04-Mayıs-2008 AnkaraTeam Field Target ( FT) Yarışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar gün geçtikce hepimiz daha iyiye doğru kendimizi silahlarımız ve tecrübelerimi konusunda eğitmekteyiz. Ama neredeyse iki yıldır ciddi bir yaklaşım malesef olmadı FT konusunda...

Çoğu zaman ilkleri takımımız yaşattı bize ve bir ilke daha imza atalım...

Öncelikle AnkaraTeam Üyelerimiz sincabı olmayanlar lütfen kendilerine sincap alsınlar...

Bildiğim kadarı ile Şuan :

GMBY
    KYUCEL
    RAPTORX
    NIGHTHAWK

Birer tane olmak üzere toplam 4 sincabımız var ve hiçte takımımıza yakışmayan azlıkta bir sonuç...

Geçen hafta bahsetmiştim zaten süpriz hedefler yaptıracağımı söylemiştim. Field Target yarışmasının yapılacağı gün onlarla birlikte şun elimizde 9 adet hedefimiz mevcut.Sayı genede az... 10 adet kulvar düşünülüyor.

Şehir dışından katılmak isteyen arkadaşlarımız olursa sizleride aramızda görmekten memnun oluruz. Yapmanız gereken sadece bu başlık altında kayıt yaptırmanızdır.

Kayıt yaptırırsanız ona göre atış tabloları kişilere göre birbir yapılacak... O gün tablo hazırlanmayacak.
    Yaka Kartları Hazırlanacaktır.

Yarışma koşulları :

1- Şimdi konu başlığı altında hem kayıt alalım( Burada kayıt yaptıran arkadaşlarımız o gün yarışabileceklerdir. )
    2- Field Target için 10 adet kulvar yapılacak
    3- Kulvarlar numaralandılacak ve toplamda 20 atış yapılacaktır. ( iki tur )
    4- 10 Atış serbest - 10 Atış Zorunlu ( belirlenilecek bir pozisyonda ) gerçekleştirilecektir.
    4- Yarışmada daha önce raptorx kardeşimizin vermiş olduğu ( foruma ) Field Target yarışma kuralları geçerlidir.
    5- Yarışma başlangıç saati 10:00 dur.

Ben bildiğiniz gibi yıllık izinde olduğum içi fazla boş vaktim var. İşlerin çoğunu ben elimden geldiğince halletmeye çalışacağım.

Lakin genede sizlerin fikirlerine ihtiyacımız olacak. Ne kadar iyi organize olursak o kadar eğlenceli gün geçiririz.

Aklıma ilk gelenler bunlar...

Sizde lütfen fikirlerinizi beyan ediniz.Haftaya kadar organize olalım....

( Kayıt için lütfen başlık altında yazılarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. )

04-Mayıs-2008 yarışma kaydı :
    --------------------------------

1- Gmby
    2- Raptorx
    3- Şems

• Pazar günü yapmak daha uygun geldi acıkcası bu kez bu yarışmayı... Pazar günü c.tesi çalışan arkadaşlarımızında pazar günü aramızda olabileceğini ve daha fazla katılım sağlayabilecegimizi düşündüm...

Ayrıca c.tesi akşamı... Kemik kadro buluşup en son aşamalarımızı tartışırız...

• umarım katılım çok ve yarışmada zevkli olur,
    Mustafa detayları iyi çözmek lazım, organizasyonun güvenlik içinde ve keyifli olması için.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Beni de sayabilirsiniz....Hafta içi bir sincap edinmeye çalışacam...

ankarateam.png[color=#0000ff]

• umarım katılım çok ve yarışmada zevkli olur,
    Mustafa detayları iyi çözmek lazım, organizasyonun güvenlik içinde ve keyifli olması için.

Kesinlikle sana katılıyorum Erdem,

O yüzden konuyu erken açtım ki, cuma gününe kadar herşeyi yazıp çizip konuşabilelim...

Seni yazdım listeye....

• Bende önemli bir sorun olmazsa mutlaka katılacağım.Ayrıca hedef kutusu ve plakaları getiririm.Ayrıca silahı olmayan ve etkinliğe katılmak isteyenler gmby (Mustafa) arkadaşımıza bildirsinler.kolleksiyondaki tüfeklerden,fazladan elimdeki mevcut yaylı tüfeklerden getirebilirim.

A Takımı Üyesi

• Bende önemli bir sorun olmazsa mutlaka katılacağım.Ayrıca hedef kutusu ve plakaları getiririm.Ayrıca silahı olmayan ve etkinliğe katılmak isteyenler gmby (Mustafa) arkadaşımıza bildirsinler.kolleksiyondaki tüfeklerden,fazladan elimdeki mevcut yaylı tüfeklerden getirebilirim.

Osman Abi,

Desteğin için sonsuz teşekkürler.... Buluşmaya sizinle birlikte gelen bir arkadaşımız daha vardı. Onuda aramızda görmekten inan mutlu oluruz.

Liste :

1- Gmby
    2- Raptorx
    3- Şems
    4- Teknosman

• Bir aksilik olmazsa ben de katılabilirim. Şimdiden katılırım demem zor. Güzel olacağına eminim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Arkadaşlarım sizlerin desteği ile yapılmayacak iş yok... Kendi sitemde bir sloganım vardır.

Başarmak İstiyorsan,Sadece İste. Herşey istemekle evet başlıyor ve istemekle bitiyor.O günü gözüme canlandırıyorum da, gerçekten güzel olacak...

Şu ecnebilerden ne farkımız var bizim :

[Resim Engellendi: http://web.mac.com/cindyrushto…Target_files/DSC_0005.jpg]

[Resim Engellendi: http://web.mac.com/cindyrushto…Target_files/DSC_0017.jpg]

[Resim Engellendi: http://web.mac.com/cindyrushto…Target_files/DSC_0040.jpg]

Ayrıca Field Target İçin videolar izlemek isterseniz :

http://www.ankarateam.com/k-vi…ke-ft-yarismalari-21.html

Ziyaret etmeniz tavsiye olunur...

• Pazar günü biraz ters ama gelmeye çalışacağım. Sincap ta getiririm gelirsem. Yalnız burada sıkıntı değişik kalibreleri ve tipleri aynı kulvarda yarıştırmak. Şöyleki 5.5 mm peletin devirdiği sincabı 4.5 mm vursa bile devirmeyebiliyor eğer mesafe çok fazla olursa. PCP - Yaylı zaten başlıbaşına bir olay. Her ne kadar amaç hep beraber güzel bir gün geçirmekse de biraz da vurmak lazım değil mi? ;tufey#

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Pazar günü biraz ters ama gelmeye çalışacağım. Sincap ta getiririm gelirsem. Yalnız burada sıkıntı değişik kalibreleri ve tipleri aynı kulvarda yarıştırmak. Şöyleki 5.5 mm peletin devirdiği sincabı 4.5 mm vursa bile devirmeyebiliyor eğer mesafe çok fazla olursa. PCP - Yaylı zaten başlıbaşına bir olay. Her ne kadar amaç hep beraber güzel bir gün geçirmekse de biraz da vurmak lazım değil mi? ;tufey#

Kesinlikle haklısınız Rıfat abi,

Ama mesafeler o kadar uzaklarda olmayacak en yakını 20 yards en uzak 60 yards düşündüm ben... ( tabiki burada tam mesafeleri veremiyorum, o günün süprizi olacak )

Liste :

1- Gmby (x)
    2- Raptorx (x)
    3- Şems (x)
    4- Teknosman
    5- TheNightHawk (x)
    6- Mrmataraci (x)

(x) İşareti yanında metal sincap getirecek arkadaşlarımız.

• Osman Abi,

Desteğin için sonsuz teşekkürler.... Buluşmaya sizinle birlikte gelen bir arkadaşımız daha vardı. Onuda aramızda görmekten inan mutlu oluruz.

Evet sanırım oda katılır (enduro)-Engin

A Takımı Üyesi

• Merhabalar,
    Öncelikle nezaketiniz için teşekkür ederim, 4 mayıs günü ben Ankara dışında olacağım için aranızda olamayacağım, 2. konu benim şu andada silahım sattığım için yok ve PCP karar aşamasında olduğum için beklemedeyim.
    tektrar teşekkür eder en yakın zamanda tanışmak ve görüşmek üzere...
    selamlar saygılar
    Ahmet ( Diana )

• Mesajı ilk okuduğumda "hadi beee" dedim; ama 4 mayıs pazarmış :thumbup: cumartesi oğlumun proje sunumu var (okula kim gidiyo anlamıyorum ki !!!) pazar büyük ihtimal gelirim...

Liste :

1- Gmby (x)
    2- Raptorx (x)
    3- Şems (x)
    4- Teknosman
    5- TheNightHawk (x)
    6- Mrmataraci (x)
    7- Kyucel (x)

(x) İşareti yanında metal sincap getirecek arkadaşlarımız.

• Benim sincap pek güvenilir değil, yakın mesafeden sorun olmaz sanırım ama uzaktan bazen vurulup düşmediği oluyor gibime geliyor bana, inceler bakarız uygun mu değil mi.

Bu arada yarışmada güç sınırlaması olmasın, yaylı pcp kalibre ve gücüne bakılmadan birlikte yarışsın ve dürbünlere zoom sınırlaması getirilmesin başka birşey istemem ;şrofls;.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• FT kuralları gereği genel klasman karışık olabilir, ancak pistonlu/pcp ayrı klasmanda yapmak gerekir. Dürbün kısıtlaması ise yok FT kurallarında. sadece range finder yasak.

.

ankarateam.png

• ayrıca klasman 1.lerine birer kutu 5.5mm pellet ödül koyalım. ne dersiniz?

.

ankarateam.png

• Kaybeden de sincapları toplasın #hims

Zoraki HP-01 Ultra .177