Yİvsiz Av tüfeği Taşıması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar acil yardım
    Yıllardır silah taşırım ve uçakla yolculuk prosedürünü iyi bilirim
    ancak ilk defa Yivsiz av tüfeği aldım ve uçağa binmem gerekiyor taşınması va prosedür aynı gerçek tabanca da olduğu gibi mi av tüfeği ile uçağa binen var mı acil cevap lütfen...

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• Merhaba rkasım.. Safir t14 ude ucaga bınerken ruhsaı ile beraber havaalanında silah teslım yerine veriyorsun.. bir sorun çıkmıyor yalnız sılah kılıfında ydda kurusunda olması lazım..ınndıgın yerdede sılah teslım yerınden alıyorsun..

• Peki fişekleri nasıl taşıyoruz? Kargoya patlayıcı madde almıyorlar :(

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Bu arada Safir'in sayfasında silahın Av maksadı dışında kesinlikle taşınamayacağı yazıyor. v belgem yoksa taşıyamaz mıyım? Ne demek bu?

Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod

• fişekleri de aynı yere yani silah teslim yerine teslim edebilirsin..Silahla beraber...
    Yivsiz silahaları tasıma sekli kanunen meskul mahallerde torba veya kılıfında tasınır.Kırsal alanda ise silah acık sekılde tasına bılır..Gelelim belgeye zaten o silahı aldıysan sana bırde sılah ruhsatı vermıslersır. onunla beraber tasıya bılırsın. ama yukardaa dedıgım gıbı..Dıger belge ıse avda kullanacaklara yonelık bı belgedır.Av teskeresı.. Bu belgeyle bereber ava cıkabılırsın ffakat bu belgeye sahıp degılsen ava cıkamazssın yada dıger bı degısle av amaclı tasıyamazsın.

• Uçakta Tolga beyin dediği gibi teslim ediyorsunuz.Bunun dışında kılıfında , mermi bulunmayacak şekilde özel aracınızla bagajda gitmesinde hiç bir sorun olmuyor.

Huğlu 601 GA Otomatik, Çiftsan Sp. , Sarsılmaz 2000 Mega 9mm

• Peki silah kılıfta şarjör kılıfın gözünde diyelim. Şarjör dolu olursa sorun olur mu?

• arkadaşlar ben o soruyu sorduktan sonra bir kaç kez uçakla gittim geldim ama fişek götürmedim gerekli olduğunuda düşünmüyorum çünki hemen hemen her ilde var. ama illa da götürecekseniz tek tek sayılacağını ve ayrı bir poşete kounlacağını bilin aynı tabancadaki gibi onun için şarjörler boş olsun. anadolu jet uçuş başına her silahtan 20 YTL. alıyo bilginiz olsun bu farklı günlerde yapılan aktarmalarda her uçuşa ayrı miktar demek. ama silah arabada taşınıyorsa şarjör takılı olmaz ise dolu olup olmaması problem olmaz tabi buradaki esas kılıfnda ve kolay ulaşılabilr olmaması ile ilgili ;şrofls;.

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• ;tese;kkur Eyvallah hocam

• Peki silah kılıfta şarjör kılıfın gözünde diyelim. Şarjör dolu olursa sorun olur mu?

Yok hocam hiç bir şey olmaz.Hanım avukat ,sordum oda doğruladı.

Huğlu 601 GA Otomatik, Çiftsan Sp. , Sarsılmaz 2000 Mega 9mm

• valla bagajda taşıyorum şarjörde dolu ama kutusunda ayrı ayrı şu ana kadar hiç problem olmadı, :thumbup: bi kere uygulamaya yakalandım polisler önce şok oldu sonra bilenlere anlatınca sorun kalmadı bazısı safirleri hiç görmemiş adam yakalayınca amirim silah yakaladık deyip sevindi ama mevzuyu anlatınca şaşırdı.

hamdım piştim yandım oldum.

• Yok hocam hiç bir şey olmaz.Hanım avukat ,sordum oda doğruladı.

Süper ;keyf;:thumbup: