Diana P1000s

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Cal. 4,5mm/.177 : 350 m/s - 1150 fps

Cal. 5,5mm/.22 : 290 m/s - 950 fps

Yukardaki değerler Diana P1000s fabrika verileri.

Güç olarak gayet mâkul gözüküyor. Bir kaç yorum yazılmış tüp sökülerek dolum yapılıyor bu sebeple tercih etmeyiniz diye.

Ancak tüketici olarak ek bir aparata gerek duymadan tüpü sökerek doldurmak bana göre gayet mantıklı.
    Keza yedek tüp aldığınız zaman son derece pratik bir şekilde kullanabilme imkanınız mevcut.
    Tüp arıza hava kaçırma-arıza vs.. durumlarında ise tüfeği komple servise göndermek mi yoksa sadece tüpü sökerek tüpü göndermek mi bir son tüketici için mantıklıdır ?

Bu marka için değil tüm tüpü sökülen model ve markalar için bu fikrim bakiidir.

Başka bir forumda her atıştan sonra emniyete geçtiği yazılmış. Bunun için mi alınmaz ? Yoksa bu tüketici için extra bir güvenlikmidir? Elinizde 300 bar taşıyorsunuz...

Yapılan yorumlarda elbetteki ustaların bir bildiği vardır. Lütfen özellikle bu konu hakkındaki bilgileri detaylı bir şekilde paylaşırmısınız ? Niye ?

Diana P1000s bana göre ek dolum aparatı gerektirmiyen (scuba dolum aparatı kendi sitesi ve youtube incelemelerinde kutu içinden çıkıyor.)
    Her atışta güvenliğiniz için emniyete geçen, namlu ucu eki ile beraber gelen, sadece dürbün ve dolum tercihinize bağlı olarak pompa yada scuba tüp masrafınızla kullanılabilecek bir tüfek.

Performansını gene youtube dan izlediğim kadar adamlar domuz vurmuş modifiye varmıdır bilinmez, Başka bir videoda kuş avı ..

Domuz avı video :
    1- www.youtube.com/watch?v=U7rAHcPB0es‎
    2- www.youtube.com/watch?v=WhaS3aLOgLo‎

Kuş avı video :
    www.youtube.com/watch?v=IO2AwfuzWPo‎

Elbetteki fiyat makul bir fiyat değil. :thumbdown:
    Elbetteki bu fiyata üzerine 5-10 koyup başka bir model alınabilir. :sleeping:
    Yerli malı düşünülebilir. ;$.,
    Alan kullanan yok deneyimlerini okuyamıyoruz kabul..

Ustalardan ricam Neden bu tüfek alınmaz ? :him:s

• Neden alınmasın bal gibi alınır. Şahsen temmuzdan sonra benim envantere girer

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Tek derdi tüpü takar ken dış atlatma riskiniz.aynisi sorun hw100 serisinin ilk modellerinde vardı dış atlayinca komple blok degismesi gerekiyordu.sonraki yeni uretim lerle hızlı doluma gectiler.dikkat eşim diyorsan alınır tabi neden olmasın. Sonuçta bir Diana! Zaten malesef herkez birkaç marka etrafında dönüyor. Alınacak şahane tüfekler var.

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• Bir kaç yorum yazılmış tüp sökülerek dolum yapılıyor bu sebeple tercih etmeyiniz diye.

Ama bu tüpü belki gün gelecek 4-5 defa söküp takacaksınız, blok alüminyumdur muhtemelen, yani daha az sökme ihtimaliz olsa, atıyorum 2 ay gitse tüpteki hava :) problem olmaz derdim ama..
    Sürekli sürekli söküp takmak bence hiç normal birşey değil, bir süre sonra dişlerde problem çıkacaktır, Sinan'ın dediği gibi, ne kadar dikkat ederseniz edin bence olumsuz bir durum ve sırf bu yüzden seçenekler arasından elenmesi normal..

Ancak tüketici olarak ek bir aparata gerek duymadan tüpü sökerek doldurmak bana göre gayet mantıklı.
    Keza yedek tüp aldığınız zaman son derece pratik bir şekilde kullanabilme imkanınız mevcut.

işte bu dediğiniz tam olarak o beğenmediğimiz Hatsan'da var mesela, tüp doluda olsa ayrıca söküp, yada yedekteki tüpü doldurup hazırda bekletebilrsiniz, ama bu tüfekteki gibi dolum için sökme mecburiyetiniz yok ;)

Bence; İlla ki değişiklik aranıyorsa daha kullanışlı başka tüfekler tercih edilebilir..

• Bir aparatla bu tüfeğe çıkarmadan dolacak bir tüp takılamaz mı?

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• biraz uğraştırır ama yapılabilir.cok ince bir torna işçiliği var uğraşmaya değermi ? bence değmez!bir süre sonra diana pcp lerde hızlı doluma gececektir.bence beklenmeli yada başka bir pcp alınmalı.

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• Benim hayatımda görüp kullandığım en kötü işçiliğe sahip alman ürünü.
    Bir tanıdığım inatla gidip aldı şimdi pişman.
    Hw nin yanında bence hatsandan pek farkı yok.
    O paraya kesinlikle değmez.
    Şimdiye kadar kullandığım en kötü işçiliğe sahip silahlar içinde yer alabilir cidden.ki tüm markaları az çok bilen biri olarak.
    Tabi bunlar benim şahsi görüşlerim

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Ben de bir ara bu tufege kafayi takmistim ama sonra hw100 aldim rahat ettim. Fark cok acik ortada

Fortis Fortuna Adiuvat

Weihrauch HW100
    Tac Vector 6-25-56