştı. Sonuc : tüfeği bir yıl kullanıp sattım, dürbün ile ilgili hiçbir sıkıntım olmadı, ama 6x24için birsey diyemem...

• Emir bey diana 4-16x42 dürbün mod 54 üzerinde dağılmaz. diana distributoru av doga dan Mehmet ali bey den mod 54 u bu durdunle almıstım. Mehmet ali bey dürbünü bu silah ile 1 yıl garantili olarak satmıştı. Sonuc : tüfeği bir yıl kullanıp sattım, dürbün ile ilgili hiçbir sıkıntım olmadı, ama 6x24için birsey diyemem...

Ben de Diana 460 magnumda kullanıyorum mod 54 den güçlü olmasına rağmen hala sağlam tık demedi.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

Mehmet Ali Bey bana da aynısını hatta dampa ayağa gerek olmadığını söylemişti. Dürbünün dağılacağı gibi bir şüphem yok. Dampa ile kullanacağım büyük ihtimal. Benim merak ettiğim 16x gayet yeterli midir yoksa almışken 24x mi alınmalı ? Arada fazla fark yok çünkü. Teşekkürler.

Emir Bey diana 4-16x42 dürbün mod 54 üzerinde dagılır.pcp dürbünüdür o offical sitesine girerseniz darbeye dayanıklı olmadıgını göreceksiniz. diana 3-9x40 deseydiniz o olurdu yaylı tüfek sertifikası mevcut ayrıca uzun mesafeler için arkası yüksek tek parça ayaklardan almanız gerekir diana yada BKL gibi şimleyip arkayı yükseltmeye kalkarsanız dürbünde problem yaratır mod 54 kulanıcıya yansımasada dürbün çok ciddi bir tepme yansıtır

Ben sitesinde böyle bir ibare göremedim maalesef. Diana lock down ya da bkl nin açılı ayaklarına gerek var mı bilmiyorum. Her diana da namlu düşmesi (barrel droop) aynı derecede olmayabiliyor araştırdığım kadarıyla. Umarım benimkinde de hafif bir düşme vardır.

Size de teşekkürler yorum için. 54 460dan güçsüz olsa da raylı sistem sayesinde dürbüne daha fazla darbe iletiyor bildiğim kadarıyla. Siz ne tür ayak kullanıyorsunuz?

• Nikko Stirling Gold Crown tek parça ayak kullanıyorum.

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• MOD 56 ve 350 de kullandığım için dayanıklı olması açısından Diana dürbün seçin derim. Kullandığım için, raylı sistem de söylediğinizin tersine dürbüne daha az darbe yansıyor. Dianaların çoğunda namlu düşüklüğü oluyor. Bu nedenle hem çok sağlam hem de 1mm açılı olması nedeniyle diananın orj. tek parça ayağını alın. Yaylıları sattım ayağı kullanmadım isterseniz benden alın :) Diana 16 ile 24 çap olarak aynı ve dayanıklılık fark etmiyor. İsterseniz bende kullanılmış 16, kutusunda tam anlamıyla yeni 24 de var. Paylaşım derken pazarlama oldu :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen schfrhnd ().

• Nikko Stirling Gold Crown tek parça ayak kullanıyorum.

Teşekkürler Halil Bey.

MOD 56 ve 350 de kullandığım için dayanıklı olması açısından Diana dürbün seçin derim. Kullandığım için, raylı sistem de söylediğinizin tersine dürbüne daha az darbe yansıyor. Dianaların çoğunda namlu düşüklüğü oluyor. Bu nedenle hem çok sağlam hem de 1mm açılı olması nedeniyle diananın orj. tek parça ayağını alın. Yaylıları sattım ayağı kullanmadım isterseniz benden alın Diana 16 ile 24 çap olarak aynı ve dayanıklılık fark etmiyor. İsterseniz bende kullanılmış 16, kutusunda tam anlamıyla yeni 24 de var. Paylaşım derken pazarlama oldu

Teşekkürler Erhan Bey. Paylaşım derken pazarlama olmuş biraz evet :) Şaka bir yana sizi tenzih ederim ama forumdan yaptığım bir alışverişte can sıkıcı olaylar yaşadıktan sonra bir daha görüp incelemeden 2. el ürün almama niyetindeyim. Diananın ayağı orijinal dampa ile aynı fiyatlarda. RWS nin de aynı sistem fakat ringleri tek vidalı modeli var 1/3 fiyatına. UTG nin de açılıbir bloğu var üzerine tekrardan ayak takmanız lazım. Neyse biraz yorumları inceleyip bakacağız artık :)

• 4-16x 42 olanı Diana panter üzerinde yatagun dampa ile hoyratça kullandım. Hiç bir sorun yaşamadım. ( Piknikte mangalı dürbünün üstüne düşürünceye kadar :rolleyes: )
    Sizin silahınız şüphesiz daha güçlü ama yine de sorun olacağını sanmıyorum. Ayrıca Mod 54 bile olsa yaylı için daha fazla büyütmeye gerek olmadığını düşünüyorum.