AT44-W10

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ben de aynı tüfeği aldım. Bugün de atıştaydım. 35 metre atışlarında 10 atışta 8 soda şisesi patlattık. 190 bardan 100 bara kadar etkili 40 atış yapabildim. Tüfek genel olarak parasının hakkını veriyor. Mod 125 'ten sonra At44'te her attığımı vurdukça mesafem artıyor. 50 metre atışlarım da oldu gayet tatminkar. Şaçmalar şişeleri bir bir patlatıyor. Kısmetse videolarını yayınlayacağım. Bundan sonra 75 metre ve 100 metre atışlarımın izlenimlerini de videolu olarak paylaşırım. Tüfeği düşünen arkadaşlara tavsiye olunur.

• Ben de aynı tüfeği aldım. Bugün de atıştaydım. 35 metre atışlarında 10 atışta 8 soda şisesi patlattık. 190 bardan 100 bara kadar etkili 40 atış yapabildim. Tüfek genel olarak parasının hakkını veriyor. Mod 125 'ten sonra At44'te her attığımı vurdukça mesafem artıyor. 50 metre atışlarım da oldu gayet tatminkar. Şaçmalar şişeleri bir bir patlatıyor. Kısmetse videolarını yayınlayacağım. Bundan sonra 75 metre ve 100 metre atışlarımın izlenimlerini de videolu olarak paylaşırım. Tüfeği düşünen arkadaşlara tavsiye olunur.

Hayırlı olsun tüfeğiniz..Sizin tüfeğiniz ilk geldiğinde tüpü 0 bar'mıydı..Benim tüfek 0 bar olarak geldi ilk doldurmada tüpte hiç hava olmaması herhangi bir sorun teşkil edermi?

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Tüfek 200 bar olara geldi, aldığım bayi güzellik yapıp, dolu gönderdi. Şu anda atış sonrası 100 bar seviyesinde bırakıyorum. 200 bar beklemesi valfe zarar verir diye biliyorum. Aynı zamanda tüfekte en en az 50 bar kalmalı diye aklımda kalmamıştı.

• 0 Bar olarak gelen tüp hakkında bilgim yok forumda pek çok şey okudum fakat bu konu hakkında bilgi oldukça az tüpün 0 bar olması neticesinde tüpü söküp mü hava basmam gerekir yoksa tüfeğe takılı halde mi?Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yorumlarda bulunursa sevinirim..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Tüfeğe takılı bar basın, forumda tüpte 50 bardan az hava bırakmayın diye yazıyordu.

• 0 Bar olarak gelen tüp hakkında bilgim yok forumda pek çok şey okudum fakat bu konu hakkında bilgi oldukça az tüpün 0 bar olması neticesinde tüpü söküp mü hava basmam gerekir yoksa tüfeğe takılı halde mi?Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yorumlarda bulunursa sevinirim..

Boşuna yorulma riskini ortadan kaldırmak için tüpü söküp dolum işlemi yapmanızı öneririm Kaan Bey, çok düşük ya da 0 hava basıncında çekiç basıncının valfi açık bırakma ve dolumun boşa gitmesine neden olma riski var çünkü.

• Cevaplar için teşekkür ederim..

Hakan Bey peki tüpü söküp doldururken o kısmını halledebilirim peki harici olarak tüpün herhangi bir yerine valfine falan müdahale yapmam gerekirmi?Sanki aklımda öyle kalmış forumda bir yorumda valfi kapatmak için yapılması gereken extra bir işlemden söz ediliyordu gibi hatırlıyorum yanılmıyorsam.. Tüpe harici bir müdahele olmadan sadece tüpü tüfekten ayırıp hava basmam yeterlimidir kafamı kurcalayan nokta burası...

• Esasen tüpü tüfekten ayırdığınızda herhangi bir işlem yapmadan tüpü doldurabilirsiniz. Ancak valf iğnesi içeri girmiş ise hava kanalı açık kalır, dolum yapılamaz. Tüpün ucuna bakarak bunu anlayabilirsiniz. Ancak bunun olması pek mümkün değil, çünkü bildiğim kadarıyla valf içinde geri gelmeyi önleyen yay var. Fazla laf kalabalığı yapmayayım, tüp çıkartılınca doluyorsa sorun olmaz. Bir şey daha: tüpü 0 basınçla hiç bırakmayın, tüp içine nem girme olasılığı daha yüksek olur ve içeride korozyon yapabilir.

• Esasen tüpü tüfekten ayırdığınızda herhangi bir işlem yapmadan tüpü doldurabilirsiniz. Ancak valf iğnesi içeri girmiş ise hava kanalı açık kalır, dolum yapılamaz. Tüpün ucuna bakarak bunu anlayabilirsiniz. Ancak bunun olması pek mümkün değil, çünkü bildiğim kadarıyla valf içinde geri gelmeyi önleyen yay var. Fazla laf kalabalığı yapmayayım, tüp çıkartılınca doluyorsa sorun olmaz. Bir şey daha: tüpü 0 basınçla hiç bırakmayın, tüp içine nem girme olasılığı daha yüksek olur ve içeride korozyon yapabilir.

Cevap oldukça tatmin edici yorumunuz için teşekkür ediyorum ifade ettiğiniz gibi işlemleri gerçekleştiricem zaten tüp yeni olduğu için iğnenin içeri kaçmış olabileceği ihtimalinide kafamdan sildim..

Aynı zamanda konu At44 hakkında taze bilgiler içerdiğinden diğer arkadaşlarada faydalı olacağı kanaatindeyim..Tecrübesi ile konuya vakıf olan tüm arkadaşlara tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum..

• At44'e sıfır ekipman yapmaya devam ediyorum..

Webley Pompa-Sıfır Alındı
    Bushnel Dürbün 6-24x50 AOEG-Sıfır Alındı
    Bsa Dürbün 6-24x50 AOEG-Sıfır Alındı (Sipariş verildi yolda)
    Hatsan Taşıma Çantası-Sıfır Alındı
    Gamo Rest-Sıfır Alınacak(yola çıkacak :))
    Dürbün Kamera Aparatı-Sıfır Alındı(Yolda)

Pcp Tüfek edinmekle iş bitmiyormuş tüfeğin bedelinden daha fazlasını ekipmana harcadım..Yaklaşık olarak bütçeden kopan rakam şu an itibariyle 1600 lira diğer muhtelif ekipman ve bench-rest hariç..

Hatsan'ın Pcp için üretmiş olduğu taşıma çantalarına 6-24x50 dürbünle birlikte rahatlıkla sığmakta çantanın iç hacminin derinliği 9 cm boyu ise 110 cm almayı düşünenler varsa bu bilgiyi aktarıyım..Taşıma çantası piyasada bulunmuyor malumunuz av tüfeği ve pompalı tüfekler için üretilmiş plastik çantalara sığmıyor ya boyları kısa oluyor yada iç plastik haznesi şekilli formlarda üretildiği için pcp tüfek oturmuyor..Sağolsun çantayı almadan evvel Aksu Av ve Yusuf beyle münazara yaparak 6-24x50 dürbün takılı halde iken sığıp sığmayacağı ihtimalide bertaraf oldu..Hatsan Pcp çanta piyasada bulunmuyor keza bir çok kişi tıpkı benim yaptığım gibi Hatsan'ı arayarak çantayı tedarik etmenin yolunu arayanlar varsa hiç uğraşmasın kesinlikle dışarıya vermiyorlar ayrıca iç piyasada bu çantalara talep olduğu fakat sadece şu an ayrıcalıklı bayilerine bu çantaların sevkiyatı yapıldığını öğrendim Hatsan'la yaptığım görüşmede çantayı bulabileceğim bayi olarak Aksu Av'ı tavsiye ettiler şahsen yine kendilerinin ne kadar elit bir müesese olduğunu tekrardan idrak ettim..Çanta için Yusuf bey'i arayarak yaptığımız görüşmede kendisi metre ile hassas ölçümler yapıp büyük çapta dürbünle sığabileceği konusunda bilgiyi paylaştı ardından çanta ertesi gün elime geçince fotoğraflar vesilesiyle bunu pekiştirmek istedim..

Tüfeğimin bir kaç fotoğrafınıda paylaşayım bari :)

• kaan güzel set yapmışsın

at 44 tactical optima 4x30 bushell dürbün hatsan pompa.......kral slug pompalı (red dot).........kral safari magum 5.5

• kaan güzel set yapmışsın

Sağol Hocam setteki diğer parçaların fotoğraflarını çekemedim henüz..

Tüfek,Pompa,Moderatör,Çanta,Dürbünler,Bipod,Bench,Kamera bağlantı aparatı ve diğer muhtelif gereçler hepsini sıfır almakla hata mı ettim bilmiyorum ama işin sonunda çok para gitti çok:)

• olsun kaan uzun yıllar kullanırsın .bence iyi yaptın .sıfır aldığı için çok daha özenerek kullanırsın

at 44 tactical optima 4x30 bushell dürbün hatsan pompa.......kral slug pompalı (red dot).........kral safari magum 5.5

• bak buda benim çanta idarelik kullanıcam 70 cm canta sağ ve sol ceplerei kestim o zma 85 cm oluyor hemen hemen

• bide senin namlu kac cm

• Namlu 5.5 mm..Tüfeğin boyu 99.5 cm..

• o zma namlu 49 cm dir büyük ihtimal uzun namlu deil galiba

• çantayı kaça aldınız bende almayı düşünüyorumda

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk