Dominator 200 hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çok değerli forum üyeleri tekrar merhaba,

Bir önceki sohbetimizde Hatsan Dominatör'ün 80 metreden soda şişesini kırabildiğini yazmıştım. En son denemelerimde yaklaşık 93 metreden (benim adım hesabıma göre 93 metre, Google Eatrh'e sorarsanız 95 metre) rakı şişesini de kırmayı becerdi. Bir sonraki denemeyi ~ 110 metre mesafeden yapmaya (şişeyi görüp vurabilirsem tabi :p) niyetliyim kısmet olursa. Böylelikle kabaca bir üst sınır bulabilirim belki :)

Forumda çok daha uzun mesafelerde şişe tahribatı yapan yaylı tüfek kullanıcıları olduğunu okuduğum için, ben de dominatör'ün bu mesafeyi biraz daha artırabileceğini ümid ediyorum.

Herkese selam ve sevgilerimle,

Ergin.

- HW 100 T (5/6); 5.5 mm [4x16 Nikko Stirling Gameking] --> BTtal boy tüp taktık :)
    - Hatsan Dominator 200W; 5.5 mm [Diopter Gez - Arpacık]
    - Hatsan Galatian II; 5.5 mm
    - ASG (Steyr M9-A1); 4.5 mm BB, CO2

• Merhaba sevgili forum dostları,

En son denememde Dominator yaklaşık 130 metreden bir adet soda şişesini de kırmayı becerdi (Crosman Premier Hollow point). Kolonya şişesine diş geçiremedi :) Ya da ben şişeyi ortalayamadım (40 tane atıp, anca bir tane vurunca), kolonya şişelerinden cam sesi geldi ama, herhangi bir tahribat göremedim. 130 metrenin üstüne denemeye değer mi bilmiyorum, herhalde burada bırakmak mantıklı olur :) Herkese hayırlı akşamlar dilerim.

Ergin.

- HW 100 T (5/6); 5.5 mm [4x16 Nikko Stirling Gameking] --> BTtal boy tüp taktık :)

• Sayın Ergin bey neye niyet neye kısmet, dominatöre niyetlenip mod 99 la ikilemde kalıp, x20 aldım.
    Fakat bu başlık dominatör almayı düşünen arkadaşlar için kullanım safhalarını paylaştığınız için sayenizde güzel bir başlık olacağa benziyor.
    130 metre için crossman hollowpoint yerine domed bir pellet kullanırsanız o mesafeye daha yüksek enerji taşır. Chairgunda yaptığım kaba hesaplamaya göre jsb exact' ın o mesafeseki enerjisi crossman HP den iki kat fazla. Dominatörün namlu çıkış enerjisi 20.2 ft/lbf baz alınarak hesaplandığında 150 yard da Crossman pellet 3 ft/lbf - jsb pellet 6 ft/lbf enerjiye sahip buda çoğu şişeyi kırmak için yeterli.

Huğlu koop. 1989 superpoze 12 gauge
    Mke yavuz 16 compact TE05 series 9X19p
    Stoeger x20 suppressor + 4x32 stoeger
    Zoraki hp-01 light 5.5mm + bushnell 3-9x40
    Hammerli firehornet 4.5mm

• Merhabalar Sayın Capo,

Ben de size teşekkür ederim, başlık sayesinde hem Dominator hakkında yazma imkanım oldu hem de esasen çok vakıf olmadığım konularda yavaş yavaş bilgim artıyor.

Evet dediğiniz gibi işin matematiğini kullanabiliyorsanız, daha doğru sonuçlar elde edebiliyorsunuz. JSB exact daha önce kullanmadığım bir saçma idi ama geçenlerde 1 kutu aldım, inş. en kısa sürede deneyip sonucu burada sizlerle paylaşabilirim.

Tüfeğiniz hayırlı olsun, kazasız keyifli atışlar dilerim. Forumda okuduklarımdan anladığım kadarıyla x20 genelde kullananın pek vazgeçemediği bir tüfek, dengesini ve atış konforunu methediyor insanlar. Umarım size de hayırlı ve keyifli gelir.

Sevilerimle.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen DataVet ().