Ben hatsan mod 125 alıcam ama...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Namlunun kötü çıktığını nasıl anlatacaksın. 25 metrede 10 cm grup yapıyor.
    Diğer silahlar 2-3 cm yapıyormuş mu diyeceksin cevap hazır; Biraz daha öğren sende yaparsın.
    Elden çıkma işi; daha önce birkaç arkadaşımızn başına geldi. Silahı kurarken click diye bir ses gelir. Bu silahn kurulduğunu gösterir. İŞte silah kurulmadan namluyu bırakırsanız ki çok tehlikelidir. Namlu yukarı doğru yamulabiliyor.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• kardeşim ??? ?(8|;director;

webley patriot 5.5

• :)

Buı tür şeylere fazla takılmayın.
    Burası asker ocağı değil. Yazı yazarken edebli olduktan sonra yaşın önemi yok.
    Tabi türk geleneklerinden gelen küçükleri sevmek, büyükleri saymak ilkesinden de şaşmayalım.
    Selamlar...

anadoluteam.png

• bu pazar dürbünlü hatsan mod 125 imi büyük bir hevesle yanıma aldım ve pikniğe gittim tabiki kral altdan kırma tüfeğimide aldım unutmadım atışlarımı yapıyorum gayet güzel 70 - 80 mt de 5 santimlik grup yapıyor mod 125 harika soda şişeleri arka arkaya her attığımda patlıyor hedefleri dahada uzaklara dizme çabası felan derken en sonunda tüfeği tam kırma esnasında kurma kolu nasıl olduysa yuvasından cıktı kurtuldu resmen dışarıda hayret ettim nasıl kurtuldu diye pistona takılan, pistonu geriye doğru itmesi için tetiğin takıldıgı yerde olan yerinden cıktı, rayından kurtuldu dışa cıktı nede güzel tüfeğimi sevmeye başlamışken satışdan geri bile cekmiştim vazgeçmiştim ama şimdi bundan sonra giderim crosman 2100 alırım yinede türk malına daha para vermem bu olaydan sonra atışlarımı artık kral marka tüfeğimle yapıyorum dürbünü ona taktım yeri her nekadar yamuk acılmışda olsa taktım idare ediyorum ama bundan sonra gerçekden türk malı almam ha bu arada söktüm baktım tüfeğe neden oldu diye pistona dayanan yeri artık oval olmuş keskin olan yer kurma kolunun pistona takılıp iten yeri asınmış oval olmuş ondan kurtulmuş bende eğe ile düzeltim keskinleştirdim tekrar takıcam ama birde pistonun tetiğe takılan yeride oval olmuş yakında o da tutmamaya baaşlıcak ve kurulmayacak kazara patlayacak felan dikkatli olucam artık sonrada çöpe atıcam (sende çöpe atmak için bir tüfek alıcaksan buyur hatsan 125 tam buna göre bir marka )

• bu pazar dürbünlü hatsan mod 125 imi büyük bir hevesle yanıma aldım ve pikniğe gittim tabiki kral altdan kırma tüfeğimide aldım unutmadım atışlarımı yapıyorum gayet güzel 70 - 80 mt de 5 santimlik grup yapıyor mod 125 harika soda şişeleri arka arkaya her attığımda patlıyor hedefleri dahada uzaklara dizme çabası felan derken en sonunda tüfeği tam kırma esnasında kurma kolu nasıl olduysa yuvasından cıktı kurtuldu resmen dışarıda hayret ettim nasıl kurtuldu diye pistona takılan, pistonu geriye doğru itmesi için tetiğin takıldıgı yerde olan yerinden cıktı, rayından kurtuldu dışa cıktı nede güzel tüfeğimi sevmeye başlamışken satışdan geri bile cekmiştim vazgeçmiştim ama şimdi bundan sonra giderim crosman 2100 alırım yinede türk malına daha para vermem bu olaydan sonra atışlarımı artık kral marka tüfeğimle yapıyorum dürbünü ona taktım yeri her nekadar yamuk acılmışda olsa taktım idare ediyorum ama bundan sonra gerçekden türk malı almam ha bu arada söktüm baktım tüfeğe neden oldu diye pistona dayanan yeri artık oval olmuş keskin olan yer kurma kolunun pistona takılıp iten yeri asınmış oval olmuş ondan kurtulmuş bende eğe ile düzeltim keskinleştirdim tekrar takıcam ama birde pistonun tetiğe takılan yeride oval olmuş yakında o da tutmamaya baaşlıcak ve kurulmayacak kazara patlayacak felan dikkatli olucam artık sonrada çöpe atıcam (sende çöpe atmak için bir tüfek alıcaksan buyur hatsan 125 tam buna göre bir marka )

Hatsan'la iletişim kurun, yardımcı olurlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• olmasınlar abi ben istemiyom telef edicem sonra çöpe atıcam kesin kararlıyım yapsam kendimde yaparım yapıcam daha doğrusu iyice haşat olunca atıcam ozamana kadar da neyi varsa neyi çıkarsa burada yazıcam tabi bu tüfeğin daha önceside var hep ben hallettim namlu saga sola oynaması namluyu tutan kulaga tutan pimin içinde dönmesi vs aklıma gelmiyo şimdi allahdan teknik elemanımda yapabiliyom yapamayan ne yapıcak ah felan oldu 15 gün yok tüfek filan oldu 15 gün yok tüfek arazidesin felan oldu bütün hayaller yıkıldı yok abi kararım kesin daha işim olmaz. bunu telef edene kadar kullanıcam sinir oldum bundan dolayı böle parlıyorum ayrıca alacak arkadaşlarda neyle karşılacaklarını bilsinler diye yazıyorum başka ufak caplı ufak pistonlu tüfekler bakıyorum gamo 440 220 yada cfx yada kalitenin aga babası hw 77 yada 97 k alıcam bakıyorum mod yapmıcam bu olanlar hep gücün etkisinden olan şeyler yay güçlü olsun kurma kolu haşat oluyo tepme oluyo dürbün durmuyo grup dağık oluyo yay güçlü oluyo namlu yamuluyo bu gibi olayları artık anlamaya başladım ve güç değil atışın tadını hedefin vurulmasının zevkini yaşamak istiyorum tek delik grup olsun güçsüz olsun kafam da rahat olsun demek istediğim bu kadar offff fena sıkılmış canım bu tüfek olayına buradan benimle bu sıkıntımı paylaştıgınız için teşekkür ederim hiç değilse sıkıntım azalıyo en azından :);keyf;;keyf;

• arkadaşlar herkes bu silahı kötülüyor mod125 . Veli Abiye çok çok teşekkür ediyorum . cuma günü sipariş ettiğim silahı bana bizzat kendisi deneyip test ederek bir gün sonra cumartesi gönderdi. silahı alır almaz testlere başladım 200 mermi kadar attım ilk denemelerimi genel olarak gücünü test için yaptım . gerçekten bu kadar güçlü çıkacağını hayal bile etmemiştim . silah neredeyse g-3 , m-16 tarzı askeri silahların 3 te biri hızında ve momentumu da işe katarsak 6 da biri kadar bir enerjiyle mermiyi sürüklüyor . 1mm lik bir sacı kaağıt gibi deliyor. 0.25 mm lik sacdan yapılan iki adet(dört cepheli) 18 kg lık tenekeyi kutu kola gibi delip geçiyor. yalan söylemeyeyim 200 mermi sonrası dizel etkisi sona erince silah ancak tenekenin sadece bir yüzünü delmeye başladı ilk aşamada hayal kırıklığına uğradım .

silahı sökmeye karar verdim . ama mekanizması biraz karışık gelince(ufak tefek çok pim yay v.s. var) vaz geçtim .silah kurulu iken gözüme piston ilişti. pistonun ucuna doğru zannedersem yağ koymak için yapılmış galiba bir yuva yapılmış . orayı görünce sırf deneme maksatlı oradan pistonun ucuna doğru ince şırınga ile birkaç damla yağ akıttım. arkadaşlar sonuca inanamadım . silah tekrar kendine geldi öyle ir geldiki. 2 tenekeyi delip 3ncü tenekenin ikinci yüzünde kalıyor. 2.7 cm lik sert bir çam tahtasını kağıy missali yapıyor . 2 mm lik sacı birkaç mermi de bir deliyor. akşam üzeri daha dün akşam farkettim silahın namlusundan zannedersem sürtünmeden kaynaklı 1 metre kadar uzağa ince bir ateş çıkıyor . bu ateş spiral taşından çıkana benziyor bu benim 4ncü silahım (ateşli silahlarım hariç) böyle güçlü bir silah beklemiyordum .200 metre de 3-4 metre kadar sapma yapıyor bu da bence normal.kum bir yüzeye attım nişanaldığım yerin 3-4 metre altına düşüyor. 50 metreden atılan mermiler 6-7 cm lik bir alnda toplanıyor .atışlarımı ayakta yapıyorum.

son olarak bu silah neredeyse ateşli silahlar kadar kuvvetli . istikrarlı . çok ucuz 225 ytl Veli abide. bence böyle bir hobi için bütçeye uygun bir zevk .

alnlara hayırlı olsun .

• arkadaşım ben sana silah güçsüz demedimki güçden şikayet ettim bak göreceksin ileride neler olacak ben sana anlatayım istersen benim başıma gelenler bunlar.
    1. saçma yükleme yuvasındaki oringin zamanla yanacak kırılacak telef olcak oring arayacaksın
    2. namlu sağ sol oynamaya başlayacak yada asağıya doğru ufak eğilme olacak
    3 . yay kırılacak
    4 . piston zamanla taş gibi olack ve oringin gibi oda telef olacak
    5 kabza ya sağ tarafından yada sol tarafından kırılacak
    6 dürbün zaten üstünde olagan üstü cabalarla duruyo

ben bunların hepsini bu tüfekde yşadım ordan anlatıyom ayrıca sen öle pistonu yağlamaya devam edersen dizel ekisiyle kullamaya devam edersen bu dedikleriimi sana daha kısa zamanda kanıtlamış olacam buda ayrı bir konu dizel etkisiyle kullamak zarardır bende bu tüfeği ilk aldıgım zamanlar atmasına delmesine tepmesine asık olmuşdum ama zamanla dökülünce insan soguyo neyse inşallah soğumassın diyelimde arkadaşlarda amin desin. iyi atışlar

• Pistonlu tüfeklerde sıvı yağ kullanmak ,yüksek güçte dizellemeye ve beraberinde silahınızın ömrünün azalmasına sebep olur

• mesajıma cevap yazdığınız için çok çok teşekkür ediyorum gerçekten dediklerinize katılıyorum . tabiki 1000-2000 ytl verip profesyonel atıcıların kullanmış olduğu namlu çeliği yiv seti harika düzgün silahlar kullanmaktabiki de muhateşem olur. ama benimki bir zevk . 3-4 saat önce yaklaşık 30-40 metreden bir şişe vurdum bunu tabiki atış becerimden değil de denk geldi . 3 cm lik sert bir çamı 5 metreden kağıt gibi delmesi de harika. merminin yere çarpınca o cıvvlaması da muthiş . dediğiniz gibi dizel etkisi silahın ömrünü kısaltıyor ancak bu heyecana değer zannedersem. nammludan sürtünmeden dolayı kıvılcım çıkması da harika bir şey .

silahın parçaları muhim değil zaten şahit olduğum kadarıyla mustafa beyin de çoğu belirttiği konulara da bakarsanız ürün sonrası destek ileri seviyede . istediğiniz parçayı hatsan size ulaştırıyor. sanki reklam yapıyorum gibi de ama ben ne hatsan bilirim ne de başka bir firma. kral magnun alttan kurmalı 5.5 im var onun mermi yuvası ezildi yücel veya yasin bey diye biriyle görüştüm neredeyse 2 hafta oldu ama parçayı göndermediler. ben neyse onu söylüyorum .

yani şunu söylyeyim dürbün kullanmıyorum çünkü silah iki defa dürbünü attı . dizel etkisi ne kadar silaha zarar verse de evladiyelik olsun diye bu silahı almadım sonuçta kırılıncaya kadar kullanmayı düşünüyorum .b ir adet silahımın tetiğini bekliyorum hatsan4.5, bir silahımın mermi koyma yerini bekliyorum kral magnum 5.5 ,bu silahımı da onlar bozuldu diye aldım . bu da bozulursa hedefimde webley patriot var .mustafa bey beni çok etkiledi yani bir nevi bu silahın da haşatını çıkarıp webley patriot alacağım......

bana cevap yazan arkadaşlarıma tekrar çok çok teşekkür ederim . bu sitede bunca deneyimini ve tecrübesini paylaşan tüm arkadaşlarıma sonsuz saygılar.....(veli abiyi de asla unutmam...)

• Bence arkadaş haklı. Dikkat ederseniz yazıda hiç silahın hassasiyetinden bahsetmemiş. Güç,güç,güç. Bu silah içinde söylenebilecek tek şey güç.
    Şahsen bana Bir silahın 2 tane yağ tenekesini arkalı önlü delmesi zevk vermiyor. İşte arkadaş bu silahın bu yönünü beğenmiş. Biz genellikle 50 metreden 50 YKRŞ vurmayı ve bunun zevkini düşünürüz. Bu arkadaş da tenekeler delinince zevk alıyor. Görünen o ki silahı ile de gayet mutlu. Zaten hobi de en önemli olan şey de budur.
    Selamlar...

anadoluteam.png

• Dostum çok isabetli bir kara vermişsin.Sana tavsiyem ikinci ve daha güçsüz bir yay alıp tüfeğini onunla kullanman.O zaman isabetine laf atan bütün arkadaşlar düşünmek zorunda kalacaktırki Hatsan 125 gerçekten her alanda üstün bir silahtır ve çok sağlamdır.
    bilgi için bakınız:
    Hatsan 125-> V0 em 5.5 = 305m/s * energia + ou - 40 joules (a confirmar)

Dragon 5.5-> V0 em 5.5 = 250m/s * energia 22,3 joules

Gamo 400-> V0 em 4.5 = 200m/s * energia + ou - 10 joules (não sei o valor exato)

• O zaman isabetine laf atan bütün arkadaşlar düşünmek zorunda kalacaktırki Hatsan 125 gerçekten her alanda üstün bir silahtır ve çok sağlamdır.

"her alanda" olan üstünlüğünü bir açarmısınız? birde hangi silahlardan "her alan"da üstün?

isabetlilik?
    kalite?
    sağlamlık?
    istikrar?
    olarak.
    fiyatta üstün (ekonomik) onu biliyoruz, satış sonrası güçlü, güç/fiyat oranlamasında da üstündür. o da tamam. sonra? ne üstünlükleri var merak ettim? :him:s

.

ankarateam.png

• Öyle deme Erdem tenekeyi deliyor işte. Üç köşe teşkil de yapar. Daha ne olsun. Dürbün takma yeri falan da var.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Şöyle özetleyeyim.Mod125(Yeni nesil) gücüne göre çok sağlamdır.Paraşütlü değilde Skenco veya Prometheus Piledriver peletlerle isabetliliği tekrar denenmelidir.Fiyatı ve satış sonrası ile yedek parça bulunabilirliği yere sağlam basan ayaklarıdır.
    Dış kaynaklı bir sitede hakkındaki inceleme:

Review of Hatsan Model 125

[list]
    [*]Review 1 of 3
    [*]Next

By Guest. on 9th Feb 2008
    Guest.'s Ratings Accuracy 9/10[Resim Engellendi: http://images1.reviewcentre.com/rc/pipe.gif][Resim Engellendi: http://images1.reviewcentre.com/rc/pipeend.gif] Handling 8/10[Resim Engellendi: http://images1.reviewcentre.com/rc/pipe.gif][Resim Engellendi: http://images1.reviewcentre.com/rc/pipeend.gif] Value for money 10/10[Resim Engellendi: http://images1.reviewcentre.com/rc/pipe.gif] Overall value 9/10[Resim Engellendi: http://images1.reviewcentre.com/rc/pipe.gif][Resim Engellendi: http://images1.reviewcentre.com/rc/pipeend.gif] [Resim Engellendi: http://images1.reviewcentre.com/rc/rc_yes.gif] Guest.'s recommendation
    Good Points

Power=Very Good(.177-1250 fps, .22-305 m/s)
    Accuracy=Good(.22)
    Design=Good
    It comes with a scope(Optima 3-9x32)
    Price=Low
    Sights=Truglo fiber optics
    Recoil absorption=Good
    Bad Points

Cocking=Hard (not very hard but not for children)
    Weight=Heavy(3,65 kg-8 lbs)
    Scope Mount=Very bad (Change it)
    Some plastic materials are'nt seem qualified.

Ama burada anladığım kadarıyla eski versiyonu incelenmiş dürbün kızağı için olumsuz yorum var.Yeni versiyonunda dürbün kızağı farklı kalitede gözle görülür fark var.Gücünden dolayı kundağı dört vida ile sabitleme zorunda kalmışlar.Zayıf bir yay ile isabetliliğide artar,ömrüde kat kat uzar.

• burada topu topu 3 kişi yorum yapmış, bende orada yorum yaparım iyi yaparsam tüfek iyi, 5 kişi kötü yorum yaparsa tüfek kötü olur? biliyorsunuz istatistikte denek sayısı arttıkça sonuçlar daha doğru olur. Bu yorumu yapanların bu konudaki tecrübeleride önemlidir. Hayatımda ilk kez Kral 4.5mm havalı silah almıştım, çok memnundum. sonra Gamo CFX aldım Kral'dan anında soğudum. Sonra imkanım oldu HW97k aldım, bir daha CFXi elime almadım vs vs.
    sonuçta dediğim gibi mod125 verdiğiniz paranın karşılığını verir, güçlüdür, satış sonrası Hatsan kuvvetlidir, ama o kadar. her alanda üstünlüğü yoktur. Ben hw100 için bile her alanda üstündür diyemem, mesela en azından basınçlı havanız yoksa hiç bir işe yaramaz ^^

.

ankarateam.png